Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Damian Szwarnowiecki podda się zabiegowi rekonstrukcji więzadła

(27.07.2013r.)

Uznany najlepszym europejskim judoką młodego pokolenia 2012 Damian Szwarnowiecki we wtorek 30 lipca podda się zabiegowi rekonstrukcji więzadła przedniego krzyżowego. Przerwa w startach potrwa około pół roku [...]

Więcej na stronie sportowefakty.pl

Więcej

7 DAN dla Trenera Zbigniewa Zamęckiego

(24.07.2013r.)

Podczas Pucharu Europy Juniorek i Juniorów we Wrocławiu Trener Zbigniew Zamęcki otrzymał stopień 7 DAN. Gratulacje!

Więcej

Drugie miejsca Pacut i Bartusika we Wrocławiu

(21.07.2013r.)

Judocy Beata Pacut (78 kg) i Michał Bartusik (66 kg) zajęli drugie miejsca w Pucharze Europy juniorów we Wrocławiu. Łącznie Polacy w dwudniowych zawodach zdobyli 11 medali, w tym jeden złoty - Arleta Podolak w wadze 57 kg.

W niedzielnych walkach finałowych reprezentanci Polski przegrali, przez ippon, z Niemcami: Maike Ziech i Anthonym Zinggiem. Na trzeciej pozycji w kategorii +78 kg uplasowała się Anna Załęczka. Rywalizacja, z uwagi na start niewielkiej liczby zawodniczek, odbywała się nietypowym systemem - każda z każdą. Triumfowała Niemka Clarissa Taube, przed rodaczką Michelle Goschin Piątą lokatę zajęła Alicja Nowak (70 kg). We wrocławskiej hali Orbita polscy judocy wywalczyli 11 medali - złoty, cztery srebrne i sześć brązowych. PEJ na Dolnym Śląsku był jednym z ostatnich sprawdzianów juniorów przed wrześniowymi mistrzostwami Europy w Sarajewie i październikowymi mistrzostwami świata w Lublanie.

źródło: PAP

Więcej

Kamila Pasternak zwyciężyła na EYOF! Galeria

Preznetujemy  galerię ze zdjęciami Kamili Pasternak z EYOF - zobacz galerię

Więcej

Podsumowanie PEJ w judo Wrocław 2013 – wygrana Podolak, 9 Polaków na podium

Bardzo dobrze spisali się polscy judocy w 1. dnu Pucharu Europy Juniorów (U-20) we Wrocławiu. W hali Orbita zwyciężyła Arleta Podolak (57 kg, Czarni Bytom), a łącznie na podium stanęło dziewięcioro reprezentantów Polski.

Znakomicie spisała się Podolak, która już czwarty raz z rzędu stanęła na podium rozgrywanych w naszym kraju PEJ do lat 20. Zawodniczka, która w ubiegłym
roku zajęła 7. miejsce w Pucharze Świata Seniorek w Warszawie, pokonała kolejno: Niemki Swantje Kaiser (waza-ari) i Amelie Stoll (ippon), Belgijkę Myriam
Martin (yuko) oraz w finale kolejną niemiecką judoczkę Theresę Stoll (waza-ari). [...]

Więcej

Kamila Pasternak zwyciężyła Olimpijskim Festiwalu Młodzieży!

(19.07.2013r.)

Kończy się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Utrechcie, kończą się zmagania w judo. Po nieudanych trzech dniach startów Polaków na tatami, mamy wreszcie powody do zadowolenia. Kamila Pasternak w pięknym stylu wywalczyła złoty medal!

Nasza wicemistrzyni Europy kadetek rozpoczęła turniej w kategorii powyżej 70 kg od niezwykle szybkiego pokonania Turczynki Sebile Akbulut. Polka w 1/8 finału rzuciła przeciwniczkę na ippon już w 14 sekundzie walki! 16-latka zachowała więc sporo sił na następną rundę, w której mierzyła się z rok starszą od siebie Brytyjką Michelle Boyle. Po wyrównanym starciu i po braku punktów u obu zawodniczek, to Polka odniosła zwycięstwo. Zadecydowały o tym kary shido na koncie Brytyjki. Kamila trafiła dzięki temu do półfinału. W nim jej rywalką była Rosjanka Marina Bukriejewa. Reprezentantka Biało-czerwonych walczyła lepiej, co udowodniła zdobywając punkt yuko. Burkiejewa zaś do końca walki pozostała z pustym kontem, a to oznaczało zwycięstwo Polki i awans do finału. W tym momencie, od złotego, upragnionego medalu, dzieliła naszą zawodniczkę tylko Eleonora Geri. Na szczęście Włoszka okazała się przeszkodą na tyle łatwą, że to Kamila Pasternak zdobyła krążek z najcenniejszego kruszcu. Jest to piąty medal (a trzeci złoty) wywalczony przez polskiego sportowca na tym turnieju.

Oprócz Kamili bardzo dobrze zaprezentowała się jej koleżanka klubowa z Juvenii Wrocław, Dominika Jankowiak po wygraniu 2 walk i 2 porażkach zajęła 5 miejsce.

Pełne wyniki z turnieju

Więcej

Puchar Europy Juniorów we Wrocławiu już w ten weekend!

(18.07.2013r.)

Już w ten weekend w Hali Sportowej Orbita odbedzie się Puchar Europy Juniorek i Juniorów Judo. W sobotę jak i w niedzielę walki eliminacyjne rozpoczynają się o godzinie 10:00.

W zawodach weźmie udział bardzo liczna reprezentacja Polski (łącznie 72 zawodników i zawodniczki) oraz 20 różnych reprezentacji.

Więcej

Nadzieja polskiego judo czeka na wyrok lekarzy

(17.07.2013r.)

Pamiętacie Damiana Szwarnowieckiego (Gwardia Wrocław), nadzieję polskiego judo? Pamiętacie. Przed rokiem było o nim głośno, regularnie rzucał rywalami o matę. Zdobył nie tylko mistrzostwo Europy juniorów i młodzieżowców, ale też mistrzostwo Polski seniorów. No i naszą sympatię. Został wybrany objawieniem ubiegłego roku w 60. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska. W tym roku stopuje go kontuzja.

-Stało się to na drużynowych mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Podczas wykonywania rzutu doszło do przeprostu w kolanie. Po badaniu rezonansem magnetycznym stwierdzono uszkodzenie więzadeł, lecz drugi rezonans, po miesiącu, był optymistyczny. Pokazał, że się poprawiło – mówi nam 20-latek. - W miniony weekend trochę trenowałem i znów bolało. Dlatego we wtorek rano wybieram się do specjalistów z Poznania, by poznać całą prawdę o moim kolanie.