Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

Brąz Rafała Kozłowskiego w Pucharze Europy Juniorów Młodszych!

(26.04.2011r.)

źródło: www.gwardiajuvenia.pl
Brązowy medal wywalczył Rafał Kozłowski (81 kg) w rozgrywanych w czeskich Teplicach Pucharze Europy. Aby osiągnąć ten sukces musiał wygrać 6 walk.

Początek był bardzo udany - zwycięstwo z Chorwatem Grubiciem, Brazylijczykiem Hugo oraz Niemcem Schraderem. Dopiero w 1/8 finału sposób na naszego zawodnika znalazł późniejszy finalista Ukrainiec Zusko. W repasażach pokonując trzech kolejnych rywali zapewnił sobie medal. Byli to kolejno: Azer Gurbanow, Ukrainiec Saadatov oraz Łotysz Sokolovskis.

Oprócz Rafała udział wziął Mateusz Kwiatkowski (+90), ale przegrał pierwszą walkę i pożegnał się z turniejem, a także Urszula Hoffman, która pierwszy pojedynek przegrała z Niemką Schauseil.

Trenerem odpowiedzialnym za naszą ekipę był Maciej Kostrzewa.

Gratulacje dla trenera Macieja Kwiatkowskiego.

Więcej


Polska reprezentacja tuż za podium

(24.04.2011r.)

Reprezentacja mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów zajęła 5 miejsce. Dla wszystkich śledzących zmagania "naszych" na żywo w internecie była to nie lada gratka - 4 mecze, w każdym 5 walk naszych reprezentantów + 2 mecze po 5 walk kobiet.

Polacy zaczęli od zwycięstwa nad reprezentacją Rosji 3:2. W meczu tym swoje walki wygrali Adamiec, Węglarz oraz Wojnarowicz. W kolejnym starciu pokonaliśmy 3:2 Estonię. Pierwszą walkę wygrał na ippon Tomasz Kowalski (taiotoshi i uranage). Kolejną wygrał Tomasz Adamiec - przeciwnik został zdyskwalifikowany za rzut z "dźwignią". Niestety Polak okupił to zwycięstwo poważną kontuzją, która uniemożliwiła mu udział w dalszych zmaganiach tego dnia. Był to punkt zwrotny w naszej drużynie (na niekorzyść) bowiem od tego momentu za Adamca musiał walczyć zawodnik z niższej wagi - Tomasz Kowalski. W trzecim pojedynku wygrał Łukasz Błach (trzymanie na ippon), w czwartym poległ Krzysztof Węglarz, a w piątym Maciej Sarnacki. Zmagania z Estonią wygraliśmy 3:2.

W trzecim meczu w półfinale spotkaliśmy się z Francuzami. Pierwszy pojedynek w dogrywce na wazari wygrał Paweł Zagrodnik. W kolejnym Tomasz Kowalski podjął rywalizację z Benjaminem Darbeletem - bardzo doświadczonym zawodnikiem, medalistą igrzysk, mistrzostw świata i europy. Z początku punktował Kowalski rzucając rywala na efektowne sode-tsuri-komi-goshi ocenione na yuko. Pod koniec pojedynku niestety Darbelet zaczął przeważać fizycznie nad Polakiem i w końcówce rzucił na ippon. W trzecim starciu Francuzowi uległ Łukasz Błach, w czwartym Krzysztof Węglarz nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go z zawodów, w piątym Sarnacki przegrał z Teddym Rinerem - Mistrzem Świata i Europy.

Do walki o 3 miejsce wychodziliśmy z mocno osłabionym składem - bez zawodnika z 73 kg (zastępowanego przez Kowalskiego z 66 kg) oraz z 90 kg! W pierwszym pojedynku na ippon soeinage wygrał Paweł Zagrodnik. W kolejnym Kowalski przegrał w końcówce z Niemcem na ippon. W trzecim starciu przegrał Łukasz Błach - to dało zwycięstwo Niemcom, bowiem walkowerem (brak zawodnika) wygrali oni rywalizację w wadze do 90 kg.

Szkoda, że zawody te nie zostały potraktowane z należytą powagą - do składu powinni być zgłoszeni także Kurkiewicz oraz bardzo dobrze bijący się w wadze 90 kg Robert Krawczyk, który w trakcie turnieju drużynowego był już w locie do domu. Decyzja jest niezrozumiałą tym bardziej, że Węglarz jest bardzo urazowym zawodnikiem.

Mistrzami Europy Seniorów zostali Ukraińcy, a Seniorek Francuzki. Polki przegrały pierwszy mecz z Hiszpanią, drugi z Rosją i odpadły z rywalizacji.

Więcej


Wojnarowicz brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2011!

