Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

MŚ w judo: Polacy w najsilniejszym składzie

(25.07.2011r.)

źródło: PAP
W najsilniejszym składzie wystąpią polscy judocy w mistrzostwach świata, które w dniach 23-28 sierpnia odbędą się w Paryżu. W turnieju indywidualnym rywalizować będzie czternaścioro biało-czerwonych, a w drużynowym dodatkowo Łukasz Błach (81 kg). Przed rokiem w MŚ w Tokio najlepiej spisała się Sadkowska, która zajęła siódme miejsce. Zawody zdominowali Japończycy, zdobywcy 23 medali, w tym dziesięciu złotych. Po raz pierwszym w każdej wadze mogło startować wówczas po dwoje zawodników z jednego kraju; od 2011 r. ten przepis obowiązuje również w mistrzostwach Europy.

Więcej

Złoto Pogorzelec, brąz Larema - Polska druga w klasyfikacji medalowej

Ostatniego dnia Światowych Igrzysk Wojskowych do bogatego dorobku medalowego polskiej reprezentacji doszły dwa krążki. Daria Pogorzelec w wadze do 78 kg pokonała wszystkie rywalki i zdobyła złoty medal, a Kacper Larem po wygraniu 4 i przegraniu 1 zajął trzecie miejsce.

W sumie Polska zdobyła 5 medali - 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, dzięki czemu zajęła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie gospodarzom - Brazylijczykom.

Więcej

Drugi dzień Cetniewskiego również udany - 5 medali

(24.07.2011r.)

Drugiego dnia Pucharu Europy Juniorek i Juniorów w Cetniewie polska reprezentacja wywalczyła 5 medali. Najlepiej spisała się Halima Mohamed-Seghir, która wygrała rywalizację w wadze do 63 kg oraz Damian Nasiadko, który zdobył złoto w wadze +100 kg. Ponadto drugie miejsce zajął Bartosz Kurkiewicz (81 kg), a trzecie Monika Bank (+78 kg) oraz Tomasz Szczepaniak (81 kg).

Polska zdobyła łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali co dało jej pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej (na 15 krajów).

Więcej

Siedem medali w Cetniewie

źródło: judoinfo.pl

Pierwszy dzień Pucharu Europy w deszczowym Cetniewie zakończył się szczęśliwie dla Polski. Siedem medali udało się wywalczyć reprezentantom naszego kraju. Wszystko zaczęło się od srebra Bartłomieja Kota, który przegrał niestety dość szybko z Ukraińcem Dmytro Atanovem. Wcześniej jednak przebrnął przez eliminacje niczym japoński Shinkansen. Nasze apetyty rozbudził pojedynek finałowy wagi do 60 kg, gdzie o prymat najlepszego walczyli dobrzy znajomi z krajowego podwórka Łukasz Kiełbasiński i Marcin Wydrzyński. Na dwie minuty przed końcem walki, Marcin wykonał o-soto-gari zaliczone na wazari. Mimo starań Łukasza wynik pojedynku nie zmienił się do końca. W finale znalazła się także podopieczna Zdzisława Grochowskiego, Karolina Pieńkowska. Nie było nam jednak dane zobaczyć jej walki z Alesy Kuznetsovą z Rosji. Karolina w walce o wejście do finału doznała kontuzji barku. Miejmy nadzieję, że zawodniczka szybko wróci do dyspozycji startowej i już niebawem znowu zobaczymy zawodniczkę Uniwersytetu Warszawskiego w akcji.

Do finału kategorii 66 kg awansował kolejny zawodnik UW, Stanisław Dąbrowski. O złoto przyszło mu walczyć z reprezentantem Holandii Cunnarem Kopsem. To bardzo dobry zawodnik co udowodnił także tym razem pokonując Dąbrowskiego w niespełna dwie minuty. Bardzo ładnie zaprezentowała się Arleta Podolak w kategorii 57 kg. W piątek zawodniczka UW musiała zbić ostatnie 700 gram nadwagi. Mimo to uśmiechnięta zawodniczka spokojnie podchodziła do rywalizacji. W sobotę udowodniła, że zdobyty przez nią w kwietniu tytuł Mistrzyni Polski juniorek nie był przypadkiem. W tej samej kategorii brąz wywalczyła Justyna Karpala pokonując Annę Borowską. Po pierwszym dniu Polska z siedmioma medalami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W dniu jutrzejszym liczymy na kolejny dobry start naszych reprezentantów. dostarczył Zbigniew Zając

