Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Judo - Czwórka Wrocławian udaje się do Kazchstanu !!

(14.07.2011r.)

Czwórka wrocławskich judoków wylatuje do Kazachstanu na dwutygodniowy camp ! Skład ekipy : Damian Szwarnowiecki, Piotr Płoński, Kacper Kazimierowicz, Sebastian Marcinkiewicz. Damian i Piotr są w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy które odbędą się już we wrześniu w Lomel (Belgia). Jest to pierwszy wyjazd zawodników Gwardii Wrocław do tego pięknego kraju. W zeszłym roku byliśmy w Japonii teraz poznamy kolejny kraj Azji. Miejsce zgrupowania Ałmata wśród ekip które przyjadą są Niemcy , Czesi i Uzbecy.

Nie łatwo było załatwić ten wyjazd więc składamy podziękowania wszystkim tym którzy doprowadzili do tego wyjazdu, a w szczególności naszemu dobremu znajomemu Unkasowi. Będziemy Was informować o wszystkim. Mamy nadzieję że uda nam się nawiązać stałą współpracę z Kazachami i już niedługo i oni przyjadą do nas. Kazachstan to dobra alternatywa gdyż w Japonii co rusz dochodzi do trzęsień ziemi. Już niedługo pierwsza relacja !!

Więcej

Zwycięstwo Adamca i Eitela, podwójny finał polaków, łącznie 5 medali - Puchar Świata w Wenezueli

(10.07.2011r.)

W miniony weekend Polska reprezentacja zaliczyła fantastyczny start podczas Pucharu Świata w Wenezueli. Już pierwszego dnia Tomasz Adamiec oraz Krzysztof Wiłkomirski doszli wspólnie do finału w wadze do 73 kg - walkę o złoto wygrał Adamiec. Drugiego dnia po drugie złoto dla Polski sięgnął Grzegorz Eitel (+100 kg), który po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w finale pokonał Słoweńca Matjaza Ceraja.

Po wygraniu kolejno trzech walk na ippon do finału dotarła także Katarzyna Kłys (70 kg) - niestety ostatecznie zdobyła srebro, przegrywając ostatnią walkę z Kolumbijką Yuri Alvear.

Ostatni, brązowy medal wywalczył Krzysztof Węglarz (90 kg) - droga do niego wiodła przez repasaże, a w ostatecznej walce pokonał on Niemca Christopha Lamberta.

Polska z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem wygrała klasyfikację medalową.

Więcej

Mateusz Kwiatkowski pojedzie na Mistrzostwa Świata U-17

(05.07.2011r.)

źródło: judoinfo.pl
Świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostwa Europy Juniorów młodszych, Mateusz Kwiatkowski (Juvenia Wrocław) pojedzie na Mistrzostwa Świata U-17, które odbędą się w dniach 11-14 sierpnia w Kijowie. Więcej szczegółów o samym turnieju na oficjalnej stronie.

Więcej

Grzegorz Eitel drugi w Miami

(03.07.2011r.)

Grzegorz Eitel w wadze +100 kg zajął drugie miejsce podczas Pucharu Świata w Miami. Aby wejść do finału pokonał on pewnie trzech zawodników (2 ippony i wazari). W walce o złoto Eitel przegrał niestety z Rosjaninem Dmitrym Sterkhovem (wazari). Ponadto na piątych miejscach uplanował się Paweł Zagrodnik (66 kg) oraz Katarzyna Kłys (70 kg).

Więcej

Rafał Kozłowski powołany na EYOF

(29.06.2011r.)

Polski Związek Judo podał oficjalny skład na Europejskie Igrzyska Młodzieży EYOF (European Youth Olympic Festival), które rozegrane zostaną w Trabzonie (Turcja). W zawodach udział weźmie zawodnik Juvenii Wrocław Rafał Kozłowski (81 kg).

Mistrzostwa Świata Paryż 2011

Prezentujemy film promujący Mistrzostwa Świata w Judo, które odbędą się w dniach 23-28 października w Paryżu. Rozegrany zostanie zarówno turniej indywidualny jak i drużynowy.

Więcej

Mateusz Kwiatkowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

(26.06.2011r.)

Mateusz Kwiatkowski z Juvenii Wrocław zdobył dziś brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów młodszych na Malcie - jedyny przywieziony przez Polską Reprezentację! Mateusz zwyciężył dwie pierwsze walki eliminacyjne kolejno z Węgrem Tiborem Palejem na yuko oraz Chorwatem Matejem Grubisą na ippon. W półfinale trafił na późniejszego Mistrza Europy Rosjanina Olega Abaeva - niestety Mateusz przegrał na ippon. Trzeba wspomnieć, że Rosjanin był tego dnia bezkonkurencyjny i wygrał przed czasem wszystkie swoje walki. Ostatnia walka turnieju - o brązowy medal była znów zwycięska, Mateusz zdobywając yuko, a później ippon pokonał Węgra Attilę Fabiana, który wygrał w tym roku dwa Puchary Europy Juniorów młodszych (w Teplicach i Poliesti). Wielkie gratulacje dla Mateusza Kwiatkowskiego i jego trenera Bartłomieja Zamęckiego!

Więcej

Relacja trenera z walk Urszuli Hoffman

Urszula Hofman zaczęła turniej od pojedynku z reprezentantką Gruzji wygrywając na Ippon (przez rzut na o soto gake) przed czasem. W drugim pojedynku Ula wygrała przed czasem przez założenie trzymania kami shiho gatame. W trzeciej walce nasza reprezentantka uległa zawodniczce z Wielkiej Brytanii przegrywając na Ippon (2x wazari). Natomiast w repasażach uległa reprezentantce Węgier przegrywając przez duszenie na Ippon. Ostatecznie Urszula Hofman zajęła 7 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych na Malcie