(23.04.2011r.)

Janusz Wojnarowicz zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy rozgrywanych w Istambule. Jako jedyny wykorzystał dzisiaj szansę medalową - o brąz z niepowodzeniem walczyła także Urszula Sadkowska (+78 kg) oraz Robert Krawczyk (90 kg).

Wojnarowicz wygrał dwie pierwsze walki - na ippon z Włochem Paolo Bianchessim oraz na wazari z Białorusinem Aliaksandrem Vakhaviakiem. W trzeciej walce zmierzył się z Estończykiem Martinem Padarem - Mistrzem Europy z 2009 roku. Wojnarowicz większość walki wygrywał na yuko, niestety po upływie 3:30 Padar rzucił naszego reprezentanta na ippon. W kolejnej, repasażowej walce Polak pokonał Izraelczyka Zohara Asafa. W walce o brąz Wojnarowicz dzięki mocnemu i skutecznemu atakowi na kosoto-gari wygrał na ippon z Gruzinem Zviadimem Khamjaliashvilim.

Blisko medalu był także Robert Krawczyk, który wystartował po raz pierwszy na turnieju tej rangi w wyższej kategorii - do 90 kg. Pierwsze trzy walki wygrał pewnie na ippon. W półfinale spotkał się z byłym Mistrzem Olimpijskim i aktualnym Mistrzem Świata, Grekiem Iliasem Iliadisem. Walka była bardzo wyrównana - Krawczyk bardzo mądrze toczył bój o uchwyt, dzięki czemu Iliadis nie mógł atakować. Obaj zawodnicy dostali upomnienia (Krawczyk za ściąganie do parteru, Iliadis za jednostronny uchwyt). Niestety pod koniec walki Krawczyk dostał wątpliwą karę za wyjście za matę. W ostatniej sekundzie Polak wykonał mocne ippon soeinage, jednakże Iliadis się wybronił i awansował do finału (w którym wygrał). Walka o brązowy medal z Mistrzem Europy 2010 z Wiednia Szwedem Marcusem Nymanem rozpoczęła się od ataku Krawczyka na lewe ippon-seoinage, który został oceniony na wazari. Warto wspomnieć że w przekroju całego turnieju rzutem tym Krawczyk zaskakiwał większość rywali - miał nad nimi wyraźną przewagę szybkości. Niestety Szwed szybko otrząsnął się po upadku i za kilka sekund w następnej akcji rzucił Roberta na ippon na sasae-tsuri-komi-ashi.

W wadze +78 kg Urszula Sadkowska wygrała i przegrała po dwie walki. W walce o brąz z Mistrzynią Europy z Wiednia 2010 Słowenką Luciją Polavder nasza reprezentantka nie była w stanie wyprowadzić ataku. Słowenka, o wiele drobniejsza i lżejsza przez cały pojedynek wyprzedzała Polkę - wpierw rzuciła ją na wazari, a potem zdobyła kolejne wazari dzięki karom dla Sadkowskiej.

Jutro zostaną rozegrane zawody drużynowe.

>> Pełne wyniki z Mistrzostw Europy 2011

Więcej


Wciąż bez medalu na ME

(22.04.2011r.)

Drugiego dnia Mistrzostw Europy żadna reprezentantka ani reprezentant naszego kraju nie zajęli punktowanego miejsca w pierwszej 7. Tomasz Adamiec (73 kg) rozpoczął turniej od zwycięstwa nad Azerem Renatem Mirzaliyevem, mistrzem europy sprzed 10 lat (Paryż 2001). W drugiej walce pokonał go Hiszpan Kiyoshi Uematsu co spowodowało, że Adamiec pożegnał się z turniejem. Łukasz Błach z AZS AWF Wrocław uległ w pierwszej walce Rosjaninowi Muratowi Khabachirovi i także odpadł z turnieju. Tego dnia reprezentowała nas jedna judoczka - Katarzyna Kłys (70 kg). Pokonała ona w pierwszej walce Rosjankę Darię Davydovą, a w drugiej walce przegrała ze swoją odwieczną rywalką (jeszcze z czasów juniorskich), Węgierką Anett Meszaros.

Po dwóch dniach zmagań w klasyfikacji generalnej prowadzi Francja z 5 medalami - 2 złotymi i 3 brązowymi.

Jutro rozegrane zostaną najcięższe kategorie wagowe. Walczyć będą m.in. Janusz Wojnarowicz (+100 kg) i Urszula Sadkowska (+78 kg) - aktualni v-ce mistrzowie europy. Czwartego dnia mistrzostwa zostanie rozegrany także turniej drużynowy, w którym rok temu nasze judoczki zdobyły srebro, a judocy otarli się o medal.