Więcej

Łukasz Błach trzeci na Igrzyskach Wojskowych, Krawczyk drugi

Wrocławianin Łukasz Błach wywalczył brązowy medal podczas Światowych Igrzysk Wojskowych w kategorii wagowej do 81 kg. Błach pokonał 6 rywali - Niemca Yannicka Gutsche, reprezentanta RPA Justina Johannesa, Irańczyka Amira Ghasem, Wenezuelczyka Zapate Arturo, Słowaka Mariana Benkoczyka i reprezentanta Kuwejtu Abdulaziza Kaldaniego ( o brąz). Przegrał jedynie z Koreańczykiem Seung-Kwon Cho w dogrywce, który również uplasował się na trzecim miejscu.

Do finału w wadze do 90 kg doszedł Robert Krawczyk. Tam niestety uległ Austriakowi Maximilianowi Schirnhoferowi.

Więcej

Puchar Europy Juniorów w Cetniewie już w ten weekend!

(21.07.2011r.)

W najbliższy weekend w dniach 23-24.07 w Cetniewie (Władysławowo) odbędzie się coroczny Puchar Europy Juniorek i Juniorów. Ruszyła już oficjalna strona zawodów pod adresem http://www.pzjudo.pl/cetn2011 . Wynika z niej, że w zawodach wystąpi 21 reprezentacji narodowych w tym takie potęgi jak Azerbejdżan, Białoruś, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Kazachstan, Holandia czy Rosja. Na stronie turnieju przewidziana jest transmisja video online.

- Połomka Michał, UKS Olimp Nowa Sól - 100 kg

W turnieju nie weźmie udziału Damian Szwarnowiecki, Piotr Płoński, Kacper Kazimierowicz oraz Mateusz Kwiatkowski bowiem przebywają na Campie w Kazachstanie.

Więcej

Tomasz Kowalski ze złotem na Igrzyskach Wojskowych

Tomasz Kowalski wywalczył w Rio de Janeiro złoty medal w kategorii do 66 kg podczas Światowych Igrzysk Wojskowych. Na swojej drodze pokonał 5 zawodników - wszystkich przed czasem. Najmocniejszy z nich, Brazylijczyk Cunha Leandro jest v-ce mistrzem świata z 2010 roku.

Piąte miejsce tego dnia w kategorii do 48 kg zajęła Kinga Kubicka.

Więcej

Brąz Polaków na Światowych Igrzyskach Wojskowych

(19.07.2011r.)

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w drużynowym turnieju podczas Światowych Igrzyska Wojskowych, które odbywają się w Rio De Janeiro - w wadze do 81kg walczył Łukasz Błach z AZS AWF Wrocław. Polacy wygrali 4 mecze - z Iranem (4:1), Wenezuelą (4:1), Algierią (3:2) oraz Austrią (4:1 - o brąz) - ulegli jedynie w półfinale reprezentacji Brazylii (3:2).

Cieszymy się bardzo z brązowego medalu. To pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach przez męską drużynę judo, a przy okazji pięćdziesiąty w historii letnich igrzysk. Jest super. Co prawda wejście do finału było bardzo blisko. Walkę z Brazylią przegraliśmy tak jakby przegrać w lekkiej atletyce o setną sekundy w długim biegu - minimalnie, 2 do 3, w ostatnim pojedynku jedną karą. Mecz był więc niemalże remisowy. - powiedział po zakończeniu turnieju trener polskich judoków starszy sierżant Mirosław Wolszczak. - Chłopcy pokazali, że są w dobrej formie, świetnej dyspozycji. Teraz muszą się zregenerować, bo za nimi ciężki dzień, niektórzy stoczyli po pięć pojedynków. Przed nami przecież zawody indywidualne. - dodał. Pytany o wytypowanie bohatera drużyny powiedział: - Nie można wyróżniać nikogo. Zawody drużynowe mają tą specyfikę, że każdy musi dołożyć swoją cegiełkę żeby ten medal zdobyć i tak też dzisiaj się stało.

Wynik turnieju drużynowego mężczyzn w judo: 1. Brazylia 2. Korea Południowa 3. Polska 3. Algieria

Polska drużyna judo:
Zawodnicy: starszy szeregowy Łukasz Błach starszy szeregowy Mariusz Janicki starszy szeregowy Sebastian Janicki starszy szeregowy Kacper Larem starszy marynarz Robert Krawczyk szeregowy Tomasz Kowalski szeregowy Janusz Wojnarowicz

Trener: starszy sierżant Mirosław Wolszczak