Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Rekord frekwencji na Torwarze

(25.02.2011r.)

źródło:PAP
460 judoków z 50 krajów, w tym 27 Polaków, wystąpi w turnieju Pucharu Świata w Warszawie. To rekord frekwencji stołecznej imprezy. Zawody odbędą się w najbliższy weekend na Torwarze.

"Nigdy w historii warszawskiego PŚ nie było tylu uczestników (poprzednio w 2009 roku rywalizowało 330 - PAP). Wierzę nie tylko w sukces organizacyjny, ale i sportowy. I wcale nie uważam, iż jesteśmy kopciuszkiem na tatami. W ubiegłym sezonie drużyna kobiet zdobyła wicemistrzostwo Europy, a indywidualnie Urszula Sadkowska i Janusz Wojnarowicz zajęli trzecie miejsca. Na podium stawała też utalentowana młodzież" - powiedział prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Szef związku podkreślił wysokie noty za organizację PŚ od władz Międzynarodowej Federacji Judo (IJF). "W klasyfikacji obejmującej zawody przeprowadzone po igrzyskach w Pekinie stołeczny turniej zajmuje drugie miejsce, po PŚ w Sao Paulo. Pod uwagę brane są wszelkie aspekty, jak np. liczba uczestników czy odległość z hotelu do hali, itp." - przyznał.

Na Torwarze wystąpi 27 reprezentantów Polski, ale nie wszyscy najlepsi. Zabraknie kontuzjowanych medalistów mistrzostw Europy Tomasza Kowalskiego (66 kg, AZS AWF Opole), Tomasza Adamca (73 kg, Ryś Warszawa) i Janusza Wojnarowicza (+100 kg, Czarni Bytom) [...]

Więcej

Puchar Świata w Warszawie - podsumowanie informacji

(23.02.2011r.)

Już w najbliższy weekend w dniach 26-27.02 w warszawskiej Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbędzie się Puchar Świata Mężczyzn. Szykuje się wielkie święto Judo bowiem rywalizować będzie ze sobą aż 38 reprezentacji narodowych!

- aktualności
- program zawodów
- listy walk
- transmisję video z turnieju - na żywo

Przypominamy, że w turnieju weźmie udział czterech Dolnoślązaków - Sebastian Janicki (60kg), Łukasz Błach (81kg), Łukasz Koleśnik (90kg) oraz Jakub Wójcik (100kg).

W trakcie turnieju przewidziany jest także "Trening z Mistrzami", który poprowadzi twórca Polskiego Judo Pan Ryszard Zieniawa. Oprócz niego trening poprowadzą:

• Antoni Zajkowski - pierwszy w historii polskiego judo medalista olimpijski - srebro Monachium 1972),
  • Paweł Nastula - najlepszy judoka Europy w 1996, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Atlanty),
  • Jolanta Adamczyk - brązowa medalistka Mistrzostw Europy Paryż 87
  • Jarosław Lewak - 7-krotny mistrz Polski (kat. 65 kg), srebrny medalista Mistrzostw Europy w 1994 r. i 3-krotny medalista Mistrzostw Europy juniorów
  • Adam Adamczyk - mistrz Europy, medalista mistrzostw świata, olimpijczyk z Monachium (1972) i Montrealu (1976).

Udział w treningu weźmie Juvenia Wrocław.

Ponadto dla wszystkich kibiców i sympatyków, którzy po dniu wypełnionym po brzegi emocjami będą chcieli się rozerwać przygotowano nocną niespodziankę - World Cup Judo After Party, imprezę która odbędzie się w Karmel Club. Więcej informacji o wydarzeniu na facebooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=182388851802650&index=1

Więcej

Najlepsze momenty z PŚ w Dusseldorfie - video

(21.02.2011r.)

Przedstawiamy film z Pucharu Świata w Dusseldorfie przygotowany przez IJF. Prezentuje on najciekawsze momenty z turnieju. Prawie pół godziny judo na najwyższym światowym poziomie!

