Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

II miejsce kobiet i mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23

(25.11.2012r.)

Drużyna KS Gwardia Wrocław zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23, drużyna kobiet MKS Juvenia Wrocław również wywalczyła II miejsce, natomiast druga ekipa Gwardii zajęła miejsce tuż za podium.

W zawodach młodzików , rozgrywanych tego samego dnia w Sobótce, drużyna składała się aż z 10 judoków. W młodzieży było to 5 najmocniejszych w kategoriach: 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg i powyżej 90 kg.

Drużyna kobiet złożona była z czterech zawodniczek (kategorie 52, 63, 70 i powyżej 70 kilogramów), ale za to bardzo utytułowanych, co pozwoliło na zdobycie drugiego miejsca. Nasze judoczki wygrały z ekipą Budowlani Sosnowiec, natomiast przegrały z Czarnymi Bytom.

Drużyna męska w fazie grupowej wygrała pewnie pojedynek z Budowlani Sosnowiec (5:0), AZS-em Opole (3:2), ale przegrała 2:3 z AZS-AWF Warszawa. To jednak pozwoliło na wyjście z grupy z pierwszego miejsca, dzięki czemu w półfinale Gwardziści trafili na Wisłę Kraków. Nasi Judocy pokonali Wiślaków 3:2. W finale znów spotkali się z AZS-em Opole, jednak pojedynek ułożył się trochę inaczej niż w fazie grupowej. Pierwszy pojedynek przegrał Arek Makarewicz (w grupie wygrał na Ippon), następnie Damian Szwarnowiecki wygrał walkę z powodu braku rywala. Trzecia walka toczyła się o wiele bardziej korzystnie niż w pierwszym meczu tych drużyn, jednak mimo prowadzenia Patryk Iwaszkiewicz został rzucony na uchi-mata przez Tomka Szczepaniaka. W kategorii do 90 kg nastąpiła zmiana zawodnika - zamiast Bartka Olczaka na matę wszedł będący w dobrej dyspozycji Rafał Kozłowski, jednak i tym razem nie udało się zdobyć punktu. Na koniec, gdy wynik meczu był już rozstrzygnięty, spotkali się na tatami Kevin Kissk oraz Artur Tyc, lecz w przeciwieństwie do pierwszego pojedynku Kevin przegrał przed czasem.

Bardzo dobrze zaprezentowała się druga drużyna, której bardzo niewiele zabrakło do medalu. Pierwszy mecz przegrali 2:3 z Wisłą Kraków, chociaż gdyby nie błąd jednego z naszych zawodników wynik mógłby być korzystny. W meczu z Czarnymi Bytom doszło do kontrowersyjnych decyzji sędziowskich w walce do 90 kilogramów. Ostatecznie Michał Pańko minimalnie przegrał z dwukrotnym medalistą MP Seniorów Marcinem Partyką, chociaż wynik tej walki powinien być odmienny. Przez to zamiast wygrać 3:2, Gwardia przegrała 2:3. Na koniec na poprawę nastroju nasi zawodnicy pokonali Gwardzistów z Warszawy i ostatecznie zajęli V miejsce.

Za tydzień w hali KS Gwardia Wrocław odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów. Zapraszamy!

źródło: gwardiajuvenia.pl

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio