Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Tangriev i Tong Mistrzami Świata Open

(30.10.2011r.)

W Tyumen (Rosja) rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn Open. Mistrzem Świata został Uzbek Abdullo Tangriev, a Mistrzynią Świata Chinka Wen Tong. Polskę reprezentował Maciej Sarnacki, który przegrał pierwszy pojedynek z Kubańczykiem Yoandry Hernandezem.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Wrocław OPEN na Żywo!

(29.10.2011r.)

Pod adresem http://imprezylive.pl/?p=428 będzie można jutro oglądać transmisje na żywo z turnieju Wrocław OPEN 2011!

Więcej

IX Memoriał im. Tadeusz Zamęckiego

(26.10.2011r.)

Zapraszamy wszystkich na IX Memoriał im. Tadeusz Zamęckiego, który odbędzie się 6 listopada w Sobótce. Zawody rozegrane zostaną w kategoriach dzieci młodszych oraz dzieci starszych. Pełny komunikat znajduje się w kalendarzu.

Więcej

Walka finałowa Jakuba Wójcika i Patryka Janika

Przedstawiamy walkę finałową Mistrzostw Polski Seniorów 2011 w kategorii do 100 kg, w której spotkała się dwójka wrocławian - Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław) oraz Patryk Janik (WKS Śląsk Wrocław). Film pochodzi z portalu boisko.pl

Więcej

Finałowa walka Łukasz Koleśnika

(24.10.2011r.)

Poniżej przedstawiamy walkę finałową Łukasza Koleśnika z Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii OPEN, którą zapewnił on sobie tytuł mistrzowski:

Więcej

Koleśnik Mistrzem Polski Open! Janicki trzeci

(23.10.2011r.)

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski seniorek i seniorów rozegrane zostały kategorie najlżejsze oraz Open. To czego nie udało osiągnąć się Łukaszowi Koleśnikowi w nominalnej wadze (90 kg), powiodło się w kategorii OPEN którą to reprezentant AZS AWF Wrocław wygrał, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

W wadze do 60 kg tytułu mistrzowskiego sprzed roku nie udało obronić się Sebastianowi Janickiemu (WKS Śląsk Wrocław), mimo to zaprezentował się dobrze kończąc turniej na miejscu trzecim.

W klasyfikacji medalowej mężczyzn pierwsze miejsce zajął AZS AWF Wrocław zdobywając 3 złote i 1 brązowy medal.

Więcej

Błach Mistrzem Polski Seniorów! Szwarnowiecki blisko pokonania Adamca

(22.10.2011r.)

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów Łukasz Błach (AZS-AWF Wrocław) w wadze do 81 kg wywalczył swój czwarty w karierze tytuł Mistrzowski. W drodze po złoto Łukasz pokonał 5 rywali, wszystkich na ippon - w finale spotkał się z Tomaszem Lisowskim (podobnie jak rok temu).

Na piątych miejscach tego dnia uplasowali się Mariusz Janicki (66 kg - Śląsk Wrocław), Damian Szwarnowiecki (73 kg - Gwardia Wrocław), Radosław Zamęcki (81 kg - AZS-AWF Wrocław) oraz Justyna Karpała (57 kg, AZS-AWF Wrocław). Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa Damiana, który stoczył bardzo wyrównany pojedynek z czołowym zawodnikiem Polskiej Reprezentacji - Tomaszem Adamcem, medalistą Mistrzostw Europy Seniorów, Młodzieży, Juniorów, Mistrzostw Świata Juniorów, multimedalistą Pucharów Świata seniorów oraz wielokrotnym mistrzem Polski Seniorów - aktualnie Adamiec ma duże szanse na start na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Na początku walki Adamiec zdobył yuko, na co wrocławianin odpowiedział odważnym atakiem ocenionym na tą samą ocenę. Po tej akcji przeszedł od razu do parteru, gdzie na skraju maty założył Adamcowi sankaku-jime/gatame. Zabrakło kilku sekund do otrzymania kolejnego yuko i objęcia prowadzenia. Akcja ta całkowicie "wyssała" energię z Adamca, który do końca walki z trudem odpierał ataki Szwarnowieckiego. W przerwie przed dogrywką Adamiec odzyskał trochę sił i rzucił w niej Damiana na yuko. Walka zakończyła się gromkimi owacjami całej sali. O brązowy medal reprezentant wrocławskiej gwardii przegrał z Michałem Kubieńcem. Łącznie wygrał jednak 4 walki, co na jego młody wiek (18 lat) jest bardzo dobrym wynikiem.

Więcej

Rudnicki i Wójcik Mistrzami Polski Seniorów!

(21.10.2011r.)

Bardzo dobrze spisały się wrocławskie judoczki i judocy w trakcie pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Opolu zdobywając 6 medali. Największą niespodziankę sprawił 19-letni Mateusz Rudnicki z Gwardii Wrocław, zdobywając złoty medal w wadze +100kg! Brakowało co prawda Wojnarowicza i Eitela, ale na macie stanęli inni mocni kandydaci do złota. Jednym z nich był Maciej Sarnacki, który rok temu pokonał w finale Janusz Wojnarowicza na Ippon. W Opolu przegrał on jednakże ćwierćfinał z Damianem Nasiadko - brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów z tego roku. Ten z kolei w walce o złoto przegrał z Mateuszem Rudnickim.

Mistrzem Polski po raz pierwszy w życiu został także Jakub Wójcik z AZS AWF Wrocław (100 kg). W półfinale pokonał on Wincentego Krawczyka (Czarni Bytom), a w finale spotkał się z kolejnym wrocławianinem Patrykiem Janikiem (WKS Śląsk Wrocław).

Brązowe medale wywalczyły ponadto Kamila Wasek (+78 kg), Agnieszka Podkówka (78 kg, Juvenia Wrocław) oraz Łukasz Koleśnik (90 kg).