Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

MKS Juvenia Wrocław Camp Budapeszt 2011

(20.05.2011r.)

Camp Budapeszt 2011 - przez dwa dni zawodnicy Juvenii Wrocław uczestniczyli w zgrupowaniu po Turnieju w Budapeszcie. Łącznie odbyliśmy trzy treningi w grupie wiekowej U17-15 po 2 godziny każdy trening, stoczyliśmy 31 walk. Na campie zostali zawodnicy z Ukrainy, Rosji, Węgrzy oraz my w składzie: Daniel Kuciej, Sebastian Marcinkiewicz, Jakub Rajtar, Stefania Kotwicka, Oliwia Paduch, Dominika Jankowiak.

Można było dobrze potrenować i poznać kolegów z tej części Europy. Zawiązywały się nowe znajomości wśród naszych zawodników i zawodników z innych krajów. Co nas bardzo cieszy że nasi zawodnicy łatwo nawiązują kontakty z rówieśnikami z tatami. W czasie randori walczą jak lwy, a po walkach uśmiech gościł na ich twarzach. I oto chodzi ten sport musi im sprawiać satysfakcję, wtedy jest szansa, że z judo zostaną na dłużej ! W starszej grupie uczestniczyło ponad 120 zawodniczek i zawodników.

Więcej

Judocy Juvenii Wrocław zdobywają medale w Budapeszcie!

(18.05.2011r.)

Budapeszt Cup 2011 - coroczny bardzo mocny turniej dla młodych zawodników !! W grupach wiekowych U17, U15, U13 i U11 bardzo silna obsada gospodarzy i zawodników z Ukrainy i Rosji do tego techniczni judocy i judoczki z Włoch, Czech, Szwajcarii i Austrii to zdecydowanie podnosiło poziom zawodów. W tym roku zmieniono też halę zawodów i to był minus bo na poprzednim obiekcie było o wiele więcej miejsca i mat.

Zawody zorganizowane jak zwykle na piątkę z plusem. Sędziowanie też bardzo porządnie, a to duży plus szczególnie kiedy walczy się poza naszym krajem ! Bardzo dobrze zaprezentowali się na tle zawodników z Europy nasi judocy i judoczki i tak dla Juvenii Wrocław punktowali : 3-miejsca: 1. Stefania Kotwicka U15 do 48kg, 2. Oliwia Paduch U15 do 57kg, 3. Sebastian Marcinkiewicz U15 do 60kg. Ponadto na 5-miejscu tuż za podium znalazła się Dominika Jankowiak U15 do 44kg. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz Trenerów klubowych Juvenii Wrocław !! Po zawodach zawodnicy i zawodniczki wzięli udział w Campie, oraz zwiedzili Budapesztańskie zabytki.

Więcej

Złoto i srebro Polek w Pucharze Europy – British Open!

(16.05.2011r.)

źródło: fight-clubs.pl
Bardzo dobrze zaprezentowały się w miniony weekend w rozgrywanym w Londynie Pucharze Europy – British Cup nasze reprezentantki – Ewa Konieczny (Czarni Bytom, 48kg) i Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk, 52 kg), które wywalczyły kolejno złoty i srebrny medal.

Ewa pokonała w pierwszej walce Vanese Garcia (ESP) na yuko, następnie Tichaine Chauve (FRA) na ippon, w półfinale Sonje Wirth (GER) rownież na ippon i w finale Kay Kraus (GER) na wskazy [...].

Więcej

XIII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Nowa Sól

(12.05.2011r.)

Zapraszamy wszystkich 21 maja na XIII Turniej o Puchar Prezydenta miasta Nowa Sól młodzików i dzieci. Pełny komunikat znajduje się w kalendarzu.

Więcej

Szwarnowiecki i Płoński ponownie z medalami Pucharu Europy

(09.05.2011r.)

Podczas Pucharu Europy w Litewskim Kaunas reprezentanci Gwardii Wrocław po raz kolejny w tym sezonie sięgnęli po medale. Zarówno Damian Szwarnowiecki w wadze do 66 kg jak i Piotr Płoński w wadze do 73 kg wywalczyli brązowe medale. Był to udany turniej dla Polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 10 medali. Jedyne złoto wywalczył Damian Nasiadko (+ 100 kg).

3 brązy w Puchar Europy U17 w Berlinie

Trzy brązowe medale wywalczyła Polska reprezentacja na Pucharze Europy juniorek i juniorów młodszych w Berlinie. Po krążki sięgnęła Martyna Dobrowolska (52 kg), Agnieszka Niedźwiedź (63 kg) oraz Paweł Wawrzyczek (55 kg). Klasyfikację medalową wygrała Rosja z 6 złotymi, 8 srebrami i 11 brązowymi medalami - druga była Japonia (6 złotych, 1 srebrny).

Więcej

Bez medalu w Baku

(08.05.2011r.)

W dniach 6-8 maja w Baku w Azerbejdżanie rozegrane zostały zawody Pucharu Świata Seniorów, w których udział wzięło 3 naszych reprezentantów i 4 reprezentantki. Najlepiej wypadła Katarzyna Kłys w wadze do 70 kg wygrywając dwie walki i przegrywając półfinał zajęła 5 miejsce. Na tym samym miejscu turnieju zakończyła Urszula Sadkowska (+78 kg) jednakże swój jedyny pojedynek przegrała (startowało jedynie 13 zawodniczek, a Sadkowska miała 2 wolne losy).

Więcej

Droga Mateusza Kwiatkowskiego do złota na OOM - relacja trenera

(04.05.2011r.)

W dniach 01-03 maj w Białymstoku odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych- Podlaskie 2011. Do walk o medale stanęli najlepsi Polscy Judocy i Judoczki. Mieszkaniec Sulistrowic, uczeń Gimnazjum Gminnego w Sobótce, wychowanek trenera Bartłomieja Zamęckiego, Mateusz Kwiatkowski zdobył tytuł MISTRZA Polski Juniorów Młodszych w kategorii wagowej +90 kg.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się w tej wadze 18 zawodników z 4 makroregionów Polski (podział Polski na 4 makroregiony po 4 województwa). W drodze po złoto Mateusz pokonał: [...]