Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Hoffman i Kwiatkowski na Mistrzostwa Europy U-17

(09.06.2011r.)

(źródło: judoinfo.pl)
Na Mistrzostwa Europy U-17 (juniorki i juniorzy młodsi) pojedzie dwójka wrocławian - Urszula Hoffman (63 kg, MKS Juvenia Wrocław) oraz Mateusz Kwiatkowski (+90 kg, MKS Juvenia Wrocław). Turniej odbędzie się w mieście Cottonera na Malcie w dniach 24-26 czerwca.

Pełny skład reprezentacji: [...]

Więcej

W Leibnitz trzy brązowe medale

(05.06.2011r.)

W Austriackim Leibnitz Karolina Pieńkowska (48 kg), Arleta Podolak (57 kg) oraz Damian Nasiadko (+100 kg) wywalczyli brązowe medale podczas Pucharu Europy Juniorek i Juniorów.

Pełne wyniki z zawodów:

Więcej

Brąz Darii Pogorzelec w Madrycie

Daria Pogorzelec zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata Kobiet w Madrycie. Polka wygrała 4 pojedynki, przegrywając 1. W walce o brąz jej wyższość uznać musiała Chinka Meiling Zhang.

Więcej

Paweł Zagrodnik trzeci w Bukareszcie!

Paweł Zagrodnik zdobył brązowy medal podczas Pucharu Świata w Bukareszcie. W drodze do walki o brąz Polak wygrał 3 pojedynki i przegrał 1 z Brytyjczykiem Colinem Oatsem. Ostatni pojedynek o brązowy medal był bardzo wyrównany. Zagrodnik wygrał w dogrywce na kary z Ormianinem Armenem Nazaryanem.

Dzięki temu wynikowi Zagrodnik umocnił swoją pozycję w światowym rankingu. Szykuje się ciekawa rywalizacja o start w igrzyskach pomiędzy nim, a Tomaszem Kowalskim.

Więcej

Jedenaście medali w Otwartym Puchar Polski w Opolu

Dolnośląskie zawodniczki oraz zawodnicy podczas Otwartego Pucharu Polski w Opolu zdobyli 11 medali. W turnieju wzięło udział 37 klubów, w tym także zagranicznych.

Medale zdobyli:
Juniorki i juniorzy młodsi:
złoto - Hofman Urszula (MKS Juvenia Wrocław, 63 kg)
złoto - Kozłowski Rafał (MKS Juvenia Wrocław, 81 kg)
srebro - Pasternak Kamila (MKS Juvenia Wrocław, +70 kg)
srebro - Kwiatkowski Mateusz (MKS Juvenia Wrocław, +90 kg)
brąz - Kwiatkowski Marcin (MKS Juvenia Wrocław, 73 kg

Juniorki i juniorzy:
złoto - Rydwański Michał (AKS Strzegom, 73 kg)
srebro - IWASZKIEWICZ PATRYK (Gwardia Wrocław, 81 kg)
srebro - KAZIMIEROWICZ KACPER (Gwardia Wrocław, +100 kg)
srebro - Hańczyk Aleksandra (UKS Ósemka Nowa Sól, 57 kg)
brąz - KIEŁBUS Krzysztof (Gwardia Wrocław, 60 kg)
brąz - JELONEK WOJCIECH (Gwardia Wrocław, 81 kg)

Więcej

XIII MEMORIAŁ JUDO im. EDWARDA BRZEGOWEGO

(03.06.2011r.)

Zapraszamy wszystkich na XIII Memoriał Judo im. Edwarda Brzegowego, który odbędzie się w Strzegomiu 18 czerwca. Pełny komunikat do ściągnięcia tutaj.

Więcej

Puchar Świta U15 Gyor (Węgry) - judo

(30.05.2011r.)

IV Puchar Świata U15 w Gyor na Węgrzech w dniach 18-19 czerwca. Aż siedmioro judoków Juvenii Wrocław wywalczyło minimum  kwalifikacyjne do tego startu i wystartują razem z 40 osobową Reprezentacją Narodową !

I tak Polskę i nasz klub będą reprezentować:

• 1. Dominika Jankowiak w kategorii 44kg brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych z tego roku.
  • 2. Anna Dąbrowska w kategorii do 57kg, obecnie najlepsza młodziczka w kraju, choć jest młodszym rocznikiem U15 i w przyszłym roku też będzie startować w tej grupie wiekowej !
  • 3. Oliwia Paduch  w kategorii do 57kg. Trzecia zawodniczka ogólnopolskiego rankingu U15. W tym roku w bardzo mocnym międzynarodowym turnieju w Budapeszcie zdobyła brązowy medal !
  • 4. Karina Gliszczyńska w kategorii do 52kg, obecnie Karina jest też najlepszą judoczką w swojej kategorii wagowej w Polsce.
  • 5. Kamil Górecki w kategorii do 50kg. Ciężka praca i wytrwałość doprowadziła tego zawodnika w to miejsce. Rzutem na taśmę Kamil zdobył wymagane minimum kwalifikacyjne.
  • 6. Daniel Kuciej w kategorii do 73kg, na ta chwilę Daniel zajmuje pierwsze miejsce w rankingu U15 w Polsce. Będzie to już drugi start tego zawodnika w turnieju tej rangi.
  • 7. Sebastian Marcinkiewicz 60kg drugi zawodnik w ogólnopolskim rankingu U15. Tak samo jak poprzedni zawodnik będzie to też jego drugi start w Gyor w zeszłym roku odpadł w eliminacjach.

Zawodnicy na co dzień trenują u trenerów: Zbigniewa Zamęckiego, Macieja Kwiatkowskiego oraz Bartłomieja Zamęckiego. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Węgier !

Więcej

Udany start Wrocławskich Judoków i Judoczek !

Bardzo dobrze wypadli młodzi zawodnicy Juwenii Wrocław w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików w Judo które odbyły się w ten weekend w Łodzi. Ponad 360 zawodników z siedmiu krajów zmagało się medale oraz punkty do ogólnopolskiego rankingu. Z zagranicy przyjechały bardzo silne ekipy z Rosji, Czech, Słowacji, Estonii, Litwy oraz Wielkiej Brytanii. Wrocławscy judocy zdobyli: 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe medale. I tak pierwszą lokatę zdobyła w kategorii do 57kg Anna Dąbrowska (fot) ! Drugie miejsca przypadły Karinie Gliszczyńskiej do 52kg, Dominice Jankowiak do 44kg i Sebastianowi Marcinkiewicz do 60kg. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Wojciech Punda do 46kg, Oliwia Paduch do 57kg, Daniel Kuciej do 73kg. Ponadto tuż za podium znalazła się trójka naszych judoków.

Trenerami naszych medalistów są pan Zbigniew Zamęcki i pan Maciej Kwiatkowski którym składamy szczere gratulacje.