Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Tałach siódmy ostatniego dnia Mistrzostwa Świata Juniorów. Dominacja Japoni!

(24.10.2010r.)

Czwartego, ostatniego dnia Marokańskich Mistrzostwa Świata Juniorów Tomasz Tałach w kategorii +100kg wywalczył jedyne punktowane miejsce z 17 osobowej reprezentacji Polski.

Tałach wygrał dwie pierwsze walki eliminacyjne - z Irańczykiem Seyed Habibollah Seyed Mirzajanim oraz Włochem Domenico Di Guidą. W trzeciej walce Polak uległ Chińczykowi Hao Wangowi, który zakończył turniej na drugim miejscu. Czwarta, repasażowa już walka była także niekorzystna dla Tałacha - przegrał w niej z Brazylijczykiem Danielem Sousa.

Tego dnia walczyła także Dolnoślązaczka Kamila Wasek w wadze +78kg - niestety przegrała swój pierwszy pojedynek z Niemką Claudią Probst.

Turniej podobnie jak w grupie seniorskiej zdominowali Japończycy - choć trzeba przyznać, że słowo "dominacja" to za mało. W 16 kategoriach wagowych, 32 Japończyków wywalczyło łącznie 20 medali - w tym 9 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych! Dla porównania druga w klasyfikacji Brazylia zakończyła turniej z 1 złotym, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem.

Pełne rezultaty z Mistrzostw zostały dodane do wyników.

Podsumowanie, listy walk, statystyki itp... dostępne są na ippon.org.

Więcej

Trzeciego dnia wciąż bez medalu...

(23.10.2010r.)

Trzeciego dnia Mistrzostw Świata Juniorek i Juniorów Polska ekipa znów nie wywalczyła punktowanego miejsca. Po jednej walce wygrali Marek Lisowski (-81kg), Halima Mohamed-Seghir (-63kg) oraz Karolina Tałach (-70kg).

Jutro ostatnie szanse ma dwóch naszych reprezentantów w wadzie +100kg oraz Dolnoślązaczka Kamila Wasek w wadzeo +78kg. Trzymamy kciuki!

Więcej

Dzień podwójnych finałów

(22.10.2010r.)

Drugiego dnia Mistrzostwa Świata Juniorów żadna z naszych reprezentantek i żaden z naszych reprezentantów nie zdobyli miejsca punktowanego. Tylko jedną walkę w wadze do 66kg wygrał Grzegorz Lewiński (z Amerykaninem Anthonym Kwonem) - jako v-ce Mistrz Świata sprzed roku w Paryżu był on niejako faworytem do medalu. W drugiej walce Lewiński przegrał z Rosjaninem Arsenem Tolasovem. W wadze do 66kg wystartował także Aleksander Beta, który przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Wśród kobiet jedyną walkę z Hiszpanką Peną Julia wygrała Arleta Podolak (-52kg). W drugiej walce Podolak uległa na wazari i yuko Japonce Anzu Yamamoto, która tego dnia była bezkonkurencyjna i sięgnęła po tytuł Mistrzowski.

Drugi dzień Mistrzostw znów był korzystny dla Japończyków, którzy wywalczyli kolejne 2 złota i brąz. Ciekawie prezentowały się finały wagi do 73kg wśród mężczyzn, które obsadzone zostały dwoma Niemcami oraz wagi do 57kg wśród kobiet, gdzie zmierzyły się dwie Francuzki. Takie rozegrania możliwe są dopiero od tego roku, kiedy to wprowadzono przepis umożliwiający start w Mistrzostwach Świata dwóm reprezentantom jednego kraju. Dzięki temu utalentowane numery "dwa", jak widać mogą błyszczeć także na arenie międzynarodowej.

Więcej

Japonia na topie także w juniorach

(21.10.2010r.)

Japończycy po zdominowaniu tokijskich Mistrzostw Świata Seniorów, potwierdzają także swoją potęgę w grupie juniorów. Dziś - pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w Agadirze (Maroko) dostali oni się do wszystkich 4 finałów, zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Równie dobrze wypadli Kazachowie, którzy w najniższych wagach do 55kg i do 60kg wywalczyli dwa medale - złoty i srebrny.

Polska reprezentacja niestety zakończyła ten dzień bez medalu. Po jednej walce wygrali: Karolina Pieńkowska (-48kg) oraz Łukasz Kiełbasiński (-60kg). W drugich pojedynkach niestety ulegli mocnym rywalom - Karolina Francuzce Scarlett Gabrielli, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce, a Łukasz Kazachowi Ilyasowi Izmagilovi.

Więcej

Wojnarowicz piąty w Rotterdamie

(17.10.2010r.)

Janusz Wojnarowicz podczas Grand Prix w Rotterdamie zajął piąte miejsce w wadze +100kg. Niestety nie wiązały się z tym żadne wygrane walki bowiem nasz reprezentant miał dwa wolne losy w eliminacjach - jedyny, przegrany pojedynek stoczył on z Włochem Paolo Bianchessim.

Więcej

Dwa kolejne medale na MP młodzieży - 2 dzień

Agnieszka Niewirowska z Juvenii Wrocław druga w wadze +78kg oraz Jakub Wójcik z Gwardii Wrocław trzeci w wadze do 100kg - to dorobek Dolnoślązaków drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Niewirowska w drodze do finału wygrała 3 walki, natomiast Wójcik rozpoczął turniej od porażki z Kacprem Laremem, po czym wygrał kolejne 3 walki.

Więcej

Adamiec ponownie na podium Grand Prix!

(16.10.2010r.)

Drugiego dnia Grand Prix W Rotterdamie Tomasz Adamiec w wadze do 73kg wywalczył drugi raz z rzędu brązowy medal na zawodach tej rangi. W fazie eliminacyjnej wygrał on 3 walki - z Belgiem Jeanem Yvesem Bottieau, Portugalczykiem Andrem Alvesem oraz Japończykiem Riki Nakaya. W walce półfinałowej Adamiec przegrał w dogrywce na wskazówki z Holendrem Dexem Elmontem - aktualnym v-ce Mistrzem Świata z Tokio! Walka była bardzo wyrównana i zacięta przez całe 8 minut!

Walkę można obejrzeć pod poniższym linkiem:
Walka półfinałowa - Adamiec - Elmont

Piąte miejsce tego dnia zajęła w wadze do 63kg Paulina Węglarz, natomiast Dolnoślązak Łukasz Błach z Gwardii Wrocław w wadze do 81kg przegrał swój pierwszy pojedynek.

Więcej

Dwa brązowe medale na MP młodzieży - dzień 1

Pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Luboniu reprezentanci Dolnego Śląska wywalczyli dwa brązowe medale - Anna Książek z AZS AWF Wrocław w wadze do 63kg oraz Paweł Wituś z Gwardii Wrocław w wadze do 66kg.

Największym wydarzeniem zawodów była z pewnością walka dwóch utytułowanych na arenie międzynarodowej judoków - Tomasza Kowalskiego (brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów, srebro na Mistrzostwach Europy Seniorów) oraz Piotra Kurkiewicza (Mistrz Europy Juniorów). Ten porywający pojedynek wygrał na dwa wazari Kurkiewicz zdobywając potem złoty medal. Warto jednak zaznaczyć, że Kowalski wystartował w wyższej kategorii wagowej do 73kg (na co dzień walczy w 66kg).

Jutro rozegrane zostaną skrajne wagi - 60kg, 100kg, +100kg mężczyzn oraz -48kg, 78kg, +78kg kobiet.