Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wojnarowicz piąty w Rotterdamie

(17.10.2010r.)

Janusz Wojnarowicz podczas Grand Prix w Rotterdamie zajął piąte miejsce w wadze +100kg. Niestety nie wiązały się z tym żadne wygrane walki bowiem nasz reprezentant miał dwa wolne losy w eliminacjach - jedyny, przegrany pojedynek stoczył on z Włochem Paolo Bianchessim.

Więcej

Dwa kolejne medale na MP młodzieży - 2 dzień

Agnieszka Niewirowska z Juvenii Wrocław druga w wadze +78kg oraz Jakub Wójcik z Gwardii Wrocław trzeci w wadze do 100kg - to dorobek Dolnoślązaków drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Niewirowska w drodze do finału wygrała 3 walki, natomiast Wójcik rozpoczął turniej od porażki z Kacprem Laremem, po czym wygrał kolejne 3 walki.

Więcej

Adamiec ponownie na podium Grand Prix!

(16.10.2010r.)

Drugiego dnia Grand Prix W Rotterdamie Tomasz Adamiec w wadze do 73kg wywalczył drugi raz z rzędu brązowy medal na zawodach tej rangi. W fazie eliminacyjnej wygrał on 3 walki - z Belgiem Jeanem Yvesem Bottieau, Portugalczykiem Andrem Alvesem oraz Japończykiem Riki Nakaya. W walce półfinałowej Adamiec przegrał w dogrywce na wskazówki z Holendrem Dexem Elmontem - aktualnym v-ce Mistrzem Świata z Tokio! Walka była bardzo wyrównana i zacięta przez całe 8 minut!

Walkę można obejrzeć pod poniższym linkiem:
Walka półfinałowa - Adamiec - Elmont

Piąte miejsce tego dnia zajęła w wadze do 63kg Paulina Węglarz, natomiast Dolnoślązak Łukasz Błach z Gwardii Wrocław w wadze do 81kg przegrał swój pierwszy pojedynek.

Więcej

Dwa brązowe medale na MP młodzieży - dzień 1

Pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Luboniu reprezentanci Dolnego Śląska wywalczyli dwa brązowe medale - Anna Książek z AZS AWF Wrocław w wadze do 63kg oraz Paweł Wituś z Gwardii Wrocław w wadze do 66kg.

Największym wydarzeniem zawodów była z pewnością walka dwóch utytułowanych na arenie międzynarodowej judoków - Tomasza Kowalskiego (brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów, srebro na Mistrzostwach Europy Seniorów) oraz Piotra Kurkiewicza (Mistrz Europy Juniorów). Ten porywający pojedynek wygrał na dwa wazari Kurkiewicz zdobywając potem złoty medal. Warto jednak zaznaczyć, że Kowalski wystartował w wyższej kategorii wagowej do 73kg (na co dzień walczy w 66kg).

Jutro rozegrane zostaną skrajne wagi - 60kg, 100kg, +100kg mężczyzn oraz -48kg, 78kg, +78kg kobiet.

Więcej

Jedna wygrana walka w Rotterdamie

(15.10.2010r.)

Pierwszego dnia Grand Prix w Rotterdamie dwie nasze reprezentantki i troje reprezentantów zakończyło start na eliminacjach. Wszyscy odpadli w pierwszym pojedynkach, z wyjątkiem Pawła Zagrodnika (-66 kg), który odpadł w drugiej walce z Mikhailem Pulyaevem (Rosja), po wygraniu pierwszej walki z Jeffreyem Krabem (Holandia).

Więcej

Regulamin Judo Fun - Promocja Judo

Witam. Prosimy o zapoznanie się najnowszym projektem JC Poland , prosimy też o rozesłanie go do wszystkich zawodowo związanych z judo. Czekamy na Państwa opinie i sugestie. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Pierwszy Turniej w nowej formule już się odbył !! Odniósł on duży sukces nie tylko organizacyjny ale i szkoleniowy (Każdy zawodnik odbył nie mniej niż 3-walki. Ponad 150 uczestników rozegrało cały Turniej z otwarciem i dekoracjami w niespełna 2,5 godziny !! Otwarta dyskusja na forum : http://www.judoinfo.pl/node/1863 Zapraszamy !! Pozdrawiam JC Poland.

Zobacz regulamin

Więcej

Dolnoślązacy na 18 Colop Masters Wels (Austria)

(11.10.2010r.)

Ponad 350 uczestników z 7 krajów (Czechy, Niemcy, Polska, Słowacja, Chorwacja, Słowenia oraz Austria) wzięło udział w 18 Colop Maters Wels. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Juvenii Wrocław startujący pod banderą JCP. Złoto zdobyła Anna Dąbrowska natomiast srebny medal wywalczyła Aleksandrze Hofman +57kg U13, a brąz przypadł Maciejowi Gajerskiemu. Medale wręczała medalistka ostatnich Mistrzostw Świata Sabrina Filzmoser (foto). JCP

Więcej

Wygrali tą "wojnę" !! Wrocław wygrał przeciw Mafii Sycylijskiej !!

Juvenia Wrocław I miejsce w zawodach drużynowych IX Memoriału Falcone&Borsellino 2010 !! Judo przeciwko mafii - IX edycja imprezy poświęconej pamięci Giovanni Falcone i Paolo Borsellino rozgrywanej w odnowionej hali Palauditore Palermo. 20 zespołów mieszanych U17 z całej Europy wzięło udział w tej imprezie. W sobotę odbyły sie eliminacje, a w niedzielę finały. Skład JCP 1. Kamila Busse 52kg, 2. Urszula Hofman 63kg, 3. Adam Stolarczyk 66kg, 4. Patryk Iwaszkiewicz 73kg, 5. Michał Pańko 81kg. Eliminacje odbyły się w grupach po cztery zespoły. Europę reprezentowały miedzy innymi : Francję reprezentował klub z Marsylii "Bush de Ruen" prowadzony przez trenera kadry FF Daniela Bien-Duck zwyciężcę turnieju z 2004 i 2005. Z Hiszpanii z krainy Basków przedstawiciele Hondarribia (Santander) prowadzeni przez Daniela Palavecino, w tym dwóch zawodników medalistów z ostatnich Mistrzostw Europy. Z Wysp Kanaryjskich pod dowództwem Alejandro Collado, oraz klub z belgijskiego miasta Charleroi, i CCRJII Stenton Kymco brytyjskiego Judo. Dwie formacje z Polski, jedena z Opola na czele z Tomaszem Błachem i JCP pod wodzą Zibigniewa Zamęckiego. Włochy reprezentowały licznie kluby z Puglia, Toskanii, Lombardii, Sycylii, Sardynii, Basilicata, Veneto, Liguria, Molise, Kalabrii i Kampanii. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz trenerów !! Pozdrawiam JCP