Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Łukasz Błach trzeci na Igrzyskach Wojskowych, Krawczyk drugi

(24.07.2011r.)

Wrocławianin Łukasz Błach wywalczył brązowy medal podczas Światowych Igrzysk Wojskowych w kategorii wagowej do 81 kg. Błach pokonał 6 rywali - Niemca Yannicka Gutsche, reprezentanta RPA Justina Johannesa, Irańczyka Amira Ghasem, Wenezuelczyka Zapate Arturo, Słowaka Mariana Benkoczyka i reprezentanta Kuwejtu Abdulaziza Kaldaniego ( o brąz). Przegrał jedynie z Koreańczykiem Seung-Kwon Cho w dogrywce, który również uplasował się na trzecim miejscu.

Do finału w wadze do 90 kg doszedł Robert Krawczyk. Tam niestety uległ Austriakowi Maximilianowi Schirnhoferowi.

Więcej

Puchar Europy Juniorów w Cetniewie już w ten weekend!

(21.07.2011r.)

W najbliższy weekend w dniach 23-24.07 w Cetniewie (Władysławowo) odbędzie się coroczny Puchar Europy Juniorek i Juniorów. Ruszyła już oficjalna strona zawodów pod adresem http://www.pzjudo.pl/cetn2011 . Wynika z niej, że w zawodach wystąpi 21 reprezentacji narodowych w tym takie potęgi jak Azerbejdżan, Białoruś, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Kazachstan, Holandia czy Rosja. Na stronie turnieju przewidziana jest transmisja video online.

- Połomka Michał, UKS Olimp Nowa Sól - 100 kg

W turnieju nie weźmie udziału Damian Szwarnowiecki, Piotr Płoński, Kacper Kazimierowicz oraz Mateusz Kwiatkowski bowiem przebywają na Campie w Kazachstanie.

Więcej

Tomasz Kowalski ze złotem na Igrzyskach Wojskowych

Tomasz Kowalski wywalczył w Rio de Janeiro złoty medal w kategorii do 66 kg podczas Światowych Igrzysk Wojskowych. Na swojej drodze pokonał 5 zawodników - wszystkich przed czasem. Najmocniejszy z nich, Brazylijczyk Cunha Leandro jest v-ce mistrzem świata z 2010 roku.

Piąte miejsce tego dnia w kategorii do 48 kg zajęła Kinga Kubicka.

Więcej

Brąz Polaków na Światowych Igrzyskach Wojskowych

(19.07.2011r.)

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w drużynowym turnieju podczas Światowych Igrzyska Wojskowych, które odbywają się w Rio De Janeiro - w wadze do 81kg walczył Łukasz Błach z AZS AWF Wrocław. Polacy wygrali 4 mecze - z Iranem (4:1), Wenezuelą (4:1), Algierią (3:2) oraz Austrią (4:1 - o brąz) - ulegli jedynie w półfinale reprezentacji Brazylii (3:2).

Cieszymy się bardzo z brązowego medalu. To pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach przez męską drużynę judo, a przy okazji pięćdziesiąty w historii letnich igrzysk. Jest super. Co prawda wejście do finału było bardzo blisko. Walkę z Brazylią przegraliśmy tak jakby przegrać w lekkiej atletyce o setną sekundy w długim biegu - minimalnie, 2 do 3, w ostatnim pojedynku jedną karą. Mecz był więc niemalże remisowy. - powiedział po zakończeniu turnieju trener polskich judoków starszy sierżant Mirosław Wolszczak. - Chłopcy pokazali, że są w dobrej formie, świetnej dyspozycji. Teraz muszą się zregenerować, bo za nimi ciężki dzień, niektórzy stoczyli po pięć pojedynków. Przed nami przecież zawody indywidualne. - dodał. Pytany o wytypowanie bohatera drużyny powiedział: - Nie można wyróżniać nikogo. Zawody drużynowe mają tą specyfikę, że każdy musi dołożyć swoją cegiełkę żeby ten medal zdobyć i tak też dzisiaj się stało.

Wynik turnieju drużynowego mężczyzn w judo: 1. Brazylia 2. Korea Południowa 3. Polska 3. Algieria

Polska drużyna judo:
Zawodnicy: starszy szeregowy Łukasz Błach starszy szeregowy Mariusz Janicki starszy szeregowy Sebastian Janicki starszy szeregowy Kacper Larem starszy marynarz Robert Krawczyk szeregowy Tomasz Kowalski szeregowy Janusz Wojnarowicz

Trener: starszy sierżant Mirosław Wolszczak

Więcej

Kamp w Kazachstanie - relacja

Poniżej prezentujemy relację JCP z campu w Kazachstanie, w którym udział biorą wrocławscy judocy:

"Czwarty dzień zmagań za nami ! Po pierwszych trzech dniach wprowadzenia, dziś rozpoczęła się prawdziwa wojna na tatami. Ponad 40 prawdziwych mocarzy z Kazachstanu w tym medaliści Mistrzostw Świata U20 i Mistrzostw Azji 2010 do tego mocni Kirgizi na czele z medalistą Olimpijskim młodzieży z Singapuru 2010. Wszystko dopełnia reprezentacja Niemiec U20 i my. Dziś odbyły się trzy treningi: poranny rozruch i dwa randori. Na tatami wojna, a poza matą nowe znajomości i oznaki przyjaźni. Jest naprawdę super ! Mieszkamy w hotelu w górach 1280 metrów n.p.m. Rano biegi na tej wysokości i wyżej - bajka ! Kazachowie bardzo mili i otwarci, mamy nadzieję że to nie ostatni nasz wyjazd do tego kraju. Prezentujemy najnowszą galerię foto - JCP"

Więcej

Camp U-16 we Wrocławiu - 29-31 sierpień

(18.07.2011r.)

