Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Zginął słowacki judoka Zoltan Palkovacs

(28.09.2010r.)

Wiedeń - W wypadku samochodowym zginął słowacki judoka Zoltan Palkovacs (kat. 100 kg). Do tragicznego zdarzenia doszło w pobliżu Wiednia. 29-latek wracał z meczu ligi austriackiej; podróżował jako pasażer. Mierzący 195 cm wzrostu Palkovacs, dawny rywal m.in. Pawła Nastuli, dwukrotnie startował w igrzyskach olimpijskich - w Atenach i Pekinie. Dziewięć razy walczył w mistrzostwach Europy, a czterokrotnie - w mistrzostwach świata (w tym miesiącu zajął 17. miejsce w MŚ w Tokio). Zdecydowanie lepiej wiodło mu się w Pucharach Świata - triumfował w 2004 roku w Budapeszcie. Był medalistą juniorskich MŚ i ME.

Więcej

Otwarte Mistrzostwa Szwecji 2010 - kolejne zdobycze medalowe Juvenii Wrocław !

W miniony weekend po raz kolejny odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szwecji 2010 z udziałem Polskich zawodników i zawodniczek. Zawody zgromadziły ponad 299 uczestników z 10 krajów. Polskę po raz kolejny reprezentowali zawodnicy i zawodniczki Juvenii Wrocław. Tak jak rok temu nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony zdobywając 4 - złote medale tytuł Mistrza Szwecji , 6 -brązowych medali oraz 6 - piątych miejsc . Gratulacje dla zawodniczek i zawodników i Trenerów klubowych Juvenii. Brawo !! JCP

Wyniki:
GC+70
1. Kamila PASTERNAK POL [...]

Więcej

Drugiego złoto dla Dolnego Śląska na koniec MPS

(26.09.2010r.)

Trzeciego dnia koszalińskich mistrzostw Sebastian Janicki (WKS Śląsk Wrocław) wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów w kategorii do 60kg. Oprócz najniższych kategorii wagowych rozegrano także turnieje w kategoriach -z wśród kobiet trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Wójtowicz (WKS Śląsk Wrocław), a wśród mężczyzn brąz wywalczył Łukasz Koleśnik (AZS AWF Wrocław).

Klasyfikację medalową oraz punktową całych mistrzostw wygrali "Czarni" Bytom z dorobkiem aż 19 medali (w tym dwóch złotych).

Pełne rezultaty z zawodów dostępne są w dziale wyniki.

Więcej

Złoto Błacha drugiego dnia MPS

(25.09.2010r.)

Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów wywalczył złoty medal w kategorii do 81kg, broniąc tym samym tytuł mistrzowski sprzed roku. W trakcie całego turnieju Błach wygrał pewnie 5 walk.

Był to jedyny medal tego dnia - szanse na medale brązowe mieli jeszcze Radosław Zamęcki (-81kg) i Mariusz Janicki (-66kg), niestety przegrali decydujące walki.

Więcej

4 merdale pierwszego dnia MPS

(24.09.2010r.)

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów reprezentacja Dolnego Śląska wywalczyła cztery medale:
- Wójtowicz Katarzyna - srebro (-78kg, WKS Śląsk Wrocław)
- Wójcik Jakub - srebro (-100kg, Gwardia Wrocław)
- Podkówka Agnieszka - brąz (-78kg, AZS AWF Wrocław)
- Koleśnik Łukasz - brąz (-90kg, AZS AWF Wrocław)

Szczególnie wart wyróżnienia jest medal 21-letniego Jakuba Wójcika, który pierwszy raz pojawił się na podium Mistrzostw Polski w grupie seniorów. Przegrał on jedynie w finale z Przemysławem Matyaszkiem - wielokrotnym Mistrzem Polski i medalistom Mistrzostwa Europy oraz Pucharów Świata.

Więcej

II Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Judo

Zarząd klubu UKS JUDO Świdnica serdecznie zaprasza na II Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Judo dnia 09.10.2010r. Pełny komunikat można znaleźć w kalendarzu.

Więcej

Juvenia Wroclaw - Brno Cup 2010

(20.09.2010r.)

Ponad 700 uczestników z dziewięciu krajów (Polska, Ukraina, Bułgaria, Chorwacja, Słowacja, Słowenia, Niemcy, Austria, Czechy) w czterech grupach wiekowych przez dwa dni zmagali się na matach Brno Cup. Juvenia Wroclaw wraca z Brna z tarczą !! Brawo !! Fantastycznie spisali się młodzi zawodnicy, widać efekty wakacyjnych zgrupowań w Cetniewie.

Złoto zdobyły Kamila Pasternak, Ania Dąbrowska. Srebny medal przypadł Piotrowi Zalewskiemu i Stefanii Kotwickiej. Brązowe medale zdobyli Daniel Kuciej i Maciej Hamound, a na 7-miejscu Sebastian Marcinkiewicz. Zawodnicy startowali pod banderą JC Poland. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz dla Trenerów klubowych.

Teraz parę słów o turnieju. Turniej w Brnie profesjonalnie zorganizowany w sobotę 5-mat, a w niedzielę 7-mat. Bardzo dobra obsada, mocni Bułgarzy i Ukraincy, Czesi, Niemcy i Austriacy dobrze wyszkoleni technicznie. Słoweńcy i Chorwaci ogromnie waleczni nie ustepujący ani o krok. W U-15 zakaz rzutów z kolan i dźwigni, złapanie za spodnie : pierwsza kara shido, a druga dyskwalifikacja ! Poprawa to to że nie karzą tylko odwołują i zatrzymują walkę za ataki z kolan w U-15, U-13 i w U-13 za uchwyt za głowę (w zeszłym roku za wszystko od razu shido)! JCP

Więcej

Dwa medale na ME juniorek i juniorów

(19.09.2010r.)

Dwa medale zdobyli reprezentanci Polski na odbywających się w Bułgarii Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów - Karolina Pieńkowska (brąz w wadze do 48 kg) oraz Jakub Zarzeczny (brąz w wadze do 90 kg). Na siódmym miejscu uplasowała się Dolnoślązaczka Kamila Wasek (+78kg) oraz Łukasz Kiełbasiński (-60kg) i Damian Nasiadko (+100kg). Drugi z reprezentantów Dolnego Śląska Piotr Płoński (-78kg) niestety przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.