Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wypowiedzi zawodników po PŚ w Warszawie

(02.03.2011r.)

źródło: judoinfo.pl
Poniżej przedstawiamy obszerny materiał, w którym Polscy Reprezentanci komentują swój start w Pucharze Świata w Warszawie.

Paweł Zagrodnik:
Od dwóch lat, tj. od zwycięstwa w bukareszteńskim Pucharze Świata, nie miałem takiego maratonu walk. Ale wydolnościowo byłem bardzo dobrze przygotowany i wytrzymałem trudny rywalizacji. Nie mogło być inaczej, bowiem judo wypełnia całe moje życie, poświęciłem się bez reszty temu sportowi.
Przed zawodami byłem optymistą, choć tym razem umiarkowanym. Ostatnio wiodło mi się przeciętnie, dlatego nie liczyłem na super wynik.
Wszystkie walki były ciężkie, a najbardziej wymagający okazali się przeciwnicy, którzy jako pierwsi obejmowali prowadzenie, czyli Brazylijczyk Alex Pombo Da Silva i Yan Vinogradov z Izraela. Oczywiście, bardzo trudny był też pojedynek finałowy, niestety przegrany z Armeńcem Armenem Nazarjanem
.

Krzysztof Wiłkomirski:
Od jednego z trenerów usłyszałem, że walczyłem po profesorsku. Ale ja wiedziałem, że nie jestem rewelacyjnie przygotowany, że będę miał problemy z kondycją, ale ale wykorzystywałem wszystkie możliwe sztuczki [...]

Więcej

(28.02.2011r.)

Dodana została galeria z Pucharu Świata w Warszawie. Autorem zdjęć jest Pan Stanisław Michałowski. Galeria do obejrzenia tutaj.

Więcej

Katarzyna Kłys druga w Pradze

Drugiego dnia Pucharu Świata Kobiet w Pradze Katarzyna Kłys zajęła drugie miejsce w wadze do 70kg. W drodze do medalu stoczyła 5 pojedynków - w rundzie eliminacyjnej wygrała kolejno 3 walki - z Włoszką Jennifer Pitzanti, Hiszpanką Marią Avomo Bernabeu i Brazylijką Marią Portelą. W półfinale Kłys pokonała Chinkę Fei Chen nay uko uzyskane z dwóch kar dla rywalki. W finale nasza reprezentantka musiała uznać wyższość bardzo doświadczonej Francuzki (w dorobku posiada 18 medali z Pucharów Świata!) Marie Pasquet.

Drugiego dnia Pucharu Świata w Warszawie jedyne punktowane miejsce zajął Krzysztof Węglarz (90kg), który był piąty. Pierwsze 4 walki Węglarz wygrał ze Słowakiem Arpad Szakacs, Mongołem Enkhabatem Erdenebileg, Węgrem Gaborem Ver i Kazachem Timurem Bolatem. W półfinale nasz reprezentant po bardzo emocjonującym, wyrównanym i efektownym pojedynku przegrał z Izraelczykiem Victorem Fishmanem, a w walce o brąz z Rosjaninem Kamilem Magomedovem.

Z Dolnoślązaków najlepiej zaprezentował się Łukasz Koleśnik, który wygrał dwa pierwsze pojedynki - w drugim z nich pokonał Ukraińca Vadima Synyavsky, który w tym roku wygrał już Puchar Świata w Tbilisi i był trzeci w Dusseldorfie. W trzeciej walce Łukasz przegrał z Włochem Roberto Melonim - zwycięzcą tej kategorii i odpadł z turnieju. Jakub Wójcik w pierwszej walce trafił na zwycięzcę wagi Francuza Cyrila Maret, z którym przegrał na 2 wazari. Łukasz Błach w pierwszej walce pechowo przegrał z Węgrem Milanem Burges. Łukasz dominował całą walkę, wykonywał bardzo mocne ataki - niestety jeden z nich został skontrowany w końcówce walki na Ippon.

Pełne wyniki z Pucharów Świata:
- Puchar Świata Kobiet - Praga 2011
- Puchar Świata Mężczyzn - Warszawa 2011

Więcej

Zagrodnik i Wiłkomirski srebrni na Pucharze Świata w Warszawie!

(26.02.2011r.)

Świetnie na Pucharze Świata zaprezentował się Paweł Zagrodnik (GKS Czarni Bytom) w wadze do 66kg oraz Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa) w wadze do 73kg zdobywając srebrne medale. Zagrodnik szedł od początku jak burza - wygrał 3 pierwsze walki z Brazylijczykiem Silva Alex Pompo Da, Francuzem Pierre Dupratem i Izraelczykiem Yanem Vinogradovem. Czwarty pojedynek był bardzo wyrównany, lecz w dogrywce Paweł zdążył rzucić Rosjanina Kamala Khan-Magomedova na yuko. Walka półfinałowa przebiegała od początku pod dyktando naszego reprezentanta - Włoch Francesco Faraldo został pokonany na yuko. W finale zagrodnik po ciężkiej walce przegrał z Ormianinem Armenem Nazaryanem.

Krzysztof Wiłkomirski, który przed turniejem mówił, że nie jest przygotowany do turnieju i potraktuje go treningowo również radził sobie bardzo dobrze. W pierwszych trzech walkach pokonał Hiszpana Miguela Romero, Austriaka Petera Scharingera oraz Francuza Jordana Amorosa. W czwartym pojedynku trafił na Mistrza Świata z kategorii -66kg, Mongoła Tsagaanbaatara Khashbaatara. Wiłkomirski bardzo odważnie rozpoczął ten pojedynek, wykonując kilka mocnych ataków. W jednej z akcji Mongoł chwycił naszego reprezentanta za nogawkę i został zdyskwalifikowany. Finał z Francuzem Benjaminem Darbeletm (v-ce mistrz olimpijski z Pekinu, kat. -66kg) zaczął się od rzucenia Wiłkomirskiego na wazari. Od tego momentu walka była wyrównana, niestety Krzysiek nie zdołał odrobić przewagi. Ciekawostką jest, że był to najstarszy rozegrany finał Pucharu Świata w tym roku - obaj zawodnicy mają 30 lat.

