Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Rudnicki i Wójcik powołani na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców

(15.11.2011r.)

Mateusz Rudnicki (Gwardia Wrocław, +100 kg) oraz Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław, 100 kg) zostali powołani na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, które odbędą się w dniach 18-20 listopada w Tyumenie (Rosja). Trzymamy kciuki.

(14.11.2011r.)

Na wniosek Dolnośląskiej Federacji Sportu , wszystkie kluby judo z województwa dolnośląskiego proszone są o wypełnienie tabelki i odesłanie jej w nie przekraczalnym terminie do 20 listopada br do Dolnośląskiego Związku Judo.

Sprawę proszę potraktować bardzo poważnie .

Z poważaniem
Dariusz Płaszczyński, sekretarz DZ Judo

Więcej

AZS AWF Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski!

W dzisiejszym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski seniorek i seniorów drużyna AZS AWF Wrocław, którą wspomógł m.in. brązowy medalista Mistrzostwa Świata z 2011 i Olimpijczyk Krzysztof Wiłkomirski (73 kg) wywalczyła tytuł mistrzowski. Drugie miejsce przypadło drużynie AZS AWF Gliwice, a trzecie Gwardii Wrocław.

W turnieju kobiet pierwsze miejsce zajął AZS AWFiS Gdańsk, a drugie AZS AWF Wrocław.

Turniej został okraszony ciekawą oprawą muzyczną, świetlną, a mecze były przeplatane pokazami artystycznymi.

Więcej

W niedzielę we Wrocławiu Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów

(10.11.2011r.)

Zapraszamy wszystkich kibiców na Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, które odbędą się w najbliższą niedzielę w hali Gwardii Wrocław przy ul. Krupniczej 15. Turniej rozpocznie się o godzinie 10:00. Pełny komunikat znajduje się w kalendarzu.

Więcej

Wywiady z Mistrzami Polski

Serwis www.ippon.org.pl opublikował drugie wydanie gazetki internetowej, która podsumowuje ostatnie Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów. Znaleźć tam można między innymi ciekawe wywiady z Mistrzami Polski - w tym także z wrocławianami Kubą Wójcikiem, Mateuszem Rudnickim, Łukaszem Błachem i Łukaszem Koleśnikiem.

Wydanie można zobaczyć tutaj.

Więcej

Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Luboniu - WYNIKI

(06.10.2011r.)

W sobotę w Luboniu koło Poznania odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów. Ze względu na zakończone 2 tygodnie wcześniej Mistrzostwa Polski oraz trwające Mistrzostwa Świata U20, turniej nie był szeroko obsadzony - trafiały się wagi, w których startowały po 3 osoby. Wrocławianie zdobyli 5 medali - na wyróżnienie zasługują medale juniorów - Krzysztofa Kiełbusa (złoto - 60 kg) oraz Łukasza Szewczyka (srebro - 73 kg).

Wszystkie medalistki i medaliści:
1. Kiełbus Krzysztof (Gwardia Wrocław, 60 kg)
2. Szewczyk Łukasz (Gwardia Wrocław, 73 kg)
2. Zamęcki Radosław (AZS AWF Wrocław, 81 kg)
3. Koszela Karolina (AZS AWF Wrocław, 63 kg)
3. Eibin Katarzyna (AZS AWF Wrocław, 78 kg)

Pełne rezultaty dostępne są w dziale "wyniki".

Więcej

Halima Mohamed-Seghir Vice Mistrzynią Świata Juniorek!

(06.11.2011r.)

Halima Mohamed-Seghir (63 kg) wywalczyła jedyny dla polski medal podczas Mistrzostw Świata w Cape Town (RPA). Halima wygrała 3 walki eliminacyjne, które doprowadził ją do półfinału. Tam Polka spotkała się z Brytyjką Katiejemimą Yeatsbrown, którą pokonała na ippon. W finale Halima uległa Japonce Harunie Oto na yuko i ippon. Walki Halimy można oglądać pod poniższymi linkami, które pochodzą z profilu facebookowego PZJ:

Turniej zdominowała reprezentacja Japonii, która na 16 możliwych do wywalczenia złotych medali zdobyła 12.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Sprostowanie PZJ dotyczące wyjazdu na MŚJ

(05.11.2011r.)

Poniżej przedstawiamy oficjalne tłumaczenie Polskiego Związku Judo dotyczące dojazdu naszych zawodników na Mistrzostwa Świata Juniorów:

"01. 11. 2011r w związku z awaryjnym lądowaniem samolotu na lotnisku Okęcie, lotnisko zostało zamknięte. Następnego dnia, kiedy okazało się, że lotnisko będzie nadal zamknięte, przewoźnik zaoferował transport do Krakowa. Stamtąd polska ekipa miała polecieć do Frankfurtu. Jednak z powodu gęstej mgły, loty w Krakowie zostały odwołane. Zaoferowano przejazd do Katowic skąd reprezentacja miała udać się do Frankfurtu, a następnie do Amsterdamu. Jednak równocześnie przewoźnik zaznaczył, że Polacy są na liście rezerwowej do lotu z Amsterdamu do Kapsztadu. Z powodu braku gwarancji, po dogłębnym przeanalizowaniu sytuacji, troje zawodników zostało w Katowicach. Splot niekorzystnych wydarzeń i 'siła wyższa' przeszkodziły w realizacji planu podróży. "