• Od 15.11.2010 zaczynamy zajęcia Judo, Ju-Jitsu oraz samoobrony dla dorosłych

• Treningi odbywać się będą w Sali Gimnazjum w Sobótce w poniedziałki i środy w godzinach od 20.30 do 21.45
(Istnieje możliwość skorzystania z pryszniców)

• Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży powyżej 18 lat oraz dla osób dorosłych

• Zajęcia przeznaczone są zarówno dla tych, którzy kiedyś trenowali tę sztukę walki, jak i dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z judo. Treningi obejmują dwie sztuki walki: judo sportowe oraz ju-jitsu z elementami samoobrony. Dlatego też, treningi prowadzone są przez dwóch trenerów – Macieja Zamęckiego (medalista Mistrzostw Polski w Judo)
oraz Piotra Nowaka (aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w Ju-Jitsu)

[...]

Więcej

Dwa punktowane miejsca w Boras

(31.10.2010r.)

W Pucharze Europy w Boras (Szwecja) Polska reprezentacja wywalczyła dwa punktowane miejsca. Tomasz Domański w kategorii do 100kg był piąty, po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach, a Katarzyna Furmanek w wadze do 78kg była siódma przy takim samym bilansie pojedynków.

Najlepiej w turnieju wypadli Brytyjczycy, którzy wywalczyli aż 5 złotych i 4 brązowe medale. W wadze do 66kg na trzecie miejsce zajął Craig Fallon - były Mistrz Świata z 2003 rok w wadze do 60 kg, który ostatni raz na podium stał ponad rok temu.

Więcej

Holenderki i Japończycy Mistrzami Świata

W dniach 30-31.10 w tureckiej Antalyi rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorek i Seniorów, w których reprezentacja Polski nie brała udziału. Wśród kobiet tytuł mistrzowski wywalczył Holenderki wygrywając w finale z Niemkami. Trzecie lokaty zajęły Japonki oraz Turczynki.

Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Japonii po wygranym finale 4:1 z z Brazylijczykami. Był to czwarty tytuł dla Japonii od pierwszej edycji turnieju w 1994 roku - w tym trzy finały rozgrywane były przeciwko Brazylijczykom (wszystkie trzy wygrali azjaci). Trzecie lokaty wywalczyli Rosjanie oraz Koreańczycy.

Turniej został rozegrany pierwszy raz w nowej formule, w której każda drużyna składała się z 5 zawodników (wcześniej 7). Wzięło w nim udział 8 ekip żeńskich oraz 8 męskich. Zwycięskie drużyny otrzymały po 25,000$.

Filmy z walk można zobaczyć poniżej:

Więcej

Wyniki z Wrocław OPEN 2010

(01.01.2009r.)

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wrocławia "Wrocław OPEN" już są za nami. Klasyfikację generalną mężczyzn wygrała MKS "Juvenia" Wrocław, natomiast klasyfikację kobiet reprezentacja Szwecji. Poniżej Pełne wyniki z turnieju:

Więcej

Tałach siódmy ostatniego dnia Mistrzostwa Świata Juniorów. Dominacja Japoni!

(24.10.2010r.)

Czwartego, ostatniego dnia Marokańskich Mistrzostwa Świata Juniorów Tomasz Tałach w kategorii +100kg wywalczył jedyne punktowane miejsce z 17 osobowej reprezentacji Polski.

Tałach wygrał dwie pierwsze walki eliminacyjne - z Irańczykiem Seyed Habibollah Seyed Mirzajanim oraz Włochem Domenico Di Guidą. W trzeciej walce Polak uległ Chińczykowi Hao Wangowi, który zakończył turniej na drugim miejscu. Czwarta, repasażowa już walka była także niekorzystna dla Tałacha - przegrał w niej z Brazylijczykiem Danielem Sousa.

Tego dnia walczyła także Dolnoślązaczka Kamila Wasek w wadze +78kg - niestety przegrała swój pierwszy pojedynek z Niemką Claudią Probst.

Turniej podobnie jak w grupie seniorskiej zdominowali Japończycy - choć trzeba przyznać, że słowo "dominacja" to za mało. W 16 kategoriach wagowych, 32 Japończyków wywalczyło łącznie 20 medali - w tym 9 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych! Dla porównania druga w klasyfikacji Brazylia zakończyła turniej z 1 złotym, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem.

Pełne rezultaty z Mistrzostw zostały dodane do wyników.

Podsumowanie, listy walk, statystyki itp... dostępne są na ippon.org.

Więcej

Trzeciego dnia wciąż bez medalu...

(23.10.2010r.)

Trzeciego dnia Mistrzostw Świata Juniorek i Juniorów Polska ekipa znów nie wywalczyła punktowanego miejsca. Po jednej walce wygrali Marek Lisowski (-81kg), Halima Mohamed-Seghir (-63kg) oraz Karolina Tałach (-70kg).

Jutro ostatnie szanse ma dwóch naszych reprezentantów w wadzie +100kg oraz Dolnoślązaczka Kamila Wasek w wadzeo +78kg. Trzymamy kciuki!

Więcej

Dzień podwójnych finałów

(22.10.2010r.)

Drugiego dnia Mistrzostwa Świata Juniorów żadna z naszych reprezentantek i żaden z naszych reprezentantów nie zdobyli miejsca punktowanego. Tylko jedną walkę w wadze do 66kg wygrał Grzegorz Lewiński (z Amerykaninem Anthonym Kwonem) - jako v-ce Mistrz Świata sprzed roku w Paryżu był on niejako faworytem do medalu. W drugiej walce Lewiński przegrał z Rosjaninem Arsenem Tolasovem. W wadze do 66kg wystartował także Aleksander Beta, który przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Wśród kobiet jedyną walkę z Hiszpanką Peną Julia wygrała Arleta Podolak (-52kg). W drugiej walce Podolak uległa na wazari i yuko Japonce Anzu Yamamoto, która tego dnia była bezkonkurencyjna i sięgnęła po tytuł Mistrzowski.

Drugi dzień Mistrzostw znów był korzystny dla Japończyków, którzy wywalczyli kolejne 2 złota i brąz. Ciekawie prezentowały się finały wagi do 73kg wśród mężczyzn, które obsadzone zostały dwoma Niemcami oraz wagi do 57kg wśród kobiet, gdzie zmierzyły się dwie Francuzki. Takie rozegrania możliwe są dopiero od tego roku, kiedy to wprowadzono przepis umożliwiający start w Mistrzostwach Świata dwóm reprezentantom jednego kraju. Dzięki temu utalentowane numery "dwa", jak widać mogą błyszczeć także na arenie międzynarodowej.

Więcej

Japonia na topie także w juniorach

(21.10.2010r.)

Japończycy po zdominowaniu tokijskich Mistrzostw Świata Seniorów, potwierdzają także swoją potęgę w grupie juniorów. Dziś - pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w Agadirze (Maroko) dostali oni się do wszystkich 4 finałów, zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Równie dobrze wypadli Kazachowie, którzy w najniższych wagach do 55kg i do 60kg wywalczyli dwa medale - złoty i srebrny.

Polska reprezentacja niestety zakończyła ten dzień bez medalu. Po jednej walce wygrali: Karolina Pieńkowska (-48kg) oraz Łukasz Kiełbasiński (-60kg). W drugich pojedynkach niestety ulegli mocnym rywalom - Karolina Francuzce Scarlett Gabrielli, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce, a Łukasz Kazachowi Ilyasowi Izmagilovi.