Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego - Nowa Sól 18.05

(22.04.2013r.)

Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego z okazji 450-lecia miasta Nowa Sól. Turniej odbędzie się 18 maja w grupach wiekowych dzieci i młodzików.

Więcej informacji w oficjalnym komunikacie

Więcej

Kamila Pasternak trzecia na Pucharze Europy Kadetek w Teplicach

(21.04.2013r.)

Kamila Pasternak (MKS Juvenia Wrocław) zajęła trzecie miejsce podczas Pucharu Europy Kadetek w czeskich Teplicach. Nasza Mistrzyni Europy w tej grupie wiekowej sprzed roku miała długą drogę do medalu - po dwóch wygranych pojedynkach, w trzecim uległa Niemce Michelle Goschin, które sięgnęła później po złoto. Kamila trafiła wtedy do repasażu, gdzie po wygraniu dwóch kolejnych walk stanęła do trzeciej, decydującej o brązowym medalu. Pokonała w nim Niemkę Maxime Brausewetter. Medal Kamili był jedynym wywalczonym przez naszą reprezentację.

> Pełne wyniki z zawodów

Więcej

Mateusz Grygiel Mistrzem Polski Młodzików! 5 medali Dolnoślązaków

W rozgrywanych w Bochni Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików bardzo udany start zanotował Mateusz Grygiel z Juvenii Wrocław, który po pokonaniu 4 przeciwników przed czasem wygrał rywalizację w wadze +81 kg. W finale pokonał Arkadiusz Cieślaka z Truso Elbląg.

Do finału dotarła również Aleksandra Kawecka z AKS Strzegom, tam niestety uległa Joannie Noculi (UKS Jasło) i zajęła ostateczne drugie miejsce w wadze do 40 kg.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Wiktoria Sienkiewicz (MaKo Judo Wrocław, 52 kg), Łukasz Gizler (Juvenia Wrocław, 73 kg) oraz Kacper Sadło (MaKo Judo Wrocław, 81 kg).

Więcej

Wiesław Błach: "W przyszłości chcemy zorganizować mistrzostwa świata juniorów lub kadetów"

(18.04.2013r.)

We wtorek Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach poinformował o otrzymaniu przez nasz kraj organizacji młodzieżowych mistrzostw Europy w judo w 2014 roku. - Nigdy w historii Polskiego Związku Judo nie organizowaliśmy imprezy w tej kategorii wiekowej. To dla nas duże wyróżnienie - mówi prezes Wiesław Błach. Jednak teraz oczy kibiców judo będą zwrócone na Budapeszt, gdzie rozegrane zostaną mistrzostwa Europy do których odniósł się również prezes w rozmowie z naszym portalem.

- Idea organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy powstała dwa lata temu. Nigdy w historii Polskiego Związku Judo nie organizowaliśmy imprezy w tej kategorii wiekowej. Mieliśmy już w naszym kraju dwukrotnie mistrzostwa Europy seniorów, mistrzostwa Europy juniorów czy kadetów, ale do lat 23 jeszcze nigdy - mówi w rozmowie z naszym portalem prezes PZJudo Wiesław Błach. Oficjalne podpisanie kontrakty pomiędzy Europejską Federacją Judo, a Polskim Związkiem Judo nastąpi przy okazji mistrzostw Europy, które już w przyszłym tygodniu odbędą się w Budapeszcie. Wybór miasta-organizatora padł na Wrocław.

Pełny artykuł na portalu tylkoigrzyska.pl

Więcej

Transmisja na Żywo z Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików

Portal www.ippon.org.pl organizuje tranmisję online na żywo z Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików, które odbędą się w najbliższy weekend (20-21.04) w Bochni. Zaraz po losowaniu na portalu zostana umieszczone listy walk.

Poniżej prezentujemy linki do transmisji z obu tatami:
- Tatami 1
- Tatami 2

Więcej

Wrocław zorganizauje Mistrzostwa Europy Młodzieży w 2014 roku!

