Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wojnarowicz trzeci w Moskwie

(29.05.2011r.)

Janusz Wojnarowicz (+100kg) drugiego dnia Grand Slam w Moskwie zdobył brązowy medal. Pierwsze 3 walki eliminacyjne Polak wygrał kolejno z Kazachem Ryskul Ulanem, Rosjaninem Anreyem Volkovem oraz Hiszpanem Angelem Parrą. W półfinale Wojnarowicz spotkał się z Rosjaninem Dmitriyem Sterkhovem, z którym po niezwykle wyrównanej walce przegrał w dogrywce. Szkoda bo Polak wygrywał jeszcze na kilka sekund przez końcem regulaminowego czasu, kiedy to został ukarany karą shido.

5 miejsce w kategorii d0 70kg zajęła Katarzyna Kłys.

Więcej

Powrót Kowalskiego do światowej czołówkie - srebro w Moskwie! (VIDEO)

Pierwszego dnia Grand Slam w Moskwie Tomasz Kowalski wywalczył srebro w kategorii do 66 kg. Po trudnym okresie związanym z kontuzją, rehabilitacją i dochodzeniem do formy Polak wreszcie złapał wiatr w żagle i walczył z najlepszymi zawodnikami na świecie jak równy z równym. Kowalski w drodze do finału pokonał 5 zawodników - Nauryzbeka Mailasheva (Kazachstach), Miyaragchaa Sanjaasurena (Mongolia), Loic Korvala (Francja), Tsagaanbaatar  Hashbaatara (Mongolia) oraz Musę Mogushkova (Rosja). Zdecydowanie najbardziej utytułowanym z powyższych zawodników jest Mongoł Hashbaatar - mistrz świata i brązowy medalista olimpijski.

W finale Kowalski spotkał się z Rosjaninem Alimem Gadanovem - trzykrotnym brązowym medalistom mistrzostw europy seniorów i zwycięzcą 5 pucharów świata. Walka była bardzo wyrównana i nie została rozstrzygnięta w podstawowym czasie. W dogrywce Gadanov zaatakował mocnym kouchi-gari - Kowalski bronił się jak mógł, niestety upadł na wazari, choć można by dywagować czy nie było tam jedynie koki (czyli żadnego punktu). Walkę tą oraz inne pojedynki Polaka można obejrzeć poniżej:

Walka finałowa - Kowalski - Gadanov:

Walka półfinałowa - Kowalski - Mogushkov:

Walka eliminacyjna - Kowalski - Korval:

Więcej

XIII Turnieju Judo dzieci, młodzików i młodziczek - Mietków 2011

(23.05.2011r.)

Zapraszamy na XIII Turnieju Judo dzieci, młodzików i młodziczek, który odbędzie się 11 czerwca w Mietkowie. Pełny komunikat dostępny jest tutaj.

Więcej

Puchar Europy w Bielsku-Białej - Długosz i Wawrzyczek na trzecich miejscach

(22.05.2011r.)

W ten weekend w Bielsku-Białej odbył się coroczny Puchar Europy juniorek i juniorów młodszych, w którym wystartowało 62 Polaków i 50 Polek. Do medali doszło jedynie dwóch spośród nich. Paweł Wawrzyczek w kategorii do 55kg, zaczął turniej od wygranej z Estończykiem Karl-Erik Orgem, a następnie uległ Ukraińcowi Oleksandrowi Yemchenko. Po trafieniu do repasaży Polak wygrał jeszcze z trzema zagranicznymi rywalami, by w czwartym pojedynku wygrać o brązowy medal z Ukraińcem Mykolą Sayenko.

Od porażki z Turkiem Muratem Bektasem zaczął zawody nasz drugi medalista Maciej Długosz (66 kg). Przez repasaże przeszedł jak burza wygrywając 3 walki na ippon. W czwartym pojedynku, gdzie stawką był brązowy medal Długosz pokonał Ukraińca Olksandra Kuznietsova.

O brązowy medal biła się także Sandra Lickun (63 kg), niestety uległa Izraelce Bar Pharin. Zakończyła turniej z 3 wygranymi i 2 przegranymi pojedynkami. Także na 5 miejscu zakończył zawody Wiktor Mrówczyński (60 kg), który wygrał 4 i przegrał 2 walki.

Więcej

Dwa medale na Pucharze Europy Seniorów

Podczas Pucharu Europy Seniorek i Seniorów w rosyjskim Orenburgu Piotr Kurkiewicz zajął drugie, a Ewa Konieczny trzecie miejsce. Pomimo tego, że w turnieju brały udział 23 Państwa, zarówno Kurkiewicz jak i Konieczny spotykali na swej drodze jedynie reprezentantów Rosji. Kurkiewicz w drodze do finału pokonał ich czterech, przegrywając w walce o złoto z Dmitriyem Yarstevowem. Ewa Konieczny wygrała i przegrała po jedynym pojedynku.

Więcej

Kiełbasiński i Szczepaniak srebrni w Kijowie

Łukasz Kiełbasiński (60 kg) oraz Tomasz Szczepaniak (81 kg) zdobyli srebrne medale w Pucharze Europy Juniorów w Kijowie. Aby znaleźć się w finale obaj Polacy wygrali po 4 pojedynki. W finale obaj ulegli Ukraińcom - Tomasz Szczepaniak Serhiyowi Gonchiukowi, a Łukasz Kiełbasiński Andriyowi Kushkovi.

Więcej

Turniej Judo Dzieci z okazji ”Święta Solan” w Nowej Soli

Zapraszamy na Turniej Judo Dzieci z okazji ”Święta Solan”, który odbędzie się w Nowej Soli 11 czerwca. Komunikat organizacyjny jest dostępny tutaj.

Więcej

Puchar Europy w Bielsku-Białej - 21-22.05

(20.05.2011r.)

W ten weekend w Bielsku-Białej odbywa się coroczny Puchar Europy Juniorek i Juniorów młodszych. Do turnieju zgłoszono ponad 400 zawodniczek i zawodników z 26 krajów. W turnieju tym wystąpi bardzo liczna reprezentacja Polski składające się 62 judoków i 50 judoczek.