Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Dwa Medale z Mistrzostw Europy!

(05.07.2014r.)

W ubiegły weekend w słonecznych Atenach odbyły się Mistrzostwa Europy Cadetów. Polskę reprezentowało 18 Judoków.

Mimo wszelkich starań Panowie nie zdołali wywalczyć ani jednego medalu. W kategorii kobiet natomiast udział w Mistrzostwach Europy można zaliczyć do bardzo udanych. Nasze reprezentantki wywalczyły aż 4 medale!
Dwa z nich powędrowały do zawodniczek klubu MKS Juvenia Wrocław.  Srebro w Kategorii do 57 kilogramów zdobyła Ania Dąbrowska , a brąz w kategorii powyżej 70 kilogramów ; Kamila Pasternak! Pozostałe dwa medale wywalczyły Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik)  i Anita Formela (GKS Żukowo). Gratulujemy!

Już pierwsza walka pokazała, że Anna Dąbrowska jest w Atenach w dobrej dyspozycji. Nasza judoczka łatwo poradziła sobie z Brytyjką Jessicą Carl, nie dając jej najmniejszych szans w tym pojedynku. W kolejnej rundzie Polka wygrała przed czasem z Białorusinką Uljaną Minenkową, a awans do półfinału Dąbrowska zapewniła sobie pokonując po zaciętej walce Finkę Emilię Kanervę, mimo że jej rywalka miała już na swoim koncie waza-ari. W 1/2 finału nasza judoczka okazała się lepsza od RosjankiMarii Gryzłowej, kwalifikując się w ten sposób do finału mistrzostw Europy. W tym na Polkę czekała już Niemka Thea Gercken. Walkę lepiej rozpoczęła Dąbrowska, która już po 23 sekundach miała na swoim koncie yuko. Niestety inicjatywę przejęła Niemka, po udanej akcji w parterze zmuszając Polkę do poddania walki.

Walcząca w kategorii +70 kg Kamila Pasternak rozpoczęła od porażki w pierwszej walce z Holenderką Barbara Cikić przez ippon. W repasażach Pasternak pokonała dwie judoczki, Francuzkę Lauryne Lage i Austriaczkę Danielę Rainer. W pojedynku o brązowy medal nasza judoczka pokonała reprezentantkę Izraela Hershko.