(16.04.2013r.)

Polska będzie organizatorem młodzieżowych mistrzostw Europy 2014 w judo - poinformował prezes PZJudo Wiesław Błach. Turniej odbędzie się za półtora roku we Wrocławiu.

- Nigdy wcześniej nie byliśmy gospodarzem kontynentalnych mistrzostw do lat 23. To wielkie wyróżnienie ze strony Europejskiej Unii Judo, która w ten sposób doceniła naszą bardzo dobrą organizację w ostatnich latach Pucharów Świata seniorek i seniorów, PE kadetów oraz ME weteranów - powiedział Błach, brązowy medalista MŚ 1985 i trzykrotny medalista ME; złoto wywalczył w 1987 roku.

Oficjalne podpisanie kontraktu pomiędzy EJU i PZJudo nastąpi przy okazji ME, które pod koniec kwietnia odbędą się w Budapeszcie.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2012 roku odbyły się w Pradze. Złoty medal zdobył Damian Szwarnowiecki (73 kg, Gwardia Wrocław), srebrny Tomasz Domański (100 kg), a brązowy Katarzyna Furmanek (78 kg, oboje AZS AWFiS Gdańsk).

Polska dwukrotnie przeprowadziła mistrzostwa Starego Kontynentu seniorów. W 1994 roku zawody odbyły się w Gdańsku (biało-czerwoni wywalczyli sześć medali, w tym dwa złote - Pawła Nastuli i Ewy Krause), a sześć lat później we Wrocławiu (brąz Roberta Krawczyka).

Warto zaznaczyć, że wciąż w grupie młodzieży będzie wtedy Damian Szwarnowiecki - aktualny Mistrz Europy w wadze do 73 kg.

Więcej

Wygrane walki naszych judoków [VIDEO]

(15.04.2013r.)

Poniżej prezentujemy 4 walki judoków Gwardii Wrocław, które przesądził o zdobytych przez nich medalach na Mistrzostwach Polski Juniorów. Zaczynamy od walki finałowej Patryka Iwaszkiewicza, który w bardzo efektowny sposób przypieczętował swój tytuł:

Iwaszkiewicz - Szczepaniak (finał 81 kg)

Szwarnowiecki - Stępień (finał 73 kg)

Świderek - Ziembikiewicz (półfinał 55 kg)

Kurzej - Banaszek (walka o brąz 81 kg)

Więcej

Damian Szwarnowiecki: Jak zawsze mówi mój trener

artykuł pochodzi z portalu tylkoigrzyska.pl

Portal tylkoigrzyska.pl objął patronatem medialnym naszego zdolnego judokę Damiana Szwarnowieckiego mistrza Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów, mistrza Europy juniorów i młodzieżowców. W ubiełym weekend Damian zdobył kolejny złoty medal poczas mistrzostw Polski juniorów w Pile. Po zawodach przesłał nam krótkie podsumowanie startu.

Na Mistrzostwach Polski zająłem pierwsze miejsce co było moim głównym założeniem. Cieszę się z tego sukcesu tak samo jak na pierwszych Mistrzostwach Polski gdzie zdobyłem złoty medal, bo jak zawsze mówi mój trener "Mistrza nie poznaje się po jednym wyniku, a po jego powtarzalności". Myślę, że to udowodniłem. Ponadto jestem jeszcze bardziej zadowolony, ponieważ mój największy przyjaciel, a zarazem sparing-partner Patryk Iwaszkiewicz po raz pierwszy przełamał się w Juniorach i zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii do 81kg. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję razem pokazać klasę na arenie międzynarodowej. Za dwa tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Europy Seniorów, gdzie jestem w 110% przekonany, że mam szanse na wysoką lokatę. Jestem w znakomitej formie czego jeszcze nie pokazałem na MP. Na szczęście okazja do udowodnienia tego nie stoi daleko.