Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Rekrutacja do klasy Judo Gimnazjum nr 37

(10.03.2013r.)

Dnia 25 marca o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 37 przy ul. Młodych Techników 58 odbędzie się TEST KWALIFIKACYJNY (sprawnościowy) do Klasy o profilu JUDO dla dzieci z rocznika 2000. Na test należy zabrać krótkie spodenki i koszulkę z krótkimi rękawkami, legitymację szkolną oraz deklarację podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów dostępną na stronie http://www.wroclaw.pl/system_elektronicznej_rekrutacji__wejscie,1.dhtml lub w sekretariacie szkoły.

W teście mogą wziąć udział także osoby, które wcześniej nie ćwiczyły Judo!

Treningi prowadzi trener Radosław Zamęcki. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Więcej

Medale Wawrzyczka i Grzyba w Pucharze Europy Kadetów - Zagrzeb

Bardzo dobrze w Pucharze Europy Kadetów w Zagrzebiu zaprezentował się Paweł Wawrzyczek (60 kg). Polak wygrał 5 pojedynków, przegrał dopiero w finale z Ukraińcem Bogdanem Iadovem - walka była wyrównana, Paweł zdobył wazari jednakże uległ ostatecznie przed czasem. Brązowy medal wywalczył Maciej Grzyb (55 kg). Reszta reprezentacji zaliczyła również udany start, wysokie, punktowane piąte miejsca zajęli Tomasz Czerniawski (66 kg), Anna Isenko (63 kg), Katarzyna Kasza (57 kg), Marta Wykupił (57 kg) oraz Daria Tymann (70 kg).

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

"Mam mieszane uczucia co do tych przepisów" - Damian Szwarnowiecki w wywiadzie dla tylkoigrzyska.pl

(08.03.2013r.)

Poniżej prezentujemy wywiad z Damianem Szwarnowieckim po turnieju European Open w Warszawie, który przeprowadził portal tylkoigrzyska.pl

Więcej

Walki Łukasza Błacha na European Open + wywiad

(05.03.2013r.)

Poniżej prezentujemy wszystkie 5 walk Łukasza Błacha, które stoczył podczas European Open w Warszawie. Na początek jednak wywiad podsumowujący start:

(04.03.2013r.)

Prezentujemy wywiad z Damianem Szwarnowieckim po starcie w Europena Open, w którym podsumowuje swój start:

Więcej

Relacje z European Open w Warszawie [wywiady + zdjęcia]

Poniżej prezentujemy obszerne relacje z Europen Open w Warszawie z portalu tylkoigrzyska.pl:
Relacja z pierwszego dnia

Więcej

Forma przyjdzie później…

W pierwszy weekend marca czterech wrocławskich judoków podczas turnieju European Open rywalizowało w Warszawie. Niestety żaden z nich nie uplasował się na podium, a najwyższą lokatą zajętą przez przedstawicieli Dolnego Śląska było miejsce siódme.

Wśród 28 zawodników nominowanych do reprezentacji przez Polski Związek Judo na zawody dawnego Pucharu Świata znaleźli się Damian Szwarnowiecki, Łukasz Błach, Piotr Płoński oraz Sebastian Janicki.

Stolica Polski nie okazała się łaskawa dla naszych rodaków. Tylko dwóch z nich zajęło punktowane pozycje. Co ciekawe i pocieszające nas, najlepsze miejsca dla Biało-Czerwonych uzyskali zawodnicy właśnie z Wrocławia – Damian Szwarnowiecki oraz Łukasz Błach. Młodzieżowy mistrz Europy podobnie jak syn byłego wybitnego judoki, obecnie prezesa PZJudo, Wiesława Błacha, zajął siódme miejsce.

Multimedalista z ubiegłego roku rozpoczął rywalizację od walki z Izraelczykiem Tomerem Zakheimem. Polak w pierwszych minutach dał się zaskoczyć rywalow [...]

więcej w serwisie sportowywroclaw.eu

Więcej

Łukasz Błach zajął siódme miejsce drugiego dnia European Open (+ wywiady)

(03.03.2013r.)

Łukasz Błach (Śląsk Wrocław) powtórzył osiągnięcie młodszego o dziewięć lat Damiana Szwarnowieckiego (Gwardia Wrocław) i zajął 7. miejsce w turnieju European Open w judo. Obaj zawodnicy w Arenie Ursynów w Warszawie stoczyli po pięć walk - wygrali po trzy i przegrali dwie.

29-letni Łukasz Błach, syn prezesa Polskiego Związku Judo Wiesława Błacha, przyznał po zawodach, że nie zabrakło mu wytrzymałości w najtrudniejszych walkach, ale mógł lepiej rozwiązać potyczki pod względem taktycznym. - Jestem doświadczonym zawodnikiem, ale zawsze można próbować innych, lepszych rozwiązań [...]