Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Krawczyk: Ja i Legień "tworzyliśmy taki duet, który dał mi awans na igrzyska. "

(07.01.2011r.)

Robert Krawczyk, jeden z najlepszych polskich judoków ostatniej dekady (medalista mistrzostw świata i europy), udzielił obszernego i ciekawego wywiadu dla serwisu fight-clubs.pl. Zapraszamy: http://fight-clubs.pl/3800/robert-krawczyk-judo-to-sport-nietypowy/

Więcej

Zaktualizowane rankingi PZJ

(01.01.2009r.)

Na stronie Polskiego Związku Judo zaktualizowano całoroczne rankingi w grupach juniorek i juniorów młodszych, juniorek, juniorów, młodzieży oraz seniorek i seniorów. Wszystko dostępne jest pod adresem http://pzjudo.pl/index.php?m=7&lg=pl.

Więcej

Adam Maj nowym trenerem kadr narodowych

(29.12.2010r.)

Adam Maj został wybrany trenerem głównym reprezentacji Polski w judo. Będzie odpowiadał za kadrę kobiet i mężczyzn. W latach dziewięćdziesiątych z powodzeniem startował jako zawodnik w barwach gdyńskiej Floty.

Maj jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, a tytuł uzyskał w gdańskiej AWFiS. W 1993 roku został wicemistrzem kraju w wadze 86 kg jako zawodnik Floty, a ponadto trzykrotnie stawał na najniższym stopniu mistrzostw Polski. Ostatnio mieszkał w Pucku i był m.in. trenerem koordynatorem Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku [...]

Więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

(24.12.2010r.)

Dolnośląski Związek Judo życzy wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia i wiele szczęścia w nowym roku - udanych startów, złotych medali, samych sukcesów, pasji i zacięcia w treningach oraz wielu, wielu pozytywnych emocji!

Więcej

Kamila Pasternak - Najlepszą Zawodniczką Judo Club Poland 2010

(22.12.2010r.)

Kamila Pasternak - Dolnoslązaczka, reprezentantka klubu MKS Juvenia Wrocław została wybrana najlepszą zawodniczką Judo Club Poland roku 2010. W 2010 roku zdobyła ona wraz z JCP:

I miejsce na turnieju w Hamburgu i Brnie,
III miejsce na Pucharze Świata w Gyor

w Polsce:
I miejsca na OPP U17 w Opolu i Bytomiu ,
I miejsce na PP młodzików w Kórniku

Trenerami Kamili są Panowie Maciej Kwiatkowski i Zbigniew Zamęcki którym również składamy szczere gratulacje. Zawodniczce gratulujemy, życzymy sukcesów na matach Świata, Europy i Polski w 2011 roku oraz wytrwałości w treningach.

Więcej

Dolny Śląsk dwukrotnym v-ce mistrzem DMP młodzików

(19.12.2010r.)

Na rozgrywanych w Sobótce Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, obie drużyny z Dolnego Śląska (męska i żeńska) zajęły drugie miejsca. Nowością było rozgrywanie zawodów według składów wojewódzkich, a nie klubowych. Mimo tego "udogodnienia", z całego kraju zgłosiło się łącznie jedynie 5 drużyn.

(18.12.2010r.)

Drugiego dnia Pucharu Świata w Qingdao dwóch reprezentantów Polski odpadło w pierwszych walkach - Rafał Filek (-100kg) z Mongołem Tuvshinbayar Naidanem, a Kacper Larem (-90kg) z Rosjaninem Kirillem Denisovem, późniejszym triumfatorem tej kategorii. Kacper stoczył dobry pojedynek punktując na wazari, niestety brak repasaży na turniejach tej rangi uniemożliwił mu zaprezentowanie pełni formy.

Pozytywnym polskim akcentem jest trzecie miejsce Szweda polskiego pochodzenia Martina Packa (-100kg), który niejedno zgrupowanie w życiu przepracował na naszej ziemi.

Francja, która pierwszego dnia przewodziła w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 2 medali każdego kruszcu, drugiego dnia wywalczyła jedynie 2 brązy spadając w końcowej klasyfikacji na 3 miejsce. Klasyfikację tą wygrała Rosja z 4 złotymi, 3 srebrnymi i 3 brązowymi medalami.

Pełne wyniki i listy walk:
Grand Prix Quindao Live

Więcej

Grand Prix Qingdao - 1 dzień

(17.12.2010r.)

Pierwszego dnia Chińskiego Grand Prix w Qingdao Polska reprezentacja nie zdobyła punktowanego miejsca. W kategorii do 73kg Krzysztof Wiłkomirski wygrał pierwszy pojedynek z Liu Wei (Chiny), a drugi przegrał z późniejszym triumfatorem, Francuzem Ugo Legrandem. Tomasz Adamiec w tej samej wadze zakończył turniej z identycznym bilansem - wygraną z Belgiem Jean Yves Bottieau i przegraną z Chińczykiem Qingdong Zengiem. W najlżejszej kategorii do 60kg Łukasz Kiełbasiński przegrał pierwszy pojedynek z Rosjaninem Arsenem Galstyanem, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Pierwszego dnia najlepiej spisała się reprezentacja Francji - przewodzi ona w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 2 złotych, 2 srebrnych i 2 brązowych medali.