>> Pełne wyniki z zawodów (na żywo)

>> Transmisja TV-online (na żywo)

Więcej


Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodziczek i Młodzików

(22.04.2011r.)

Już 7 maja w hali wrocławskiego AWF przy ul. Paderewskiego 35 odbędą się I Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodziczek i Młodzików. Prawo startu w tych zawodach mają jedynie zawodniczki oraz zawodnicy z klubów miasta Wrocławia. Więcej informacji znajduje się w komunikacie w kalendarzu.

Więcej


Pierwszy dzień Mistrzostw Europy bez medalu

(22.04.2011r.)

Pierwszego dnia Mistrzostw Europy, które odbywają się w Istambule żadna reprezentantka ani reprezentant Polski nie wywalczyli medalu. Swoje dwie pierwsze walki szybko i pewnie wygrał Tomasz Kowalski (-66 kg). Niestety w trzecim pojedynku uległ Rosjaninowi Musy Mogushkovi i odpadł z turnieju. Pojedynku tego szkoda tym bardziej, że Kowalski wygrał już z  Mogushkovem dwukrotnie na Pucharach Świata w Pradze (2007) oraz Rotterdamie (2008). W tej samej kategorii wystartował także Paweł Zagrodnik, srebrny medalista Pucharu Świata w Warszawie. W pierwszym pojedynku trafił na byłego mistrz świata (z wagi do 60 kg) Craiga Fallona, z którym wygrał na yuko. W drugim pojedynku niestety przegrał Miklosem Ungvarim z Węgier, który wywalczył później tytuł mistrzowski. Warto wspomnieć, że z Ungvarim w finale mistrzostw europy w 2009 roku przegrał na wskazówki Tomasz Kowalski.

Trzecim naszym reprezentantem pierwszego dnia był junior Łukasz Kiełbasiński (-60 kg). Kiełbasiński wygrał pierwszą walkę z Bułgarem Yanislavem Gerchevem. W drugiej przegrał z najmocniejszym w tej chwili zawodnikiem tej kategorii na świecie - Georgim Zantaraią z Ukrainy. Zantaraia tego dnia był bezkonkurencyjny - zdemolował wszystkich przeciwników wygrywając 5 walk na ippon i zostając pierwszy raz w karierze mistrzem europy (był już mistrzem i v-ce mistrzem świata). Nasi zawodnicy prezentowali się dobrze, zabrakło trochę szczęścia - zarówna na tatami jak i w losowaniu.

Wśród kobiet Ewa Konieczny (48 kg) wygrała pierwszą walkę z Portugalką Leandrą Freitas, a drugą przegrała z Rosjanką Nataliyą Kondratyevą odpadając z turnieju. Z takim samym bilansem walk zawody zakończyła Marta Kubań (52 kg) - zwyciężyła ona z reprezentantką gospodarzy Turczynką Kubrą Cengiz oraz uległa Portugalce Joanie Ramos. Agata Perenc (57 kg) przegrała z Portugalką Telmą Monteiro i odpadła z turnieju (Monteiro wywalczyła tytuł v-ce mistrzowski).

Jutro rozegrane zostaną kolejne kategorie, na macie stanie m.in. Łukasz Błach z Gwardii Wrocław.

>> Pełne wyniki z zawodów (na żywo)

>> Transmisja TV-online (na żywo)

Więcej


5 medali w Tartu drugiego dnia

(17.04.2011r.)

Polska reprezentacja drugiego dnia Pucharu Europy Juniorek i Juniorów wywalczyła 5 medali. Najlepiej wypadli Damian Nasiadko (+100 kg) oraz Karolina Tałach (-70 kg), którzy zdobyli srebrne medale. Z brązowymi medalami turniej zakończyli Natalia Czaplicka (63 kg), Aleksandra Jabłońska (70 kg) oraz Jakub Zarzeczny (90 kg).

Pełne wyniki z zawodów

Więcej


Gwardziści Drużynowymi V-ce Mistrzami Polski Młodzieży

(17.04.2011r.)

Gwardia Wrocław wywalczyła tytuł V-ce Mistrzów Polski w grupie wiekowej Młodzieży. Gwardziści wygrali dwa mecze - z AZS Gliwice (6:1) oraz Gwardią Olsztyn (7:0) które dały awans do finału. W nim po bardzo wyrównanej walce lepsi okazali się judocy Czarnych Bytom, którzy wygrali z wrocławianami 4:3 (w małych punktach 37:30).

Drużynowymi Mistrzyniami Polski kobiet zostały judoczki AZS AWFiS Gdańsk.

Więcej


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Archiwum wiadomości:   starsze 2009  |  2008  |  2007

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio