Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Siódme miejsce Polaków w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy

(28.04.2013r.)

Polska drużyna mężczyzn w składzie z wrocławianami Damianem Szwarnowieckim i Łukaszem Błachem zajęła 7 miejsce w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy. W pierwszym meczy Polacy wygrali z Włochami 3:2 (wygrana Szwarnowieckiego), a w kolejnych przegrali z Holdendrami 2:3 (wygrana Błacha) oraz z Węgrami 2:3 (wygrana Błacha).

Złoto sprzed roku obroniła Gruzja pokonując w finale Rosjan 4:1.

Więcej

Ostatni dzień indywidualnych startów na ME również bez medali

(27.04.2013r.)

Trzeciego, ostatniego dnia Mistrzostw Europy rozegrane zostały najcięższa kategorie wagowe. Niestety nikt z Polaków nie wywalczył medalu, ani nie zajął punktowanego miejsca. Tym samym nasza reprezentacja zakończyła turniej bez zdobycia indywidualnie nawet 7 miejsca.

Klasyfikację medalową wygrała Francja zdobywając 4 złote, 1 drugie i 7 brązowych medali. Druga była Gruzja, a trzecia Rosja.

> Pełne wyniki z turnieju

Więcej

Błach i Szwarnowiecki odpadli z ME w walkach z Rosjanami

(26.04.2013r.)

Niestety wrocławscy judocy nie zajęli punktowanych miejsc drugiego dnia budapeskich Mistrzostw Europy. Łukasz Błach w pierwszej walce przegrał z Rosjaninem Muratem Khabachirovem i odpadł z turnieju.

Damian Szwarnowiecki, który wciąż jest juniorem w pierwszej walce zwyciężył przed czasem z Serbem Ljubisą Kovacevicem, a w drugiej również przed czasem (duszenie - sankaku-jime) wygrał z Niemcem Soshinem Katsumim. W trzeciej walce toczył wyrównany pojedynek z Rosjaninem Muratem Kodzokovem, który skontrował atak Damiana na kouchi-gari otrzymując tym samym yuko. Damian miał jeszcze ponad minutę na zmianę wyniku - cały czas parł do przodu, Rosjanin otrzymał karę shido, lecz to nie wystarczyło by zwyciężyć. Kodzokov ostatecznie zajął piąte miejsce.

Po drugim dniu turnieju w klasyfikacji medalowej wciąż prowadzi Gruzja, która ma już w swoim dorobku 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal.

Nasi judocy zawalczą jeszcze na budapeskich matach w niedziele w turnieju drużynowym.

> Pełne wyniki z turieju

Więcej

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy bez medalu

(25.04.2013r.)

Pierwszego dnia Mistrzostw Europy Seniorów, żaden reprezentant naszego kraju nie zajął punktowanego miejsca. Najlepiej wystartował piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodik - w drugim pojedynku wygrywał z Draginem Dmitrim (Francja) na wazari, ale na 5 sekund przed końcem został zdyskwalifikowany za chwyt ręką za nogę, który wykonał przy obronie przed rzutem - decyzja ta spowodowała wiele kontrowersji.

Pierwszego dnia najlepiej zaprezentowali się Gruzini, którzy wywalczyli dwa złote medale.

Jutro o 11:00 ruszają walki eliminacyjne w kolejnych wagach m.in. w 73 kg i 81 kg, gdzie wystąpią wrocławianie Damian Szwarnowiecki i Łukasz Błach.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Już po losowaniu Mistrzostw Europy! Transmisja online + wyniki

(24.04.2013r.)

Na stronie www.ippon.org opublikowano już losowania wszystkich wag na rozpoczynające się jutro w Budapeszcie Mistrzostwa Europy.

Damian Szwarnowiecki z Gwardii Wrocław w pierwszej walce trafił na Serba Ljubisa Kovacevica (101 miejsce w rankingu światowym), w przypadku wygranej w kolejnym pojedynku czekać na niego będzie Niemiec Soshin Katsumi, który w tym roku na European Open w Warszawie zajął trzecie miejsce.

Łukasz Błach ze Śląska Wrocław w pierwszej walce spotka się z mocnym Rosjaninem Muratem Khabachirovem, v-ce Mistrzem Europy z zeszłego roku z Czelabińska.

Zarówno Błach jak i Szwarnowiecki walczyć będą w piątek - walki eliminacyjnego zaczynają się o 11:00.

Poniżej prezentujemy linki do wyników online oraz transmisji internetowej:

Wyniki na żywo
Transmisja online

Więcej

Trener polskich judoków przed ME: o medale nie będzie łatwo

Selekcjoner reprezentacji Adam Maj uważa, że polskich judoków czeka trudna walka o medale w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach Europy. Przez trzy dni odbywać się będzie rywalizacja indywidualna w Budapeszcie, a w niedzielę – drużynowa.

Jednym z liderów reprezentacji jest 33-letni Janusz Wojnarowicz (+100 kg). – Ma on już wprawdzie w dorobku sześć medali mistrzostw Europy, jednak w jego kategorii wagowej pojawiło się sporo dobrych zawodników, będzie więc musiał bardzo mocno bronić swojej dotychczasowej pozycji – powiedział Maj. [...]

Więcej

Mistrzostwa Europy już jutro - ZAPOWIEDŹ

Już od jutra rozpoczną się w Budapeszcie mistrzostwa Europy w judo, które potrwają do niedzieli 28 kwietnia. Nasz kraj reprezentować będzie 17-osobowa kadra Polski. W stolicy Węgier zabraknie kilku utytułowanych zawodników i zawodniczek, jednak o medale dla biało-czerwonych będzie ciężko, gdyż nasza reprezentacja jest również nieco odmłodzona.

Liderami 16-osobowej grupy będą najbardziej doświadczeni będą 25-letni Paweł Zagrodnik (66kg), a także 33-letni Janusz Wojnarowicz (+100kg) i to na nich stawia trener Adam Maj, choć po igrzyskach formą nie błyszczeli. Drugi z wymienionych, najstarszy w drużynie, ma w dorobku sześć medali ME, ale bez złotego. - Przygotowania przebiegały dość spokojnie. Ostatnie dwa tygodnie byliśmy w Zakopanem i łapaliśmy świeżość. Teraz została mi tylko waga do zrobienia. Miesiąc temu na zgrupowaniu w Nymburku naciągnąłem przyczep bicepsu i do teraz coś mnie tam pobolewa, więc ze zdrowiem bywało lepiej i do formy "Olimpijskiej" to mi jeszcze daleko. Oczywiście cel zawsze jest jeden... A jak wyjdzie zobaczymy po zawodach - powiedział Paweł Zagrodnik, piąty judoka igrzysk olimpijskich w Londynie. Jeśli chodzi o Wojnarowicza będzie to prawdopodobnie jego ostatni start na imprezie mistrzowskiej. 33-letni judoka ma w dorobku sześć medali tej imprezy, lecz żadnego złotego. Za kilka miesięcy planuje wyjazd z rodziną do Niemiec. - Byłoby wspaniale zakończyć trwającą ponad 10 lat przygodę z mistrzostwami kontynentu najcenniejszym medalem.[...]