Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Kompilacja walk Gwardzistów

(27.09.2011r.)

Prezentujemy kompilację rzutów zawodników Gwardii Wrocław, która zaprezentowała została podczas obchodów 50-lecia klubu:

Więcej

Juniorki młodsze Juvenii Drużynowymi Mistrzyniami Polski! Juniorzy młodsi drudzy

(26.09.2011r.)

Judoczki MKS Juvenii Wrocław zostały Drużynowymi Mistrzyniami Polski Juniorek młodszych - turniej odbył się w Pile. Drużyna wygrała trzy mecze i zremisowała jeden z AZS OŚ Poznań, drużyną która zdobyła docelowo srebrny medal.

Judocy Juvenii Wrocław wygrali wszystkie 3 mecze w swojej grupie, a następnie pokonali w półfinale ekipę z UKS Galeonu Gdynia. W finale spotkali się z drużyną GKS Czarnych Bytom - wrocławianie niestety nieznacznie przegrali ten pojedynek 5:4 (w małych punktach 37:35) zdobywając srebro.

Pełne wyniki turnieju: [..]

Więcej

Serdecznie zapraszamy na 50-lecie sekcji judo KS Gwardia Wrocław!

(21.09.2011r.)

Obchody 50-lecia sekcji Judo odbędą się już w tą sobotę w gmachu KS Gwardia Wrocław przy ul. Krupniczej 15. Początkowo część uroczystości miała odbyć się na wrocławskim Rynku, ale ze względu na deszczową pogodę przeniesiono uroczystość do budynku Gwardii. Zapraszamy nie tylko byłych zawodników, działaczy oraz trenerów, ale także wszystkich sympatyków Judo!

O godzinie 12:00 planowane jest rozpoczęcie obchodów, przywitanie gości, m.in. obecni będą Generałowie Policji, posłowie, byli zawodnicy, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Olimpijczycy, Medaliści Mistrzostw Europy i Polski, trenerzy działacze, sponsorzy, członkowie MKOL, Prezesi Polskiego Związku Judo. Nastąpi uroczyste wręczanie odznaczeń PZJudo i medali pamiątkowych Gwardii Wrocław. W przerwach zobaczyć będzie można atrakcyjne pokazy judo i projekcje filmów, a także prezentacje najsławniejszych walk Gwardzistów.

Kolejną atrakcją będzie Trójmecz pomiędzy drużynami GwardiI Wrocław, Reprezentacji Berlina oraz Reprezentacji Wrocławia. W naszej drużynie wystąpią nie tylko aktualni zawodnicy sekcji. W pierwszym składzie znaleźli się: Damian Szwarnowiecki, Piotr Płoński, Łukasz Błach, Łukasz Koleśnik oraz Jakub Wójcik. Początek - 15:30, hala KS Gwardia Wrocław.

O godzinie 20:00 będzie miała miejsce zamknięta impreza jedynie dla zaproszonych gości - uroczyste spotkanie w Hotelu Monopol, ale także spotkanie wszystkich zawodników oraz sympatyków Judo w Restauracji Impressa.

Poza tym przez cały weekend będzie można oglądać wystawę zdjęć przed klubem Gwardia Wrocław przy ulicy Krupniczej od strony głównego wejścia.

Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej film promujący jutrzejszą uroczystość:

Więcej

Trzy medal na ME Juniorów + Relacja z walk dolnoślązaków

Reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w Belgijskim Lommel zdobyła trzy brązowe medale, a wywalczyli je Halima Mohamed-Seghir (63 kg), Jakub Zarzeczny (90 kg) oraz Damian Nasiadko (+100 kg). Dolnoślązakom nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce, relację z turnieju przedstawił serwis gwardiajuvenia.pl:

" [...]

Więcej

I-sze Ślężańskie Mistrzostwa Judo dzieci Powiatu Wrocławskiego

(13.09.2011r.)

Zapraszamy na I-sze Ślężańskie Mistrzostwa Judo dzieci Powiatu Wrocławskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Sobótce. Pełny komunikat do pobrania jest tutaj.

Więcej

Wasek, Szwarnowiecki, Płoński i Kissk na Mistrzostwach Europy Juniorów

(09.09.2011r.)

Polski Związek Judo opublikował oficjalną listę zawodniczek i zawodników powołanych do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów, które odbędą się w dniach 16-18.09 w Lommel (Belgia). W turnieju weźmie udział m.in. Kamila Wasek (MKS Juvenia Wrocław, +78 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (66 kg), Piotr Płoński (73 kg) i Kevin Kissk (100 kg) - wszyscy są zawodnikami wrocławskiej Gwardii.

Pełna lista powołanych: [...]

Więcej

5 medali Gwardii na Otwartym Puchar Polski Juniorów

(05.09.2011r.)

Podczas Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów judocy Gwardii Wrocław wywalczyli 5 medali. Zabrakło złotego krążka, jednakże wynik ten pozwolił zająć klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej (w medalowej 9).