Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wywiady z Mistrzami Polski

(10.11.2011r.)

Serwis www.ippon.org.pl opublikował drugie wydanie gazetki internetowej, która podsumowuje ostatnie Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów. Znaleźć tam można między innymi ciekawe wywiady z Mistrzami Polski - w tym także z wrocławianami Kubą Wójcikiem, Mateuszem Rudnickim, Łukaszem Błachem i Łukaszem Koleśnikiem.

Wydanie można zobaczyć tutaj.

Więcej

Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Luboniu - WYNIKI

(06.10.2011r.)

W sobotę w Luboniu koło Poznania odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów. Ze względu na zakończone 2 tygodnie wcześniej Mistrzostwa Polski oraz trwające Mistrzostwa Świata U20, turniej nie był szeroko obsadzony - trafiały się wagi, w których startowały po 3 osoby. Wrocławianie zdobyli 5 medali - na wyróżnienie zasługują medale juniorów - Krzysztofa Kiełbusa (złoto - 60 kg) oraz Łukasza Szewczyka (srebro - 73 kg).

Wszystkie medalistki i medaliści:
1. Kiełbus Krzysztof (Gwardia Wrocław, 60 kg)
2. Szewczyk Łukasz (Gwardia Wrocław, 73 kg)
2. Zamęcki Radosław (AZS AWF Wrocław, 81 kg)
3. Koszela Karolina (AZS AWF Wrocław, 63 kg)
3. Eibin Katarzyna (AZS AWF Wrocław, 78 kg)

Pełne rezultaty dostępne są w dziale "wyniki".

Więcej

Halima Mohamed-Seghir Vice Mistrzynią Świata Juniorek!

(06.11.2011r.)

Halima Mohamed-Seghir (63 kg) wywalczyła jedyny dla polski medal podczas Mistrzostw Świata w Cape Town (RPA). Halima wygrała 3 walki eliminacyjne, które doprowadził ją do półfinału. Tam Polka spotkała się z Brytyjką Katiejemimą Yeatsbrown, którą pokonała na ippon. W finale Halima uległa Japonce Harunie Oto na yuko i ippon. Walki Halimy można oglądać pod poniższymi linkami, które pochodzą z profilu facebookowego PZJ:

Turniej zdominowała reprezentacja Japonii, która na 16 możliwych do wywalczenia złotych medali zdobyła 12.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Sprostowanie PZJ dotyczące wyjazdu na MŚJ

(05.11.2011r.)

Poniżej przedstawiamy oficjalne tłumaczenie Polskiego Związku Judo dotyczące dojazdu naszych zawodników na Mistrzostwa Świata Juniorów:

"01. 11. 2011r w związku z awaryjnym lądowaniem samolotu na lotnisku Okęcie, lotnisko zostało zamknięte. Następnego dnia, kiedy okazało się, że lotnisko będzie nadal zamknięte, przewoźnik zaoferował transport do Krakowa. Stamtąd polska ekipa miała polecieć do Frankfurtu. Jednak z powodu gęstej mgły, loty w Krakowie zostały odwołane. Zaoferowano przejazd do Katowic skąd reprezentacja miała udać się do Frankfurtu, a następnie do Amsterdamu. Jednak równocześnie przewoźnik zaznaczył, że Polacy są na liście rezerwowej do lotu z Amsterdamu do Kapsztadu. Z powodu braku gwarancji, po dogłębnym przeanalizowaniu sytuacji, troje zawodników zostało w Katowicach. Splot niekorzystnych wydarzeń i 'siła wyższa' przeszkodziły w realizacji planu podróży. "

Więcej

Nasi nie dolecieli na Mistrzostwa Świata...

(04.11.2011r.)

Niestety gwardziści Damian Szwarnowiecki i Piotr Płoński nie dolecieli na Mistrzostwa Świata juniorów w Cape Town. Bezpośrednim powodem było zamknięcie lotniska Chopina w Warszawie, na którym awaryjnie lądował we wtorek Boeing 767. Niestety zawodnicy zostali pozostawieni na lotnisku samym sobie - osobiście musieli zorganizować sobie nocleg, przebookować bilety i znaleźć trasę zastępczą. Dopiero następnego dnia zjawił się trener. Po dotarciu do Krakowa na wylot zapasowy okazało się, że samolot nie wystartuje ze względu na złe warunki pogodowe... Szkoda rocznych przygotowań, szkoda doświadczenia i każdej przewalczonej na turnieju walki.

Z zawodników i zawodniczek, które startowały pierwszego dnia turnieju (wylecieli wcześniej) nikt nie wygrał walki. Jutro wszystkie walki Polaków zostaną oddane walkowerem (dotyczy to także Justyny Karpały (AZS Opole).

Więcej

Płoński i Szwarnowiecki na Mistrzostwach Świata w Cape Town

(02.11.2011r.)

Już jutro rozpoczną się Mistrzostwa Świata juniorek i juniorów w Cape Town (RPA). W zawodach udział weźmie dwóch zawodników Gwardii Wrocław - Damian Szwarnowiecki (66 kg) oraz Piotr Płoński (73 kg). Z powodu awaryjnego lądowania Boeinga 767 na lotnisku Chopina, docelowe loty którymi mieli się udać nasi zawodnicy zostały odwołane przez co cała podróż się znacznie wydłużyła i utrudniła.

Wyniki na żywo i aktualne losowanie można śledzić na stronie ippong.org

Więcej

Wrocław OPEN 2011 - wyniki

(31.10.2011r.)

Otwarty Puchar Polski U17 i U20 "Wrocław OPEN 2011" już za nami. W turnieju udział wzięło przeszło 500 judoczek i judoków. Klasyfikacje medalowe w obu grupach wiekowych wygrały wrocławskie kluby - w U17 MKS Juvenia Wrocław (3 złota, 3 srebra, 3 brązów), a w U20 Gwardia Wrocław (2 złota, 2 srebra, 1 brąz). Pełne rezultaty z zawodów dostępne są w dziale wyniki.

Więcej

Agata Perenc wygrała Puchar Europy W Boras

(30.10.2011r.)

Agata Perenc wygrała rywalizację w wadze do 57 kg podczas Pucharu Europy w Boras (Szwecja). Ponadto brązowe medale zdobyły Katarzyna Furmanek (78 kg), Joanna Jaworska (+78 kg) oraz Ewa Konieczny (48 kg). W turnieju udział wziął wrocławianin Jakub Wójcik (100 kg), jednakże przegrał on pierwszą walkę i pożegnał się z turniejem.