Puchar Świata w Dusseldorfie:

Więcej

Puchar Świata Mężczyzn w Warszawie już w ten weekend

źródło:pzjudo.pl
W dniach 26-27.02.2011, w Warszawie w hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbędą się zawody Pucharu Świata Mężczyzn w judo.

Serdecznie zapraszamy na stronę zawodów.
W trakcie turnieju będą na niej pojawiać się wyniki "na żywo" oraz dostępna będzie transmisja telewizji internetowej.

Szczególnie gorąco zachęcamy młodych adeptów judo do udziału w Treningu z Mistrzem. W tym roku trening poprowadzi legenda polskiego judo, p. Ryszard Zieniawa.
Szczegóły treningu znajdują się również na stronie turnieju.

Więcej

Dwa piąte miejsca w Dusseldorfie

(20.02.2011r.)

W Pucharze Świata w Dusseldorfie Katarzyna Kłys (70kg) oraz Urszula Sadkowska (+100kg) zajęły piąte miejsca. Kłys wygrała dwa pierwsze pojedynki ze Szwajcarką Stephanie Egger i Kanadyjką Keitą Zupancic. W trzeciej walce przegrała z Chinką Fei Chen, która wygrała całe zawody. Sadkowska wygrała pierwszą walkę z Brytyjką Sarą Adlington, a drugą przegrała z Francuzką Anne-Sophie Mondiere.

Z męskiej ekipy nikt nie zajął punktowanego miejsca, najlepiej zawalczył Robert Krawczyk (90kg) - wygrał on dwie walki i trzecią przegrał z Francuzem Romainem Buffet, który wywalczył w turnieju srebro.

Klasyfikację medalową wygrała zdecydowanie Japonia zdobywając 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Drugie Niemcy wywalczyły tylko 1 złoto oraz 3 srebra i 1 brąz.

Pełne wyniki z turnieju:
- Dusseldorf Grand Prix 2011

Więcej

Mistrzostwa Dolnego Śląska i eliminacje do OOM

(19.02.2011r.)

9 kwietnia w Hali Sportowej przy Gimnazjum Gminnym w Sobótce przy ul. Świdnicka 20a odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików i Młodziczek oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Komunikaty z tych zawodów są w kalendarzu.

Więcej

2 dzień PŚ: wygrane walki Kłys i Koleśnika

(13.02.2011r.)

Drugiego dnia Pucharów Świata w Oberwart (kobiety) i Budapeszcie (mężczyźni) po jedynej walce wygrali tylko Katarzyna Kłys (70kg, z Chorwatką Kristiną Marijanovic) oraz wrocławianin Łukasz Koleśnik (90kg, z Mongołem Enkhbatem Erdenebilegiem). Kłys przegrała późniejsze 2 walki, mimo to zajęła 7 miejsce, które było niestety jedyną punktowaną lokatą dla reprezentacji Polski tego weekendu.

Oba Puchary Świata zdominowała Japonia zdobywając po 3 złote medale mężczyzn i kobiet (łącznie 15 medali).

>Pełne wyniki z Oberwart
>Pełne wyniki z Budapesztu

Więcej

Na PŚ bez sukcesów, jutro walczy Błach i Koleśnik

(12.02.2011r.)

Pierwszego dnia Pucharu Świata kobiet w Oberwart z pośród 6 zawodniczek tylko Ewa Konieczny (48kg) wygrała swoją pierwszą walkę (z Niemką Severine Pesch na wazari), niestety przegrała drugi pojedynek i zakończyła udział w turnieju.

W Pucharze Świata mężczyzn w Budapeszcie, jedyny nasz reprezentant Piotr Kurkiewicz (73kg) przegrał swoją pierwszą walkę z Rosjaninem Oulanem Gurtuevem i odpadł z turnieju.

Jutro rozegrane zostaną cięższe kategorie, walki będzie toczyć m.in. dwóch reprezentantów AZS AWF Wrocław - Łukasz Błach (81kg) oraz Łukasz Koleśnik (90kg). [...]