Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Damian Szwarnowiecki Mistrzem Europy Juniorów!

(24.09.2012r.)

Damian Szwarnowiecki wywalczył złoty medal w kategorii do 73kg mistrzostw Europy juniorów w judo, które odbywają się w chorwackim Porecu. Polak wywalczył ten tytuł w naprawdę efektownym stylu!

Zawodnik Gwardii Wrocław w drodze po złoto wygrał wszystkie sześć pojedynków, z czego aż pięć przed czasem! Jego wygrana nie jest niespodzianką, po cichu wszyscy liczyli na miejsce medalowe, ponieważ kilkakrotnie w tym sezonie Damian potwierdzał, że będzie jednym z faworytów. W lipcu wygrał Puchar Europy Juniorów TOP w Pradze, gdzie oprócz najmocniejszych ekip europejskich walczyli także Brazylijczycy czy Koreańczycy.

Pierwszą walkę z Bułgarem Damian wygrał pewnie, ale w kolejnych dwóch rundach sporo krwi napsuli mu rywale z Cypru oraz Hiszpanii [...]

Więcej

MEJ: brązowy medal Pieńkowskiej w Porecu

źródło: PAP
Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) zdobyła w chorwackim Porecu brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w judo w kat. 52 kg. W decydującym pojedynku pokonała przez ippon Rumunkę Alexandrę Florian. Triumfowała Niemka Sappho Coban.

Wcześniej podopieczna Joanny Majdan wygrała dwie walki eliminacyjne, a w ćwierćfinale przegrała z Coban. Obie zawodniczki zdobyły punkty za yuko (5 pkt), zaś reprezentantka Niemiec miała na koncie też waza-ari (7). W repasażu Polka zwyciężyła Izraelkę Timnę Nelson Levy (waza-ari).

Przed dwoma laty Pieńkowska była również trzecia w MEJ w bułgarskim mieście Samokow.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Pięć medali w Tampere

W fińskim Tampere podczas Pucharu Europy Seniorek i Seniorów Polska reprezentacja wywalczyła pięć medali. Najlepiej spisali się Piotr Kurkiewicz (73 kg) oraz Grzegorz Lewiński (66 kg), którzy wygrali rywalizację w swoich wagach. Drugie miejsce zajął Jakub Zarzeczny (90 kg), a brązowe medale wywalczyły judoczki Joanna Jaworska (+78 kg) i Anna Witkowska (48 kg).

Więcej

Dwie reprezentacje narodowe na Wrocław Open 2012!

(19.08.2012r.)

Wrocław Open 2012 - już za trzy tygodnie, w sobotę i niedzielę odbędą się III Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia. W tym roku do Wrocławia zjadą Kadry Narodowe Szwecji i Litwy (potwierdzone) i cały czas możliwy jest start reprezentacji Ukrainy i Kazachstanu. Swój udział potwierdziły kluby z Niemiec, Czech, Łotwy, Rosji, Holandii i Belgii. Turniej odbędzie się na czterech matach w nowoczesnej hali w Kątach Wrocławskich w pobliżu Wrocławia. Zapraszamy !

Więcej

III Otwarte Mistrzostwa Judo w Żarowie - „XI lecie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

(01.01.2009r.)

Szanowni Państwo!

Już po raz trzeci na terenie Gminy Żarów odbędzie się Otwarty Turniej Judo dla dzieci i młodzików z okazji „XI lecia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Żarów)”.

W Gminie Żarów od czterech lat dzieci trenują judo w szkołach a od roku w przedszkolach. Nasza dyscyplina sportowa zyskała wielu sympatyków. Mamy nadzieję, że niektórzy z małych mieszkańców Gminy Żarów w przyszłości będą reprezentantami kraju na najważniejszych imprezach sportowych judo w Polsce i na świecie. W poprzedniej edycji wystartowało ponad 120 sportowców z kilkunastu klubów z Polski. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że w tym roku zwiększy się liczba uczestników i gości odwiedzających nasz turniej [...]

Więcej

VIII Rawicki Turniej Judo - 20.10.2012

(14.09.2012r.)

Zapraszamy wszystkich na VIII Rawicki Turniej Judo, który odbędzie się 20 października w Rawiczu. Zawody rozegrane będą w grupach wiekowych dzieci, dzieci młodszych, młodziczek i młodzików oraz juniorek i juniorów młodszych. Pełny komunikat znajduje się w kalendarzu.

Więcej

9 medali na OPP juniorów - Gwardia bezapelacyjnie najlepsza

(10.09.2012r.)

Podczas IV Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie wrocławskie judoczki i judocy zdobyli łącznie dziewięć medali. Wśród juniorek jedyny ale za to jak cenny medal zdobyła Urszula Hofman, wygrywając rywalizację w wadze do 70 kg. Wśród juniorów złota zdobyli Arkadiusz Makarewicz (60 kg) oraz Kamil Kozłowski (90 kg), który w finale pokonał Marcina Gmurka - mistrza europy juniorów młodszych sprzed 2 lat. Srebrne medale wywalczyli Adam Stolarczyk (73 kg), Patryk Iwaszkiewicz (81 kg) i Mateusz Kwiatkowski (+100 kg), a brązowe Marcin Kwiatkowski (73 kg), Damian Parka (81 kg) oraz Michał Pańko (90 kg).

Tym samym judocy Gwardii Wrocław zdeklasowali inne kluby i drużynowo wywalczyli pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej (Gwardia 62 punkty, drudzy Czarni Bytom - 18 punktów).

Więcej

Camp U16 Wroclaw - kolejna udana akcja!

(01.09.2012r.)

źródło:judoinfo.pl
Akcja Szkoleniowa Polskiego Związku Judo we Wrocławiu jeszcze trwa, ale już teraz możemy powiedzieć że się udała. Blisko 80 uczestników wraz z ekipą z Niemiec i Czech wzięło udział w tym Campie. Niech żałują ci co nie byli !! Pomimo braków dużych osrodków judo i tak było z kim powalczyć, a podstawy technik w prezentacji Mistrza Zieniawy są bezcenne dla młodych judoków i tego własnie brakuje naszym judokom w następnych latach ! Jest wtedy siła i kondycja, a brakuje prawidłowej techniki i nic nie potrafią rzucić pomimo chęci i serca ! Dla przypomnienia wszyscy trenerzy w Polsce byli poinformowani o tym Campie już w październiku zeszłego roku (informacja w Kalendarzu PZJ ) i już teraz informujemy że na koniec wakacji 29.08 do 01.09 2013 roku Camp U16 też się odbędzie !! Dziękujemy i Zapraszamy !!

Więcej zdjęć znajduje się na judoinfo.pl.