Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Karpała, Skoczylas i Płoński ze złotem Mistrzostw Polski Młodzieży

(02.04.2012r.)

Udany występ zaliczyły wrocławskie judoczki i judocy w Mistrzostwach Polski Młodzieży, które odbyły się w Opolu. Tytuły mistrzowskie wywalczyły dwie reprezentantki AZS AWF Wrocław - Justyna Karpała (57 kg) i Anna Skoczylas (63 kg) oraz Piotr Płoński z Gwardii Wrocław (73 kg). W finale kategorii +78 kg znalazła się Kamila Wasek (MKS Juvenia Wrocław), jednak uległa rywalce z Gdańska zdobywając srebrny medal. Do tego dorobku brązowe medale dorzucili: Klaudia Kurzej (MKS Juvenia Wrocław, 52 kg), Kevin Kissk (Gwardia Wrocław, 100 kg) oraz Mateusz Rudnicki (Gwardia Wrocław, +100 kg).

W klasyfikacji punktowej kobiet AZS AWF Wrocław zajął drugie miejsce, podobnie jak Gwardia Wrocław w grupie mężczyzn.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Gwardziści towarzysko w Paryżu

(28.03.2012r.)

Ubiegły weekend kilku zawodników Gwardii Wrocław spędziło w Paryżu. Dzięki gościnności klubu AS Bondy oraz życzliwości Akademii Judo Poznań, która od kilku lat jeździ na ten turniej, udaliśmy się na sprawdzian do Francji.

Oczywiście oprócz samych zawodów mieliśmy możliwość zobaczenia jednej z bardziej atrakcyjnych stolic europejskich. Zobaczyliśmy m.in. Katedrę Notre -Dame , Bazylikę Sacre-Coure, Pola Elizejskie, Luvre , Pałac w Wersalu [...]

Więcej

Krystian Biedrzyński trzeci w Fuengiroli

(26.03.2012r.)

Krystian Biedrzyński z Wroxgym Wrocław zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 73 kg podczas Pucharu Europy Juniorek i Juniorów młodszych w hiszpańskiej Fuengiroli. Brązowy medal wywalczyła także Julia Kowalczyk (52 kg).

Więcej

Złoto Wójcika i Koleśnika w Kątach Wrocławskich

(19.03.2012r.)

Zawodnicy AZS AWF Wrocław - Jakub Wójcik (100 kg) oraz Łukasz Koleśnik (90 kg) wygrali Otwarty Puchar Polski Seniorów w Kątach Wrocławskich. Koleśnik pokonał w finale na ippon Marcina Partykę, a Wójcik Kacpra Larema - również przed czasem. W finale kategorii do 73 kg znalazł się także junior Łukasz Szewczyk (Gwardia Wrocław), który uległ co prawda Jackowi Bryszowi, ale w półfinale na ippon pokonał wielokrotnego medalistę mistrzostw polski seniorów - Michała Kubieńca. Trzecie miejsce zajął Radosław Zamęcki (81 kg) oraz Mariusz Janicki (73 kg).

Wśród Kobiet srebro wywalczyły Anna Skoczylas (AZS AWF Wrocław - 63 kg) oraz Emilia Szwiec (70 kg). Brązowe medale trafiły do Klaudii Kurzej (MKS Juvenia Wrocław - 52 kg), Justyny Karpały (AZS AWF Wrocław - 57 kg) oraz Katarzyny Eibin (AZS AWF Wrocław - 78 kg).

Więcej

Zmiana godziny kursu sędziowskiego

(16.03.2012r.)

Informujemy, że zmianie uległa godzina rozpoczęcia kursu weryfikująco-szkoleniowego dla sędziów i kandydatów 2012. Poprawiony komunikat znajduje się w kalendarzu.

Więcej

Informacje dotyczące zgłoszeń młodzików do OPP w Suchym Lesie

(12.03.2012r.)

Polski Związek Judo uprzejmie informuje, iż zawodnicy startujący na OPP w Suchym Lesie muszą zgłoszeni zostać poprzez system PZJ. Okręgowe Związki Judo, w których zostały wyrobione licencje młodzików, powinny przekazać dokumentacje zawodników do PZJ. W sytuacji kiedy w danym okręgu nie ma osoby odpowiedzialnej za licencje, prosimy o przesłanie dokumentów licencyjnych bezpośrednio do PZJ. Termin rejestracji do OPP w Suchym Lesie mija 16 marca

Więcej

Kamila Pasternak pierwsza w Kątach Wrocławskich

(11.03.2012r.)

Drugiego dnia Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Kamila Pasternak (Juvenia Wrocław) wygrała rywalizację w kategorii wagowej do 78 kg. Drugie miejsce zajęła Dominika Jankowiak (Juvenia Wrocław, 44 kg), a trzecie Urszula Hofman (Juvenia Wrocław, 70 kg) oraz Barbara Mendruń (SS Altius Wrocław).

Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Brąz Marty Wykupił w Zagrzebiu

Drugiego dnia Pucharu Europy U-17 w Zagrzebiu brązowy medal dla Polski wywalczyła Marta Wykupił (57 kg). Polka po wygraniu 3 walk uległa w półfinale Niemce Larze Reimann, a następnie wygrała walkę o brąz z Chorwatką Visnją Rajcic.