Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

3 Polki i 3 Polaków jedzie na Igrzyska do Londynu! Daria Pogorzelec rzutem na taśmę

(10.05.2012r.)

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że Daria Pogorzelec nie zakalikowała się do turnieju olimpijskiego w judo. Jednak ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do polskiej zawodniczki i to także Darię zobaczymy na olimpijskim tatami.

Jak wynika z ogłoszonej dziś listy Międzynarodowej Federacji Judo, Majlinda Kelemedi zajmująca 5. miejsce w rankingu olimpijskim w kategorii 52 kg, została potraktowana jako zawodniczka reprezentująca flagę olimpijską, a nie republikę Kosowa, tym samym zwalniając jedno dodatkowe miejsce do kwalifikacji zawodniczce z puli europejskiej. Po ostatnich nieudanych dla Pogorzelec Mistrzostwach Europy, gdzie odpadła już w 1. rundzie, nasza zawodniczka nie zdołała wyprzedzić w rankingu Portugalki Yahimy Ramirez, która to ostatecznie skorzystała z zapisu o dodatkowej promocji. Jednak jak się ostatecznie okazała, także Polka, która w ostatnimi czasie obniżkę formy może tłumaczyć częstymi kontuzjami, wyjedzie do Londynu.

Przypomnijmy, że start w olimpijskim turnieju judo w Londynie mają zapewniony również: wicemistrzyni Europy Katarzyna Kłys (70 kg), Urszula Sadkowska (+78 kg) oraz wśród mężczyzn kolejny wicemistrz Europy Tomasz Kowalski (66 kg), Tomasz Adamiec (73 kg) i brązowy medalista ostatniego czempionatu w Czelabińsku – Janusz Wojnarowicz (+100 kg). W przypadku kontuzji któregoś z mężczyzn w każdej kategorii mamy rezerwowego zawodnika są nimi Paweł Zagrodnik (66kg), Krzysztof Wiłkomirski (73kg) i Grzegorz Eitel (+100kg). Wszyscy uzyskali miejsca w rankingach olimpijskich miejsca dające awans na IO, jednak wyżej ulokowali się ich krajowi konkurenci.

> Zobacz listę wszystkich zakwalifikowanych

źródło: tylkoigrzyska.pl

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio