Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodziczek i Młodzików

(22.04.2011r.)

Już 7 maja w hali wrocławskiego AWF przy ul. Paderewskiego 35 odbędą się I Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodziczek i Młodzików. Prawo startu w tych zawodach mają jedynie zawodniczki oraz zawodnicy z klubów miasta Wrocławia. Więcej informacji znajduje się w komunikacie w kalendarzu.

Więcej

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy bez medalu

Pierwszego dnia Mistrzostw Europy, które odbywają się w Istambule żadna reprezentantka ani reprezentant Polski nie wywalczyli medalu. Swoje dwie pierwsze walki szybko i pewnie wygrał Tomasz Kowalski (-66 kg). Niestety w trzecim pojedynku uległ Rosjaninowi Musy Mogushkovi i odpadł z turnieju. Pojedynku tego szkoda tym bardziej, że Kowalski wygrał już z  Mogushkovem dwukrotnie na Pucharach Świata w Pradze (2007) oraz Rotterdamie (2008). W tej samej kategorii wystartował także Paweł Zagrodnik, srebrny medalista Pucharu Świata w Warszawie. W pierwszym pojedynku trafił na byłego mistrz świata (z wagi do 60 kg) Craiga Fallona, z którym wygrał na yuko. W drugim pojedynku niestety przegrał Miklosem Ungvarim z Węgier, który wywalczył później tytuł mistrzowski. Warto wspomnieć, że z Ungvarim w finale mistrzostw europy w 2009 roku przegrał na wskazówki Tomasz Kowalski.

Trzecim naszym reprezentantem pierwszego dnia był junior Łukasz Kiełbasiński (-60 kg). Kiełbasiński wygrał pierwszą walkę z Bułgarem Yanislavem Gerchevem. W drugiej przegrał z najmocniejszym w tej chwili zawodnikiem tej kategorii na świecie - Georgim Zantaraią z Ukrainy. Zantaraia tego dnia był bezkonkurencyjny - zdemolował wszystkich przeciwników wygrywając 5 walk na ippon i zostając pierwszy raz w karierze mistrzem europy (był już mistrzem i v-ce mistrzem świata). Nasi zawodnicy prezentowali się dobrze, zabrakło trochę szczęścia - zarówna na tatami jak i w losowaniu.

Wśród kobiet Ewa Konieczny (48 kg) wygrała pierwszą walkę z Portugalką Leandrą Freitas, a drugą przegrała z Rosjanką Nataliyą Kondratyevą odpadając z turnieju. Z takim samym bilansem walk zawody zakończyła Marta Kubań (52 kg) - zwyciężyła ona z reprezentantką gospodarzy Turczynką Kubrą Cengiz oraz uległa Portugalce Joanie Ramos. Agata Perenc (57 kg) przegrała z Portugalką Telmą Monteiro i odpadła z turnieju (Monteiro wywalczyła tytuł v-ce mistrzowski).

Jutro rozegrane zostaną kolejne kategorie, na macie stanie m.in. Łukasz Błach z Gwardii Wrocław.

Więcej

5 medali w Tartu drugiego dnia

(17.04.2011r.)

Polska reprezentacja drugiego dnia Pucharu Europy Juniorek i Juniorów wywalczyła 5 medali. Najlepiej wypadli Damian Nasiadko (+100 kg) oraz Karolina Tałach (-70 kg), którzy zdobyli srebrne medale. Z brązowymi medalami turniej zakończyli Natalia Czaplicka (63 kg), Aleksandra Jabłońska (70 kg) oraz Jakub Zarzeczny (90 kg).

Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Gwardziści Drużynowymi V-ce Mistrzami Polski Młodzieży

Gwardia Wrocław wywalczyła tytuł V-ce Mistrzów Polski w grupie wiekowej Młodzieży. Gwardziści wygrali dwa mecze - z AZS Gliwice (6:1) oraz Gwardią Olsztyn (7:0) które dały awans do finału. W nim po bardzo wyrównanej walce lepsi okazali się judocy Czarnych Bytom, którzy wygrali z wrocławianami 4:3 (w małych punktach 37:30).

Drużynowymi Mistrzyniami Polski kobiet zostały judoczki AZS AWFiS Gdańsk.

Więcej

Zdjęcia z Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Prezentujemy więcej zdjęć z Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które podesłał nam Pan Piotr Wituś.

Więcej

Paweł Wituś Młodzieżowym Mistrzem Polski

(16.04.2011r.)

Paweł Wituś (Gwardia Wrocław) został młodzieżowym Mistrzem Polski w wadze do 66 kg. Jest to życiowy sukces tego zawodnika, który w swojej karierze miał dużo medali z Pucharów Polski (w tym 5 seniorskich) lecz niestety nigdy nie miał szczęścia do indywidualnych mistrzostw kraju. Tym razem jednak wszystko "zagrało" i Wituś zdobył złoto.

Ponadto V-ce Mistrzami Polski zostali gwardziści Jakub Wójcik (100 kg) oraz Mateusz Rudnicki (+100 kg). Trzecie miejsce w wadze do 63 kg wywalczyła Anna Książek z AZS AWF Wrocław.

Gwardia Wrocław wygrała klasyfikację generalną punktową oraz medalową w kategorii mężczyzn. Jutro rozegrane zostaną zawody drużynowe.

Pełne wyniki z turnieju

Więcej

3 medale na Pucharze Europy w Tartu

Pierwszego dnia Pucharu Europy Juniorek i Juniorów w Tartu (Estonia) reprezentantki Polski wywalczyły 3 medale. Rywalizacją w wadze do 48 kg wygrała Karolina Pieńkowska, miała ona tylko jedną rywalkę którą pokonała. Poza tym w wadze do 57 kg brązowe medale wywalczyły Agnieszka Szymczak i Arleta Podolak.

Pełne wyniki z 1 dnia

Więcej

Zdjęcia z Pucharu Europy w Moudanii

(13.04.2011r.)

Prezentujemy zdjęcia Kamili Wasek oraz Piotra Płońskiego z zawodów Pucharu Europy Juniorek i Juniorów z Moundanii. Dla przypomnienia - Kamila zdobyła złoto (+78 kg), a Piotrek srebro (73 kg).