Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Urszula Hofman Mistrzynią Polski Juniorek!

(15.04.2013r.)

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorek i Junioróew, które odbyły się w Pile zawodniczka MKS Juveni Wrocław wywalczyła złoty medal w kategorii do 70kg. Urszula Hofman (1995) powtórzyła wynik z ubiegłego roku pomimo, że jest najmłodszym rocznikiem w tej grupie wiekowe do 20 lat (Junior 1993-95). Nasza judoczka wygrała swoje pojedynki i potwierdziła swoją pozycję w kraju. Wygrała wszystkie cztery walki, w tym w finale z Karoliną Maletą, która wcześniej pokonała najgroźniejszą rywalkę Urszuli - Aleksandrę Jabłońską. Trenerem Urszuli Hofman jest Zbigniew Zamęcki.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Iwaszkiewicz i Szwarnowiecki Mistrzami Polski Juniorów! Gwardia gromi w klasyfikacji drużynowej

(13.04.2013r.)

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorów judocy z Dolnego Śląska spisali się wybornie. Zawodnicy Gwardii Wrocław Patryk Iwaszkiewicz (81 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (73) wywalczyli tytuły mistrzowskie w swoich wagach. O ile Damian jako Mistrz Polski Seniorów i Mistrz Europy Młodzieży był murowanym kandydatem do złota, o tyle Patryk (stawiany również w gronie jednego z faworytów) pokusił się o małą niespodziankę. Obaj judocy wygrali łącznie 5 pojedynków, z czego 4 z nich przed czasem. Iwaszkiewicz w finale pokonał Tomasza Szczepaniaka z AZS Opole, który w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy Juniorów w Porecu zajął 5 miejsce. Szwarnowiecki wygrał walkę o złoto z Damianem Stępniem z Żaka Kielce.

Kolejne medale zdobyli również inni judocy wrocławskiej Gwardii. Damian Świderek był drugi w wadze do 55 kg - przegrał z finale z Dawidem Pękalą z Bielska-Białej. Na trzecich lokatach uplasowali się Karol Kurzej (81 kg), Rafał Kozłowski (o brąz wygrał z klubowym kolegą Michałem Pańko).

W klasyfikacji drużynowej (medalowej jak i punktowej) Gwardia Wrocław nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce.

Jutro w Pile o medale walczyć będą juniorki.

Więcej

Zbliża się czas prawdy

Damian Szwarnowiecki oraz Łukasz Błach przygotowują się do Mistrzostwa Europy Seniorów. Wrocławscy judocy powołani na turniej przez Polski Związek Judo w najbliższym czasie na zgrupowaniu w Zakopanem będą dbać o to, by w szczytowej formie znaleźć się w ostatni weekend kwietnia, bowiem właśnie wtedy czeka ich prestiżowa impreza.

Dla najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek judo zbliża się czas prawdy. W dniach 25-28 kwietnia w stolicy Węgier odbędą się Mistrzostwa Europy. Na turnieju nie zabraknie wrocławian – Damiana Szwarnowieckiego (Gwardia Wrocław) oraz Łukasza Błacha (Śląsk Wrocław) [...]

Pełny artykuł na sportowywroclaw.eu

Więcej

Łukasz Błach i Damian Szwarnowiekci powołani do reprezentacji na Mistrzostwa Europy

(08.04.2013r.)

W składzie reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Europy Seniorów (25-28 kwietnia) znalazło się dwóch wrocławskich judoków - Łukasz Błach (81 kg, Śląsk Wrocław) oraz Damian Szwarnowiecki (73 kg, Gwardia Wrocław).

Nasi judocy wystąpią zarówno w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym który to rozegrany zostanie ostatniego dnia Mistrzostw.

Pełny skład reprezentacji Polski [...]

Więcej

Młodzi Wrocławscy Judocy na międzynarodowych matach w najbliższych tygodniach

Młodzi Wrocławscy Judocy i Judoczki w najbliższych tygodniach będą walczyli w Pucharach Europy. Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwszy z nich - w Coimbrze (Portugalia) wystartują juniorzy młodsi, a wśród nich Sebastian Marcinkiewicz z Juvenii Wrocław (66 kg). Marcinkiewicz wystąpi również tydzień później w Czeskich Teplicach, gdzie zawalczą również jego klubowe koleżanki - Dominika Jankowiak, Anna Dąbrowska i Kamila Pasternak.

W tym samym czasie w Sankt Petersburgu rozegrany zostanie bardzo mocny Puchar Europy Juniorów, na którym wystartuje Urszula Hofman (także z Juvenii Wrocław).

Więcej

Piotr Płoński Mistrzem Polski Młodzieży!

(07.04.2013r.)

W sobotę w rozgrywanych w Kątach Wrocławskich Mistrzostwach Polski Młodzieży, zawodnik Gwardii Wrocław Piotr Płoński zdobył złoty medal w wadze do 73 kg. Piotrek trzy z czterech swoich walk wygrał przed czasem, w finale pokonał Mateusza Kugandę z Wolbromia.

Srebrne medale wywalczył judoczki Justyna Karpała (57 kg, AZS AWF Wrocław) i Kamila Wasek (+78 kg, Juvenia Wrocław), a brązowe Klaudia Kurzej (Juvenia Wrocław), Lena Różańska (57 kg, AZS AWF Wrocław) i Emilia Szwiec (70 kg, Juvenia Wrocław).

Wśród mężczyzn oprócz Płońskiego medale (brązowe) wywalczyli Jatowtt Antoni (73 kg, WKS Śląsk Wrocław) i Krzysztof Latocha (100 kg, Gwardia Wrocław).

Pełne wyniki z turnieju

Zdjęcia z dekoracji wszystkich wag

Więcej

Transmisja TV z MP Młodzieży w Kątach Wrocławskich

(05.04.2013r.)

Więcej

Mistrzostwa Polski Młodzieży w Kątach Wrocławskich w najbliższą sobotę!

(03.04.2013r.)

Zapraszamy wszystkich na Mistrzostwa Polski Młodzieży, które odbędą się 6 kwietnia (sobota) w Kątach Wrocławskich w Hali Sportowej GOKiS przy ul. Brzozowej 4.. Liczyć można na bardzo liczbą reprezentację z klubów Dolnego Śląska, w tym także Wrocławia oraz czołówkę judoczek i judoków z całej Polski.