Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

„Dam z siebie wszystko, aby mieć zaszczyt wystartować na igrzyskach w Rio!

(16.10.2012r.)

Portal tylkoigrzyska.pl przeprowadził wywiad ze świeżo upieczonym Mistrzem Europy Juniorów, Damianem Szwarnowieckim z Gwardii Wrocław:

Budzisz się 22 września, w dzień twojego startu. Przeczuwałeś już od rana , że to będzie Twój wielki dzień?

Jadąc na Mistrzostwa Europy czułem, że mam duże szanse powalczyć o medal. Rywalizacja na takiej rangi zawodach jest bardzo wyrównana i często wygrana zależy od wielu mniejszych czynników. Rano 22-ego września czułem, że wszystko co miałem zrobić do dnia startu spełniłem w stu procentach. Dobrze zrobiona waga, odpowiednie treningi, duża motywacja wraz z wieloma innymi elementami pomogła mi w osiągnięciu sukcesu.

Który przeciwnik sprawił Ci najwięcej problemów w Porecu?

Najwięcej problemów sprawił mi w czwartej walce zawodnik z Hiszpanii. Pomimo odczuwalnej przewagi fizycznej z mojej strony zawodnik ten, dzięki swojemu doświadczeniu momentami sprawiał wrażenie aktywniejszego w atakach. Na szczęście potrafiłem wykorzystać jego błędy i zdobyłem odpowiednią ilość punktów, która pozwoliła mi zwyciężyć w tej walce.

W półfinale i w finale, w których mierzyłeś się z gruzińskimi judokami popisałeś się świetnymi technikami w parterze. Poświęcasz temu elementowi szczególną uwagę na treningach?

To prawda. Moją największą domeną jest parter. Zawsze podczas treningów staram się przenosić walkę ze stójki do parteru. Czuję się w nim bardzo pewnie. Uważam, że jest to trochę zaniedbywana dziedzina w judo [...]

Zobacz cały wywiad

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio