Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Wrocław OPEN Championships 2013 już za nami

(17.10.2013r.)

Wrocław OPEN 2013 już za nami. Poziom zawodów był wyższy niż w roku ubiegłym. Wzięły w nim udział ekipy zagraniczne z Czech, Szwecji, Włoch, Ukrainy, Rosji i Litwy. Gratulujemy w szczególności złotym medalistom - Michałowi Pańko oraz Patrykowi Iwaszkiewiczowi. Srebro zdobyła Ania Dąbrowska, Rafał Kozłowski i Kacper Kazimierowicz. Dzięki organizacji takiego turnieju w Kątach Wrocławskich, mogło w nim wziąć udział wielu młodych zawodników. Ma to dla nich duże znaczenie szkoleniowe.

Zawody rozpoczęły się pokazem dzieci z Klubu MKS Juvenia Wrocław, większość z Kątów Wrocławskich, ale byli też judocy z SP nr 3 we Wrocławiu czy Brzegu Opolskiego. W pokazie udział wzięli także Piotr Płoński (Wicemistrz Polski Seniorów), Patryk Iwaszkiewicz (Mistrz Polski Juniorów, który wygrał w tym roku Wroclaw OPEN) oraz trenerzy Michał Zamęcki i Patryk Jamiński.

Zawody odbyły się w dużej sali w Kątach Wrocławskich na czterech matach. Zawody zostały zorganizowane dobrze, ale na pewno organizatorzy będą chcieli dopieścić turniej w przyszłym roku.

Gwardia Wrocław wygrała punktację medalową w kategorii Juniorów, w punktowej nasz klub znalazł się za ekipą Szwecji. W grupie Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych MKS Juvenia Wrocław w klasyfikacji punktowej wywalczył drugie miejsce. Dziękujemy wszystkim osobom, które pracowały przy organizacji turnieju. Medalistom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!

Więcej

Wrocławski Judoka Zwykłym Bohaterem

(16.10.2013r.)

Syn mojej przyjaciółki, Tomek, był tego lata na obozie sportowym niedaleko Władysławowa. Tomek trenował z sekcją Judo na plaży. Pogoda była wietrzna, morze wzburzone, duże fale. Nieopodal na strzeżonej plaży wisiała flaga czerwona lub nawet czarna. Nie wszyscy urlopowicze wzięli sobie to do serca i na plażach niestrzeżonych zażywali kąpieli. W pewnym momencie do grupy trenujących chłopaków dobiegli ludzie, krzycząc, że topi się rodzina z małym dzieckiem. Tomasz bez namysłu pobiegł ratować ludzi. Jeszcze niedawno sam trenował pływanie, zdobył nawet pierwszy stopień ratownika, choć ma dopiero 16 lat. Fale były duże, bardzo ciężko było mu dotrzeć do topiących się ludzi. Ponieważ dotarł do nich pierwszy, podjął z rąk matki małe, może 3-4-letnie dziecko i zaczął holować do brzegu [...]

Więcej na stronie programu zwykły bohater

Więcej

Wrocław Open 2013 - II dzień wyniki

(13.10.2013r.)

Drugiego dnia zawodów do walk na tatami stawili się juniorzy i juniorki. Ponad 200 uczestników, reprezentanci kadr narodowych Szwecji, Litwy, Włoch i Ukrainy gwarantowali piękne judo i wspaniałe akcje. Nikt nie odpuszczał i doszło dziś do wielu wypadków na tatami. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze z poszkodowanymi i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Łącznie w dwa dni OPP Wrocław Open wystartowało ponad 500 judoków i judoczek z 6 krajów ! Impreza przebiegła bez większych potknięć i Organizatorom należą się brawa !! Nowoczesna hala, bardzo dobry hotel, doskonała atmosfera to wszytsko procentuje i już za rok 11-12 pażdźiernika wszystkie ekipy potwierdziły swój przyjazd do Wrocławia !! W przyszłym roku na 90% nastapi też zmiana hali i zawody Wrocław Open zostaną rozegrane na hali Orbita (tej samej co EJU Cup Wrocław)!!! Ilość mat też będzie większa, już teraz zabieramy się do promocji tego wydarzenia aby podwoić, a nawet potroić ilość startujących. Są też duże szanse na przyjazd ekipy z Japonii, o co już zabiegamy ! Organizatorzy Wrocław Open oraz ich starania na rzecz promocji turnieju zostały dostrzeżone przez Media Dyrektor EJU pana Hansa van Essen który to osobiście w e-mailu pogratulował i ocenił bardzo dobrze pracę na rzecz promocji Wrocławskiego turnieju. Co nas ogromnie cieszy :) Wszystkim ekipom dziękujemy, gratulujemy sukcesów i zapraszamy ponownie za rok !!

