Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Pogorzelec 5 w Abu Dhabi

(24.11.2010r.)

Ostatniego dnia grand prix Abu Dhabi Daria Pogorzelec w wadze do 78kg po wygraniu pierwszej walki z Kanadyjką Amy Cotton i przegraniu drugiej z Amerykanką Kaylą Harrison, zajęła piąte miejsce.

W klasyfikacji medalowej wygrała reprezentacja Rosji zdobywając 3 złota, 3 srebra i 1 brąz.

Pełne wyniki z zawodów >tutaj<

Więcej

W Abu Dhabi bez medalu drugiego dnia

(23.11.2010r.)

Wrocławianin Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) był jedynym startującym Polakiem drugiego dnia Grand Prix Abu Dhabi. Niestety uległ w pierwszym pojedynku Azerowi Elkhanowi Rajabli. Jutro walczyć będzie nasza świeżo upieczona v-ce Mistrzyni Europy Młodzieży Daria Pogorzelec (-78kg).

Więcej

Marta Kubań nie spuszcza z tonu

(22.11.2010r.)

Po srebrnym medalu mistrzostw europy młodzieży zdobytym w piątek, Marta Kubań (Gwardia Warszawa) sięgnęła po kolejny krążek, tym razem w Grand Prix Abu Dhabi! Kubań w wadze do 52kg wygrała dwie pierwsze walki - z Niemką Romy Tarangul oraz Finką Jaaną Sundberg. W półfinale przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju Portugalką Joaną Ramos, zdobywając tym samym brązowy medal.

Reszta reprezentantów Polski przegrała tego dnia swoje pierwsze pojedynki i odpadła z turnieju.

Jutro rozegrana zostanie reszta kategorii wagowych, swoją szansę będzie miał Dolnoślązak Łukasz Błach (-81kg, AZS AWF Wrocław).

Więcej

Trzy medale ostatniego dnia MME!

(21.11.2010r.)

Trzeciego, ostatniego dnia Mistrzostw Europy Młodzieży Polacy wywalczyli 3 medale.

Srebrny medal w wadze do 78kg zdobyła Daria Pogorzelec, która wygrała dwa pierwsze pojedynki z Ukrainką Ivanną Makukhą oraz Holdenderką Iris Lemmen. W finale niestety przegrała z Węgierką Joo Abigel, która broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku i jest aktualną mistrzynią Europy seniorek.

Drugie srebro w wadze do 100kg wywalczył Tomasz Domański [...]

Więcej

Drugi dzień MME bez medalu dla Polski

(20.11.2010r.)

Drugiego dnia Mistrzostw Europy Młodzieży do lat 23 w Sarajewie, Polska reprezentacja wywalczyła 7 miejsce. Zajęła je Agata Ozdoba (KJ AZS Opole) w wadze do 63 kg. W pierwszej walce pokonała ona Węgierkę Vesne Beljic, a w kolejnych pojedynkach uległa kolejno Włoszce Edwige Gwend oraz Niemce polskiego pochodzenia Martynie Trajdos, która uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu. Jutro ostatni dzień mistrzostw, rozegrane zostaną najcięższe kategorie wagowe.

Więcej

9 medali na Pucharze Polski Młodzików

Reprezentanci Dolnego Śląska na dzisiejszym Pucharze Polski Młodzików rozgrywanym w Kórniku koło Poznania, wywalczyli 9 medali - 6 medali (w tym 1 złoty) przywiozła MKS Juvenia Wrocław, 2 medale (w tym 1 złoty) AKS Strzegom, a 1 medal JSS Gwardia Jelenia Góra. Tytuł mistrzowski wywalczyła Kamila Pasternak w wadze +78 kg oraz Stanisław Tomaszewski w wadze do 38 kg. Wyniki naszych zawodników:

1. Pasternak Kamila MKS Juvenia Wrocław (+70 kg)
1. Tomaszewski Stanisław AKS Strzegom (-38 kg)
2. Jankowiak Dominika MKS Juvenia Wrocław (-40 kg)
2. Zięba Mikołaj AKS Strzegom (-42 kg)
2. Gliszczyńska Karina MKS Juvenia Wrocław (-52 kg)
2. Kuciej Daniel MKS Juvenia Wrocław (-73 kg)
3. Każmierczak Zofia MKS Juvenia Wrocław (-70 kg)
3. Marcinkiewicz Sebastian MKS Juvenia Wrocław (-55 kg)
3. Bil Dawid JSS Gwardia Jelenia Góra (-81 kg)

Zapraszamy także do oglądania galerii z zawodów >tutaj<,

oraz pełnych wyników >tutaj<.

Więcej

Kubań V-ce Mistrzynią Europy, Kowalski z brązem

(18.10.2010r.)

Polska reprezentacja w bardzo dobrym stylu rozpoczęła dzisiaj trzydniowe Mistrzostwa Europy Młodzieży do 23 lat. Dzień zakończył się z dwoma medalami - srebrem Marty Kubań w wadze do 52kg i brązem Tomasz Kowalskiego w wadze do 66kg. Punktowane 7 miejsce zajęła ponadto Ewa Konieczny w kategorii do 48kg.

Marta Kubań (Gwardia Warszawa) przeszła jak burza przez eliminacje oraz półfinał wygrywając 3 walki pod rząd. Kolejno ulegały jej Węgierka Barbara Maros, Austiaczka Tina Zeltner oraz Rumunka Ioana Matei. W finale czekała na nią 18 letnia Turczynka Tugba Zehir [...]

Więcej

Dwa złote medale w Pucharze Polski w Bytomiu

(15.10.2010r.)

Duży sukces odnieśli młodzi zawodnicy z MKS Juvenia Wrocław w Otwartym Pucharze Polski Juniorek Młodszych oraz Juniorów Młodszych w Bytomiu. Szczególne gratulacje należą się Kamili Pasternak, która jest młodziczką i ma zaledwie 13 lat, a już wygrywa w kategorii wiekowej Juniorek Młodszych. Ponadto złoty medal zdobył Tomasz Piotrowski w kat. 50 kg. Jest to największy sukces w jego dopiero rozpoczynającej się karierze sportowej.

W zawodach startowali zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy, Niemiec, Czech i oczywiście z Polski. Turniej był licznie obsadzony, brali w nim udział również zawodnicy, którzy już osiągnęli wysokie rezultaty, m.in. Mistrz Europy Marcin Gmurek. Poza wspomnianymi zwycięzcami na pochwałę zasłużyli pozostali medaliści: Mateusz Kwiatkowski, Urszula Hofman, Bruno Jamuła i Rafał Kozłowski.

Wyniki Dolnoślązaków: [...]