Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Trzy piąte miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieży

(03.08.2011r.)

Tydzień po Pucharze Europy TOP w Cetniewie rozegrano Międzynarodowe Mistrzowstwa Polski Młodzieży. Spośród Gwardzistów trzech miało szansę stanąć na podium, jednak wszyscy przegrali swoje pojedynki o brązowy medal. Piąte miejsca zajęli Krzysztof Ciesielski (60 kg), Grzegorz Gajerski (90 kg) oraz Marcin Kusz (+100 kg).

Krzysiek Ciesielski bronił miejsca na podium sprzed roku. Wówczas udało mu się wywalczyć brązowy medal mimo, że startował jako Junior. W tegorocznym turnieju nie było aż tak dobrze. Krzysiek wykazał się wolą walki i zaangażowaniem, jednak popełniał tego dnia zbyt wiele błędów. W walce o brązowy medal z Bartoszem Dobranowskim (MOSiR Bochnia) został rzucony już w pierwszej akcji na seoi-otoshi (na waza-ari). Próby odrobienia straty punktowej okazały się nieskuteczne. Kolejny błąd [...]

Więcej

XI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters

17 września w hali sportowej przy gimnazjum gminnym w Sobótce odbędą się XI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters. Poniżej przedstawiamy komunikat oraz regulamin w języku polskim i angielskim.

Kamila Wasek trzecia w Pradze

Podczas Pucharu Europy Juniorek i Juniorów w Pradze Kamila Wasek (Juvenia Wrocław) wywalczyła brązowy medal w kategorii +78 kg. Złoty medal wywalczyła Karolina Pieńkowska (48 kg) oraz Damian Nasiadko (+100 kg). Łącznie Polska reprezentacja zdobyła 7 medali, co dało jej 5 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Pełne wyniki: Kamila Wasek - brąz (+78 kg)

(30.07.2011r.)

Beata Pacut zajęła 3 miejsce w wadze do 70 kg podczas Europejskiego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży. Beata wygrała swoją pierwszą walkę z Włoszką Giorgią Stangherlini, a drugą przegrała ze Słowenką Gacnik Zupanc przez co trafiła do repesażu. Tam Polka wygrała dwie walki by w trzeciej spotkać się z Francuzką Bastareaud, którą pokonała zdobywając tym samym brązowy medal.

Więcej

MŚ w judo: Polacy w najsilniejszym składzie

(25.07.2011r.)

źródło: PAP
W najsilniejszym składzie wystąpią polscy judocy w mistrzostwach świata, które w dniach 23-28 sierpnia odbędą się w Paryżu. W turnieju indywidualnym rywalizować będzie czternaścioro biało-czerwonych, a w drużynowym dodatkowo Łukasz Błach (81 kg). Przed rokiem w MŚ w Tokio najlepiej spisała się Sadkowska, która zajęła siódme miejsce. Zawody zdominowali Japończycy, zdobywcy 23 medali, w tym dziesięciu złotych. Po raz pierwszym w każdej wadze mogło startować wówczas po dwoje zawodników z jednego kraju; od 2011 r. ten przepis obowiązuje również w mistrzostwach Europy.

Więcej

Złoto Pogorzelec, brąz Larema - Polska druga w klasyfikacji medalowej

Ostatniego dnia Światowych Igrzysk Wojskowych do bogatego dorobku medalowego polskiej reprezentacji doszły dwa krążki. Daria Pogorzelec w wadze do 78 kg pokonała wszystkie rywalki i zdobyła złoty medal, a Kacper Larem po wygraniu 4 i przegraniu 1 zajął trzecie miejsce.

W sumie Polska zdobyła 5 medali - 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, dzięki czemu zajęła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując jedynie gospodarzom - Brazylijczykom.

Więcej

Drugi dzień Cetniewskiego również udany - 5 medali

(24.07.2011r.)

Drugiego dnia Pucharu Europy Juniorek i Juniorów w Cetniewie polska reprezentacja wywalczyła 5 medali. Najlepiej spisała się Halima Mohamed-Seghir, która wygrała rywalizację w wadze do 63 kg oraz Damian Nasiadko, który zdobył złoto w wadze +100 kg. Ponadto drugie miejsce zajął Bartosz Kurkiewicz (81 kg), a trzecie Monika Bank (+78 kg) oraz Tomasz Szczepaniak (81 kg).

Polska zdobyła łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali co dało jej pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej (na 15 krajów).

Więcej

Siedem medali w Cetniewie

źródło: judoinfo.pl

Pierwszy dzień Pucharu Europy w deszczowym Cetniewie zakończył się szczęśliwie dla Polski. Siedem medali udało się wywalczyć reprezentantom naszego kraju. Wszystko zaczęło się od srebra Bartłomieja Kota, który przegrał niestety dość szybko z Ukraińcem Dmytro Atanovem. Wcześniej jednak przebrnął przez eliminacje niczym japoński Shinkansen. Nasze apetyty rozbudził pojedynek finałowy wagi do 60 kg, gdzie o prymat najlepszego walczyli dobrzy znajomi z krajowego podwórka Łukasz Kiełbasiński i Marcin Wydrzyński. Na dwie minuty przed końcem walki, Marcin wykonał o-soto-gari zaliczone na wazari. Mimo starań Łukasza wynik pojedynku nie zmienił się do końca. W finale znalazła się także podopieczna Zdzisława Grochowskiego, Karolina Pieńkowska. Nie było nam jednak dane zobaczyć jej walki z Alesy Kuznetsovą z Rosji. Karolina w walce o wejście do finału doznała kontuzji barku. Miejmy nadzieję, że zawodniczka szybko wróci do dyspozycji startowej i już niebawem znowu zobaczymy zawodniczkę Uniwersytetu Warszawskiego w akcji.

Do finału kategorii 66 kg awansował kolejny zawodnik UW, Stanisław Dąbrowski. O złoto przyszło mu walczyć z reprezentantem Holandii Cunnarem Kopsem. To bardzo dobry zawodnik co udowodnił także tym razem pokonując Dąbrowskiego w niespełna dwie minuty. Bardzo ładnie zaprezentowała się Arleta Podolak w kategorii 57 kg. W piątek zawodniczka UW musiała zbić ostatnie 700 gram nadwagi. Mimo to uśmiechnięta zawodniczka spokojnie podchodziła do rywalizacji. W sobotę udowodniła, że zdobyty przez nią w kwietniu tytuł Mistrzyni Polski juniorek nie był przypadkiem. W tej samej kategorii brąz wywalczyła Justyna Karpala pokonując Annę Borowską. Po pierwszym dniu Polska z siedmioma medalami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W dniu jutrzejszym liczymy na kolejny dobry start naszych reprezentantów. dostarczył Zbigniew Zając