Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Pełna relacja z odbywających sie Mistrzostw Europy do lat 23

(14.11.2015r.)

Ula Hofman - brązowa medalistka Mistrzostw Europy Młodzieży, zawodniczka MKS Juvenia Wrocław.

W pierwszym pojedynku eliminacyjnym Ula zmierzyła się z STOYANOVA, Ilina - zawodniczka z Bułgarii. W drugim pojedynku nasza zawodniczka musiała się zmierzyć z AUSMA, Natascha - zawodniczka z Holandii (aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek w tej kategorii 70kg oraz siódma zawodniczka Mistrzostw Europy Juniorek z tego roku). Po wyrównanej walce udaje się zdobyć punkty (yuko) i dotrzymać wynik do końca! Ogromny sukces już w drugiej walce podczas zawodów wygrać z tak mocna zawodniczką. Podczas walki ćwierćfinałowej nie było łatwiej, ponieważ z każda kolejna walką poziom zawodników i walk rośnie z SAMARDZIC, Aleksandra - zawodniczka Bośni i Hercegowiny (aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek oraz medalistka ubiegło rocznych Mistrzostw Europy Młodzieży 2014 we Wrocławiu). Niestety tutaj Ula musiała uznać wyższość przeciwniczki i będzie walczyć dalej w rundzie repasażowej z DZAKOVIC, Andjela. Pewna wygrana na ippon.Czas na ostatni decydujący pojedynek z PAISSONI, Carola - zawodniczka z Włoch. Od początku walka przebiegała nie po myśli naszej zawodniczki, natomiast w ostatnie 15 sekund walki następuje przełom na naszą korzyść. Ula wykonuje piękny rzut na wazari i udaje się złapać trzymanie tym samym wygrywając walki i zdobywając 3 miejsce na ME do lat 23 !

Karol Kurzej - brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzieży, zawodnik KS Gwardia Wrocław.

Pierwszy pojedynek, nasz gwardzista wychodzi do walki pewny siebie i już po trzech pierwszych atakach udaje się wygrać walkę przez ippon z  TOTH, Apor- młody zawodnik z Węgier (aktualny brązowy medalista Europejskiego Festiwalu Młodzieży - EYOF do lat 18). Druga runda eliminacji przebiega pewnie, wygrana przez kolejny ippon z  POZHAR, Yuriy - zawodnik z Ukrainy (aktualny wice-mistrz Ukrainy w kategorii 81kg). Czas na walkę ćwierćfinałową z DRUZETA, Dominik - zawodnik z Chorwacji (aktualny mistrz swojego kraju oraz siódmy zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów). Karol w pełnej formie pokazuje przeciwnikom gdzie ich miejsce i daje nam nadzieje na finał ! Walka półfinałowa okazuje się być sprawdzianem umiejętności Karola pod względem poziomu sportowego jak i przełamania bariery psychologicznej. Ponieważ jego przeciwnikiem był IVANOV Ivaylo - zawodnik z Bułgarii, który dwa tygodnie wcześniej wygrał bardzo mocny i prestiżowy turniej Grand Slam w Abu Dhabi. Pokonując światowe gwiazdy judo z tej kategorii wagowej. Dla przykładu Kim, Jae-Bum (mistrz olimpijski z Londynu). Nie lada wyzwanie było przed naszym zawodnikiem, niestety w połowie walki zabrakło szczęścia oraz niewielki błąd kończy się przegraną. Czas wziąć się w garść i stoczyć ostatnia walkę o brązowy medal! Decydująca walka w której trzeba dać z siebie wszystko. Przeciwnikiem do walki o 3 miejsce jest BITSADZE Jaba - zawodnik z Gruzji. Pojedynek kończy się po pierwszym ataku, ponieważ przeciwnik popełnia błąd, który Gruzina kosztował utratę medalu (hansokumake za złapanie poniżej pasa). Ogromna radość wrocławianina i upragniony medal jest Karola!

 

Damian Szwarnowiecki - faworyt tej kategorii do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Europy odpada niestety z turnieju po drugiej walce. Wszystko zapowiadało się dobrze po pierwszej walce wygranej z GABASOV Imranbek - zawodnik z Rosji rozstawiany z numer 2 w tej kategorii. Damian nie dał przeciwnikowi najmniejszych szans i pokazał kto jest lepszy i ma apetyt na złoto w tej kategorii. W drugiej walce zmierzył się z ESPOSITO Antonio - zawodnik z Włoch (złoty medalista Mistrzostw Europy Młodzieży z zeszłego roku w kategorii 73kg ). Tutaj pech ze strony naszego zawodnika, ponieważ sędziowie zinterpretowali akcję Damiana podczas walki jako rzut z dźwignia co według aktualnych zasad oznacza (hansokumake czyli przegrana przez wykonanie niedozwolonej techniki). Dla gwardzisty oznacza to koniec dalszych walk w zawodach. Mimo iż Damian był lepszy w tym pojedynku. Niestety taki jest sport. Czas wyciągnąć wnioski dlaczego tak sie stało i trenować dalej.

Ralacja foto: www.facebook.com/media/set/   oraz  www.facebook.com/magameseu/

Pełne wyniki: www.ippon.org/eju_u23_2015.php

Gratulację dla zawodników i ich trenerów Zbigniewa Zamęckiego i Rafała Marcinkiewicza !!

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio