Polski Związek Judo opublikował zaktualizowany kalendarz imprez na rok 2014. Do ściągnięcia tutaj.

Więcej

Judocy Gwardii Wrocław ze srebrem DMPJ, Judoczki Juvenii z brązem

(01.12.2013r.)

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze drużyny w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów, które odbyły sie w hali Gwardii Wrocław. Drużyna męska wywalczyła drugie miejsce, dziewczyny trzecie. Na pochwałę zasłużyli także nasi Juniorzy Młodsi z MKS Juvenia Wrocław, którzy skończyli zawody na piątym miejscu pokonując ekipę Wisły Kraków.

Srebrni medaliści zapomnieli o fatalnym starcie w Opolu tydzień temu i wyszli na matę mocno zdeterminowani. W grupie pewnie pokonali MKS Juvenia Wrocław oraz TS Wisła Kraków, jednak przegrali z ekipą 225 Warszawa. W półfinale po niezwykłych emocjach wygrali małymi punktami z Wojownikiem Skierniewice. W finale ponownie trafili na Warszawiaków i znów przegrali, jednak jedynie 5 małymi punktami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Łukasz Szewczyk, który wszystkie pojedynki wygrał. Przede wszystkim ogromne brawa za wolę walki!

Bardzo dobrze walczyli ich młodsi koledzy z MKS Juvenia Wrocław. Wygrali pojedynek z TS Wisła Kraków dzięki czemu o wejście do półfinału walczyli z Gwardzistami. Ostatecznie zajęli 5 miejsce, co należy uznać za dobry wynik.

Nasze Juniorki Młodsze wywalczyły brązowy medal, chociaż niewiele brakowało do srebra, ponieważ pojedynek z Wisłą Kraków był bardzo wyrównany. Pięknymi rzutami wyróżniły się Ania Dąbrowska oraz Dominika Jankowiak.

Więcej

Judoczki AZS AWF Wrocław trzecie na Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieży

(25.11.2013r.)

Judoczki AZS AWF Wrocław zajęły trzecie miejsca podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieży, które odbyły się w Opolu.

Więcej

Reprezentacja Dolnego Śląska trzecia na Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików

Reprezentacja Dolnego Śląska zajęła trzecie miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się we Wrocławiu.

(19.11.2013r.)

Galeria z Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek młodszych, na których obie drużyny Juvenii Wrocław zdobyły brązowe medale dostępna jest pod adresem: http://peterf.smugmug.com/Judo/Judo-2013/Judo-Cadets-Teams-Poland

Więcej

Brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek Mł. i Juniorów Mł. dla obu drużyn MKS Juvenia Wrocław

(18.11.2013r.)

Relacja Juvenii Wrocław:
W sobotę w Bytomiu w Drużynowych Mistrzostwach Polski spotkały się ekipy Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych. MKS Juvenia Wrocław wystawił drużynę męską oraz żeńską i obie sięgnęły po medale.

Dziewczyny zaczęły kiepsko bo przegrały dwa pierwsze pojedynki (małymi punktami), jednak później przyszły dwa zwycięstwa co ostatecznie dało naszym zawodniczkom brązowe medale. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Stefania Kotwicka, która była podporą drużyny a także Kamila Pasternak, która dopiero co wróciła po kontuzji, a także Ola Kawecka, której nie brakowało woli walki [...]

Więcej

MME w judo: brązowy medal Karoliny Tałach

źródłó: PAP
Karolina Tałach (Wybrzeże Gdańsk) zdobyła brązowy medal w kategorii 70 kg młodzieżowych (do lat 23) mistrzostw Europy w judo w bułgarskim Samokowie. Zwyciężyła Belgijka Roxane Taeymans.

Tałach w decydującej walce pokonała przez ippon (10:0) mistrzynię kontynentu juniorek Chorwatkę Barbarę Matic. W eliminacjach Polka wygrała z Serbką Ivaną Jandric, zaś w ćwierćfinale przegrała 0:10 z Rosjanką Aleną Prokopenko. W repesażu zwyciężyła 10:0 Niemkę Anne Ritt.

Na siódmych pozycjach w sobotę uplasowali się inni biało-czerwoni: Halima Mohamed-Seghir (63 kg, Wybrzeże Gdańsk) i Tomasz Szczepaniak (81 kg, KJ AZS Opole).

Rok temu w Pradze złoty medal w tej imprezie wywalczył Damian Szwarnowiecki (73 kg). W Bułgarii nie startuje, bowiem kilka miesięcy temu poddał się operacji kolana.

Więcej

Wrocław stawia na judo

(15.11.2013r.)

Mistrzostwa Europy Młodzieży w 2014 roku oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska Mastersów i Amatorów w połowie grudnia 2013 r. – te dwa turnieje judo odbędą się w przeciągu najbliższych 12 miesięcy w stolicy Dolnego Śląska.

Nigdy wcześniej nie byliśmy gospodarzem kontynentalnych mistrzostw do lat 23. To wielkie wyróżnienie ze strony Europejskiej Unii Judo, która w ten sposób doceniła naszą bardzo dobrą organizację w ostatnich latach Pucharów Świata seniorek i seniorów, PE kadetów oraz ME weteranów – tak wybór Wrocławia na organizatora Mistrzostw Europy Młodzieży dla Dolnośląskiego Związku Judo skomentował prezes PZJudo, Wiesła Błach [...]