Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wasek i Płoński z medalami w Pucharze Europy

(11.04.2011r.)

W Pucharze Europu Juniorek i Juniorów, który rozegrany zostały w weekend w greckiej Moudanii, dwójka wrocławian zdobyła medale. Złoto w wadze +78 kg wywalczyła Kamila Wasek z Juvenii Wrocław - w drodze po złoto pokonała 3 rywalki - Aliki Tassi (Grecja), Kaliopi Mpitou (Grecja) oraz w finale Ivane Sutalo (Chorwacja). Piotr Płoński z Gwardii Wrocław zdobył srebrny medal w kategorii do 73 kg. Wygrał on kolejne 4 walki z Abyrayem Baymyradovem (Turkmenistan), Tomislavem Karnasem (Chorwacja), Robinem Gutsche (Niemcy) oraz Nikolozem Oshakmashvilim. Dało to Płońskiemu awans do finału, w którym uległ Ormianinowi Andranikowi Chaparyan.

Polacy zdobyli na tym turnieju jeszcze dwa medale - Joanna Witkowska srebro (44 kg) oraz Aleksandra Jabłońska brąz (70 kg).

Więcej

Reprezentacja Polski na ME w Instambule

(08.04.2011r.)

Osiemnaścioro polskich judoków - siedem kobiet i jedenastu mężczyzn - wystąpi w mistrzostwach Europy, które w dniach 21-24 kwietnia odbędą się w Stambule. Przez trzy dni będzie toczyła się będzie rywalizacja indywidualna, a ostatniego - drużynowa.

W składzie kobiecej kadry znalazły się: Ewa Konieczny (48 kg, Czarni Bytom), Marta Kubań (52 kg, Gwardia Warszawa), Agata Perenc (57 kg, Polonia Rybnik), Agata Ozdoba (63 kg, AZS Opole), Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków), Daria Pogorzelec (78 kg, Wybrzeże Gdańsk) i Urszula Sadkowska (+78 kg, Gwardia Wrocław).

Natomiast barw biało-czerwonych w męskim turnieju bronić będą: Łukasz Kiełbasiński (60 kg, Ryś Warszawa), Paweł Zagrodnik (66 kg, Czarni Bytom), Tomasz Kowalski (66 kg, AZS Opole), Krzysztof Wiłkomirski (73 kg, AZS UW Warszawa), Tomasz Adamiec (73 kg, Ryś Warszawa), Łukasz Błach (81 kg, AZS AWF Wrocław) [...]

Więcej

Obszerna relacja z MPJ okiem gwardii & juvenii

(05.04.2011r.)

Zapraszamy na stronę www.gwardiajuvenia.pl gdzie w obszerny sposób została opisana droga po medale judoczek i judoków wrocławskiej gwardii i juvenii w trakcie Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów.

Więcej

Turniej Rankingowy 3 kwietnia - Suchy Las 2011

(04.04.2011r.)

Fantastyczny występ młodych judoczek i judoków Juveni Wrocław !! W pierwszym w tym roku Turnieju Rankingowym U 15 w Suchym Lesie młodzicy Juveni Wrocław wywalczyli cztery złote medale i dwa srebrne oraz trzy brązowe krążki. I tak pierwsze miejsca zdobyli: 1. Kamila Pasternak kat. +70kg, 2. Anna Dąbrowska kat.57kg, 3. Karina Gliszczyńska kat.52kg, 4. Daniel Kuciej kat. 73kg. Drugie miejsca wywalczyli: 1. Oliwia Paduch kat.57kg i 2. Sebastian Marcinkiewicz kat.60kg, a trzecie lokaty przypadły Dominice Jankowiak kat.40kg i Stefani Kotwickiej kat.48kg. Trenerami zawodniczek i zawodników są pan Zbigniew Zamęcki i Maciej Kwiatkowski. Składamy szczere gratulacje i mamy nadzieje że w przyszłości dużo jeszcze usłyszymy o tych judoczkach i judokach.

Więcej

3 medale juniorek młodszych w Kijowie

W Pucharz Europy Juniorek i Juniorów młodszych w Kijowie, trzy reprezentantki naszego kraju sięgnęły po medale. Beata Pacut wygrała rywalizację w kategorii do 70 kg, a na trzecich miejscach uplasowały się Marta Wykupił (57 kg) oraz Anna Zaleczna (+78 kg). Spośród juniorów młodszych najlepiej spisał się Patryk Wawrzyczek (55 kg), który zajął 5 miejsce.

Pełne wyniki z turnieju

Więcej

Konieczny pierwsza, Tworzyło drugi

Podczas Pucharu Europy Seniorek i Seniorów rozgrywanego w Sarajewie, Ewa Konieczny (Czarni Bytom) wygrała rywalizację w kategorii do 48kg. W drodze po złoto Konieczny pokonała 4 rywalki. Srebrny medal w wadze do 90kg wywalczył Wiktor Tworzydło (AZS AWF Warszawa). Tworzyło wygrał swoje pierwsze 4 walki, w finale przegrał z Brytyjczykiem Winstonem Gordonem.

Więcej

Karol Kurzej vs Tomasz Szczepaniak - piękny ippon!

(03.04.2011r.)

Przedstawiamy drugą walkę Karola Kurzeja z Gwardii Wrocław, który zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów (81 kg). Pokonał w niej jednego z faworytów tej wagi, Tomasza Szczepaniaka z KJ AZS Opole. Piękne o-soto-gari i reakcja przeciwnika warta więcej niż 1000 słów.

Więcej

11 medali na MP Juniorów!

Na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów, które odbyły się w 1-2 kwietnia w Kątach Wrocławskich reprezentanci dolnego śląska wywalczyli łącznie 11 medali! Na najwyższym stopniu stanęła Emilia Szwiec w kategorii do 78 kg oraz Damian Szwarnowiecki (66 kg) oraz Rydwański Michał (73 kg).