W Pradze walczyły dzisiaj także nasze reprezentantki, niestety żadna nie zajęła punktowanego miejsca.

Jutro w turnieju weźmie udział trzech wrocławian - Łukasz Błach (81kg), Łukasz Koleśnik (90kg) oraz Jakub Wójcik (100kg).

Tranmisja online na żywo
Wyniki na żywo

Więcej

Rekord frekwencji na Torwarze

(25.02.2011r.)

źródło:PAP
460 judoków z 50 krajów, w tym 27 Polaków, wystąpi w turnieju Pucharu Świata w Warszawie. To rekord frekwencji stołecznej imprezy. Zawody odbędą się w najbliższy weekend na Torwarze.

"Nigdy w historii warszawskiego PŚ nie było tylu uczestników (poprzednio w 2009 roku rywalizowało 330 - PAP). Wierzę nie tylko w sukces organizacyjny, ale i sportowy. I wcale nie uważam, iż jesteśmy kopciuszkiem na tatami. W ubiegłym sezonie drużyna kobiet zdobyła wicemistrzostwo Europy, a indywidualnie Urszula Sadkowska i Janusz Wojnarowicz zajęli trzecie miejsca. Na podium stawała też utalentowana młodzież" - powiedział prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Szef związku podkreślił wysokie noty za organizację PŚ od władz Międzynarodowej Federacji Judo (IJF). "W klasyfikacji obejmującej zawody przeprowadzone po igrzyskach w Pekinie stołeczny turniej zajmuje drugie miejsce, po PŚ w Sao Paulo. Pod uwagę brane są wszelkie aspekty, jak np. liczba uczestników czy odległość z hotelu do hali, itp." - przyznał.

Na Torwarze wystąpi 27 reprezentantów Polski, ale nie wszyscy najlepsi. Zabraknie kontuzjowanych medalistów mistrzostw Europy Tomasza Kowalskiego (66 kg, AZS AWF Opole), Tomasza Adamca (73 kg, Ryś Warszawa) i Janusza Wojnarowicza (+100 kg, Czarni Bytom) [...]

Więcej

Puchar Świata w Warszawie - podsumowanie informacji

(23.02.2011r.)

Już w najbliższy weekend w dniach 26-27.02 w warszawskiej Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbędzie się Puchar Świata Mężczyzn. Szykuje się wielkie święto Judo bowiem rywalizować będzie ze sobą aż 38 reprezentacji narodowych!

- aktualności
- program zawodów
- listy walk
- transmisję video z turnieju - na żywo

Przypominamy, że w turnieju weźmie udział czterech Dolnoślązaków - Sebastian Janicki (60kg), Łukasz Błach (81kg), Łukasz Koleśnik (90kg) oraz Jakub Wójcik (100kg).

W trakcie turnieju przewidziany jest także "Trening z Mistrzami", który poprowadzi twórca Polskiego Judo Pan Ryszard Zieniawa. Oprócz niego trening poprowadzą:

• Antoni Zajkowski - pierwszy w historii polskiego judo medalista olimpijski - srebro Monachium 1972),
  • Paweł Nastula - najlepszy judoka Europy w 1996, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Atlanty),
  • Jolanta Adamczyk - brązowa medalistka Mistrzostw Europy Paryż 87
  • Jarosław Lewak - 7-krotny mistrz Polski (kat. 65 kg), srebrny medalista Mistrzostw Europy w 1994 r. i 3-krotny medalista Mistrzostw Europy juniorów
  • Adam Adamczyk - mistrz Europy, medalista mistrzostw świata, olimpijczyk z Monachium (1972) i Montrealu (1976).

Udział w treningu weźmie Juvenia Wrocław.

Ponadto dla wszystkich kibiców i sympatyków, którzy po dniu wypełnionym po brzegi emocjami będą chcieli się rozerwać przygotowano nocną niespodziankę - World Cup Judo After Party, imprezę która odbędzie się w Karmel Club. Więcej informacji o wydarzeniu na facebooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=182388851802650&index=1

Więcej

Najlepsze momenty z PŚ w Dusseldorfie - video

(21.02.2011r.)

Przedstawiamy film z Pucharu Świata w Dusseldorfie przygotowany przez IJF. Prezentuje on najciekawsze momenty z turnieju. Prawie pół godziny judo na najwyższym światowym poziomie!

Puchar Świata w Dusseldorfie:

Więcej

Puchar Świata Mężczyzn w Warszawie już w ten weekend

źródło:pzjudo.pl
W dniach 26-27.02.2011, w Warszawie w hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6a odbędą się zawody Pucharu Świata Mężczyzn w judo.

Serdecznie zapraszamy na stronę zawodów.
W trakcie turnieju będą na niej pojawiać się wyniki "na żywo" oraz dostępna będzie transmisja telewizji internetowej.

Szczególnie gorąco zachęcamy młodych adeptów judo do udziału w Treningu z Mistrzem. W tym roku trening poprowadzi legenda polskiego judo, p. Ryszard Zieniawa.
Szczegóły treningu znajdują się również na stronie turnieju.