Już teraz Polski Związek Judo mocno zabiera się do pracy nad przyszłorocznymi Cadetami! Konsultacja szkoleniowa PZJ - Camp U16 to wynik rozmów i tego co zobaczył sam Prezes PZJ w tym roku w Szczyrku i Bielsku-Biała. Gospodarzem pierwszej takiej akcji U16 jest Wrocław w dniach 29-31 sierpień!

Camp techniczny dla zawodników i zawodniczek z roczników 1996-98 z udziałem Trenerów Kadry U17 i Mistrza Ryszarda Zieniawy oraz Mistrza Europy BJJ specjalisty od parteru. Program mocno napięty: 3 dni bardzo intensywnej nauki judo. Jest to pierwsza tego typu akcja i bardzo ważny jest udział jak największej liczby zawodników. Więc, musimy się wszyscy zjednoczyć i pokazać że tego chcemy !! Po tym Campie zapadną decyzje o następnych akcjach PZJ dla tej grupy wiekowej. (Planowane są trzy - cztery akcje PZJ U16 do końca lutego 2012).

Lista oficjalnie powołanych na ten kamp przez PZJ dostępna jest tutaj.

Nie tylko powołani, ale wszyscy którzy urodzili się w latach 1996, -97 i -98 mogą wziąć udział w tej akcji szkoleniowej organizowanej po raz pierwszy przez PZJ. Do końca lipca można wysyłać zgłoszenia na e-mail : pzjudo@pzjudo.pl Pojedynczy zawodnicy i zawodniczki jak i grupy mogą już dokonywać zgłoszeń. Trzeba się spieszyć - mata we Wrocławiu może pomieścić tylko pewną ilość zawodników.

Więcej

Adamiec i Wiłkomirski ponownie razem w finale! Złoto Kłys, srebro Zagrodnika, brąz Eitela

Tydzień temu informowaliśmy o wspaniałym wyniku dwójki Polaków - Tomasza Adamca i Krzysztofa Wiłkomirskiego, którzy wspólnie dotarli do finału Pucharu Świata w Wenezueli w wadze do 73 kg. W ten weekend podczas Pucharu Świata w Salwadorze sytuacja się powtórzyła - obaj reprezentanci Polski po wygraniu 3 walk, spotkali się w finale. Tym razem górą był jednak Wiłkomirski, który zdobył złoto i zrewanżował się za finał sprzed tygodnia.

Złoty medal wywalczyła także Katarzyna Kłys (70 kg), która tego dnia była bezkonkurencyjna i pokonała kolejne 4 rywalki przed czasem.

Ostatnie dwa medale wywalczyli Paweł Zagrodnik (srebro - 66 kg), który w finale przegrał z Wenezeulczykiem Ricardo Valderramą oraz Grzegorz Eitel (brąz - +100 kg)
źródło zdjęcia: facebook

Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Wywiad z Mateuszem Kwiatkowskim

(15.07.2011r.)

Poniżej przedstawiamy wywiad przeprowadzony z Mateuszem Kwiatkowskim, świeżo upieczonym brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów młodszych.

Dzjudo: Przede wszystkim serdeczne gratulacje od serwisu Dzjudo.org - dzielna postawa zaowocowała brązowym medalem Mistrzostw Europy U17. Z jakim nastawieniem pojechałeś na Mistrzostwa Europy ? Co było planem minimum?
Mateusz Kwiatkowski: Jechałem na ME z nastawieniem pozytywnym , żeby dobrze powalczyć i zająć odpowiednie miejsce punktowane , które umożliwiałoby mi start na Mistrzostwach Świata w Kijowie na Ukrainie.

Dz: Twój medal jest z pewnością dużą niespodzianką - gdyby spojrzeć na wyniki międzynarodowe w twojej wadze w tym roku, na Pucharach Europy nie szło ci najlepiej, a z drugiej strony przeciwnicy których pokonałeś regularnie na tych zawodach zdobywali medale. Jak myślisz - co zaważyło na tym, że to jednak ty sięgnąłeś po medal, a nie oni?
M.K: Uważam, że dużą rolę odniosła moja koncentracja. Starałem się w każdej walce nie popełniać błędów i wykorzystywać błędy mojego przeciwnika aby uzyskać zwycięstwo.

Dz: Miałeś okazję walczyć z którymkolwiek z zawodników, z którymi toczyłeś boje na Mistrzostwach Europy?
M.K: Nie miałem okazji na Pucharach Europy walczyć z żadnymi zawodnikiem z którymi spotkałem się na ME na Malcie [...]