Wrocław Open 2013 - I dzień wyniki

W pierwszym dniu do walk stanęli juniorzy młodsi i juniorki młodsze. Zabrakło wielu liderów w związku z powrotem z Campu w Armenii i wyjazdem na Camp do Hannoveru ze startu zrezygnowała prawie cała czołówka krajowa. Pod ich nieobecność można było zobaczyć jak wygląda bezpośrednie zaplecze kadry U17 na przyszły rok. Dziś we Wrocławiu wystartowało ponad 300 uczestników !! Jutro juniorki i juniorzy !

(11.10.2013r.)

Już jutro w Kątach Wrocławskich rozpoczyna się Wrocław Open 2013 - my prezentujemy folder informacyjny dostępny tutaj

Więcej

SWOP - Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji

W czasie gdy juniorzy zdobywali medale na Warsaw Open nasze juniorki i juniorzy młodsi zbierali doświadczenie w startach międzynarodowych na Otwartych Mistrzostwach Szwecji w Sztokholmie. Dzięki gościnności trenera Tadeusza Tworkowskiego ( który uczestniczy z ekipa szwedzką w letnich obozach naszego klubu) wystartowalismy w zawodach i spędziliśmy wspaniale 3 dni w stolicy Szwecji.
Wyniki zawodów:
Dominika Jankowiak 1 miejsce jun. mł i 3 miejsce w zawodach juniorek.
Daniel Kuciej 2 miejsce
Stefania Kotwicka 3 miejsce jun. mł i 5 w zawodach juniorek ( Stefa pokazała sie z bardzo dobrej strony, walczyła najlepiej z całej naszej ekipy)
Michał Michalski 3 miejsce ( mimo tego ze walczył w wyższej niż zwykle kategorii wagowej)
Michał Dyba 3 miejsce
Kuba Rajtar 5 miejsce
Anna Dąbrowska 5 miejsce ( Ania wycofała sie z walki o brązowy medal z powodu kontuzji)
Radek Stroka, Ola Hofman, Daniel Feliszek, Kamil Górecki uplasowali sie na 7 pozycji.
Gratulacje dla zawodników.
P.S. Dostaliśmy juz zaproszenie na kolejną edycję turnieju.

relacja - Michał Zamęcki

Więcej

Wyniki IV Otwartych Mistrzostw Judo w Żarowie

(08.10.2013r.)

Publikujemy wyniki drużynowe IV Otwartych Mistrzostw Judo w Żarowie (06.10.2013 r.). Łącznie startowało ponad 300 dzieci z 28 klubów z Polski i z Czech. Wśród VIP-ów obecni byli Zygmunt Worsa, Startosa Powiatu Świdnickiego, Leszek Michalak, Burmistrz Żarowa, Edmund Frączak, Dyrektor OSIR Świdnica, Artur Adamek, Dyrektor GCKiS w Żarowie, reprezentanci trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Wrocławia, Świdnicy i Żarowa. Impreza została przeprowadzona sprawnie i jest chwalona pod względem organizacyjnym. Jest to zasługa przede wszystkich Rodziców dzieci z Zespołu Organizacyjnego Turnieju i przedstawicieli UTW.

Turniej został zorganizowany z okazji XII-Lecia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Żarów).

Sponsorem Strategicznym turnieju był Invest Park Wałbrzych.