Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Kamila Pasternak - Najlepszą Zawodniczką Judo Club Poland 2010

(22.12.2010r.)

Kamila Pasternak - Dolnoslązaczka, reprezentantka klubu MKS Juvenia Wrocław została wybrana najlepszą zawodniczką Judo Club Poland roku 2010. W 2010 roku zdobyła ona wraz z JCP:

I miejsce na turnieju w Hamburgu i Brnie,
III miejsce na Pucharze Świata w Gyor

w Polsce:
I miejsca na OPP U17 w Opolu i Bytomiu ,
I miejsce na PP młodzików w Kórniku

Trenerami Kamili są Panowie Maciej Kwiatkowski i Zbigniew Zamęcki którym również składamy szczere gratulacje. Zawodniczce gratulujemy, życzymy sukcesów na matach Świata, Europy i Polski w 2011 roku oraz wytrwałości w treningach.

Więcej

Dolny Śląsk dwukrotnym v-ce mistrzem DMP młodzików

(19.12.2010r.)

Na rozgrywanych w Sobótce Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, obie drużyny z Dolnego Śląska (męska i żeńska) zajęły drugie miejsca. Nowością było rozgrywanie zawodów według składów wojewódzkich, a nie klubowych. Mimo tego "udogodnienia", z całego kraju zgłosiło się łącznie jedynie 5 drużyn.

(18.12.2010r.)

Drugiego dnia Pucharu Świata w Qingdao dwóch reprezentantów Polski odpadło w pierwszych walkach - Rafał Filek (-100kg) z Mongołem Tuvshinbayar Naidanem, a Kacper Larem (-90kg) z Rosjaninem Kirillem Denisovem, późniejszym triumfatorem tej kategorii. Kacper stoczył dobry pojedynek punktując na wazari, niestety brak repasaży na turniejach tej rangi uniemożliwił mu zaprezentowanie pełni formy.

Pozytywnym polskim akcentem jest trzecie miejsce Szweda polskiego pochodzenia Martina Packa (-100kg), który niejedno zgrupowanie w życiu przepracował na naszej ziemi.

Francja, która pierwszego dnia przewodziła w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 2 medali każdego kruszcu, drugiego dnia wywalczyła jedynie 2 brązy spadając w końcowej klasyfikacji na 3 miejsce. Klasyfikację tą wygrała Rosja z 4 złotymi, 3 srebrnymi i 3 brązowymi medalami.

Pełne wyniki i listy walk:
Grand Prix Quindao Live

Więcej

Grand Prix Qingdao - 1 dzień

(17.12.2010r.)

Pierwszego dnia Chińskiego Grand Prix w Qingdao Polska reprezentacja nie zdobyła punktowanego miejsca. W kategorii do 73kg Krzysztof Wiłkomirski wygrał pierwszy pojedynek z Liu Wei (Chiny), a drugi przegrał z późniejszym triumfatorem, Francuzem Ugo Legrandem. Tomasz Adamiec w tej samej wadze zakończył turniej z identycznym bilansem - wygraną z Belgiem Jean Yves Bottieau i przegraną z Chińczykiem Qingdong Zengiem. W najlżejszej kategorii do 60kg Łukasz Kiełbasiński przegrał pierwszy pojedynek z Rosjaninem Arsenem Galstyanem, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Pierwszego dnia najlepiej spisała się reprezentacja Francji - przewodzi ona w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 2 złotych, 2 srebrnych i 2 brązowych medali.

Pełne wyniki i listy walk na żywo:

Więcej

Otwarty Puchar Juvenii 2010 w tą niedzielę

(13.12.2010r.)

Zapraszamy na Otwarty Puchar Juvenii 2010, który odbędzie się 19 grudnia (niedziela) w Sobótce. Zawody będą rozegrane w kategorii wiekowej młodziczek, młodzików i dzieci. Pełny komunikat dostępny jest w kalendarzu.

Więcej

Kolejne sukcesy zawodników Juwenii Wrocław !

Tym razem na celowniku młodych judoków Juvenii był mocny turniej Bremen Open 2010 (Niemcy) ! Trzy medale to dorobek naszych młodzików U14 97-98 ! Srebro zdobył Kamil Górecki w kategorii 50kg, a dwa bązowe medale wywalczyli Sebastian Marcinkiewicz w 55kg i Daniel Kuciej w +60kg, 5-miejsce zdobyła Dominika Jankowiak (40kg) oraz 7- miejsce Stefania Kotwicka (44kg). Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i kadry trenerskiej Juvenii Wrocław! W zawodach wzięło udział ponad 680 uczestników z 5 krajów (Niemiec, Belgii, Holandii, Polski, Kamerunu). Pozdrawiam JCP

Więcej

Grand Slam Tokyo pod dyktando Japonii

Tokijski Grand Slam zakończył się miażdżącą klęską całego światowego judo w pojedynku z reprezentacją Japonii, który zwyciężyła 11 z 14 kategorii wagowych. Oprócz nich złota wywalczyły jedynie Francuzki i Koreańczyk. Co więcej - Japonia zdobyła łącznie 26 medali (11 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych). Niestety Polacy wrócili na tarczy - po jednej walce wygrali Łukasz Kiełbasiński (-60kg) oraz Krzysztof Wiłkomirski (-73kg), reszta odpadła w pierwszych pojedynkach.

Pełne wyniki z turnieju:

Więcej

Japonia gromi w Tokio!

(11.11.2010r.)

Pierwszego dnia Grand Slam Tokyo 2010 (niegdyś Turniej Jigoro Kano) Japonia ponownie zdominowała światowe tatami. Kiedy na mistrzostwach świata pozwolono walczyć dwóm reprezentantom tego samego kraju w jednej wadze, Japończycy zaczęli zdobywać po dwa krążki w wielu kategoriach. Jako, że na Grand Slam w Tokio startować mogło po czterech reprezentantów kraju kwitnącej wiśni, poszerzyli oni tylko grono swoich medalistów. W kategorii do 60kg Japonia wywalczyła wszystkie cztery medale, w wadze do 48kg trzy medale, natomiast w wagach  do 66kg oraz do 52kg po dwa medale. Co więcej - Japończycy zdobyli także wszystkie cztery złote medale jakie były do zdobycia tego dnia.

Jedynym Polakiem, który tego dnia wygrał walkę był junior Łukasz Kiełbasiński (-60kg, Ryś Warszawa) - pokonał od 2 lata starszego Mongoła Tumurkhuleg Davaadorj, dwukrotnego medalistę mistrzostw świata juniorów w wadze do 60kg. Ewa Konieczny (-48kg, Czarni Bytom) oraz Katarzyna Wilczyńska (-52kg, AZS Łódź) przegrały pierwsze pojedynki i odpadły z turnieju.