Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Brązowy medal drużyny kobiet w Shenzhen

(17.08.2011r.)

Polki podczas Uniwersjady w Shenzhen wywalczyły brązowy medal w turnieju drużynowym. Drużyna w składzie Zuzanna Pawlikowska (52 kg), Agata Perenc (57 kg), Agata Ozdoba (63 kg) oraz Joanna Jaworska (+70 kg) po wolnym losie przegrały z Chinkami 3:2, aby kolejno pokonać Koreanki Północne (3:2) i o medal Koreanki Południowe (4:0 - walkower).

Drużyna mężczyzn w składzie z Łukaszem Błachem i Łukaszem Koleśnikiem zajęła 5 miejsce.

Więcej

Kolejne medale na Uniwersjadzie, wrocławianie blisko podium

(15.08.2011r.)

Na Uniwersjadzie w Shenzen Polacy wywalczyli kolejne medale - w wadze do 52 kg złoto zdobyła Zuzanna Pawlikowska, a w kategorii do 73 kg po brąz sięgnął Piotr Kurkiewicz.

Wrocławskim Judokom - Łukaszowi Koleśnikowi i Łukaszowi Błachowi nie udało się obronić medali sprzed dwóch lat, jednak zakończyli turniej blisko podium. Najbliżej medalu był Koleśnik, który przegrał walkę o brąz i zajął 5 miejsce. Błach uplasował się na miejscu 7.

Więcej

Mistrzostwa Świata kadetów bez medalu

Na Mistrzostwach Świata Kadetów, które odbyły się w Kijowie nikt z Polskiej reprezentacji nie wywalczył medalu. Mateusz Kwiatkowski (+90 kg) oraz Urszula Hofman (63 kg) przegrali swoje pierwsze pojedynki i odpadli z turnieju - Mateusz uległ Ukraińcowi Sergiiowi Zvieriev - przyszłemu v-ce Mistrzowi Świata, a Ula Japonce Erinie Ito, która później została Mistrzynią Świata.

Więcej

Płoński oraz Kissk drudzy w Berlinie

Bardzo dobrze zaprezentowali się wrocławscy judocy, reprezentanci klubu Gwardia Wrocław podczas Pucharu Europy w Berlinie. Zarówno Piotr Płoński (73 kg) jak i Kevin Kissk (100 kg) zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach wagowych. Kevin od niedawna jest reprezentantem wrocławskiego klubu.

Polska reprezentacja wywalczyła oprócz tego jeszcze 3 medale - złoty Halima Mohamed-Seghir (63 kg) oraz brązowe Arleta Podolak (57 kg) oraz Marcin Wydrzyński (60 kg).

Więcej

Uniwersjada 2011: Maciej Sarnacki wywalczył pierwszy medal dla Polski

(13.08.2011r.)

źródło: onet.pl
Podczas drugiego dnia rywalizacji na XXVI Letniej Uniwersjadzie w Shenzen, Maciej Sarnacki wywalczył dla Polski pierwszy, srebrny medal. Nasz judoka znalazł pogromcę dopiero w finale. To jednocześnie 250. medal w historii tej imprezy.

Sarnacki, startujący w Chinach w kategorii powyżej 100 kg przeszedł przez kolejne walki jak burza i dopiero w finale został pokonany przez Koreańczyka Whan Soo Kima.

Jest to pierwszy medal Polaków w Shenzen. W klasyfikacji medalowej jak na razie na prowadzeniu Koreańczycy z sześcioma krążkami (po dwa każdego koloru).

Na siódmej pozycji w kategorii +78 kg uplasowała się Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk). Triumfowała wicemistrzyni świata Chinka Qian Qin [...]

Więcej

W czwartek Hoffman i Kwiatkowski na MŚ U-17

(09.08.2011r.)

W czwartek 11 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów Młodszych. W zawodach udział wezmą zawodnicy Juvenii Wrocław - Urszula Hoffman (63 kg) oraz Mateusz Kwiatkowski (+90 kg). Zapraszamy na stronę zawodów.

źródło: judoinfo.pl
Łukasz Błach (81 kg) oraz Łukasz Koleśnik (90 kg) wystartują w Shenzhen (Chiny) na XXVI letniej uniwersjadzie. Obaj wrocławianie będą bronić tam medali wywalczonych 2 lata temu w Belgradzie - Koleśnik zdobył tam srebro, a Błach brąz.

Więcej

Janusz Wojnarowicz nie pojedzie na Mistrzostwa Świata!

(08.08.2011r.)

W Polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Paryżu, które odbędą się w dniach 23-28 sierpnia zabraknie jednego z naszym najmocniejszych punktów, Janusz Wojnarowicza (+100 kg). Wojnarowicz podzielił się tą informacją na facebooku:

"Niestety na turnieju indywidualnym podczas Igrzysk Wojskowych w Rio nabawiłem się kontuzji,a raczej odnowiłem poprzednią. Zdaję się że Rio de Janeiro jednak nie jest takim szczęśliwym miejscem dla mnie. Diagnoza jaką wydał lekarz nie była najlepsza, naderwany przywodziciel lewej nogi, 6 tyg. Przerwy i mogę zapomnieć o Mistrzostwach Świata.

Troche mnie to podłamało, liczyłem że na tych MŚ zdobęde w końcu medal, przygotowania były przeprowadzone dobrze co potwierdziłem na ME i dwóch Grand Slam w Moskwie i Rio. Do tego dochodzi bitwa o Igrzyska w Londynie mój krajowy rywal Grzegorz Eitel wystartuje i zdaje się jest w dobrej formie, co potwierdził na turniejach w Ameryce.

Do Igrzysk jeszcze jest sporo czasu i sporo turnieji na których mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony. Teraz skupię sie na rozwoju siły górnych parti mieśniowych i rechabilitacji nogi.

Kilka tygodni przerwy nie może wyjść mi na złe, będę silniejszy."