Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Trzy piąte miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieży

(03.08.2011r.)

źródło: gwardiajuvenia.pl
Tydzień po Pucharze Europy TOP w Cetniewie rozegrano Międzynarodowe Mistrzowstwa Polski Młodzieży. Spośród Gwardzistów trzech miało szansę stanąć na podium, jednak wszyscy przegrali swoje pojedynki o brązowy medal. Piąte miejsca zajęli Krzysztof Ciesielski (60 kg), Grzegorz Gajerski (90 kg) oraz Marcin Kusz (+100 kg).

Krzysiek Ciesielski bronił miejsca na podium sprzed roku. Wówczas udało mu się wywalczyć brązowy medal mimo, że startował jako Junior. W tegorocznym turnieju nie było aż tak dobrze. Krzysiek wykazał się wolą walki i zaangażowaniem, jednak popełniał tego dnia zbyt wiele błędów. W walce o brązowy medal z Bartoszem Dobranowskim (MOSiR Bochnia) został rzucony już w pierwszej akcji na seoi-otoshi (na waza-ari). Próby odrobienia straty punktowej okazały się nieskuteczne. Kolejny błąd przy wykonywaniu tomoe-nage i kontra rywala zakończyła walkę przed czasem.

Grzesiek Gajerski rozpoczął turniej od wolnego losu. W drugiej rundzie zmierzył się z Estończykiem Hopfeldt. Po długiej i wyrównanej walce Grzesiek wykonał skutecznie technikę uchi-mata. Nieudana próba kontrowania naszego Gwardzisty zakończyła walkę przed czasem. Półfinał również zakończył się przed upływem czterech minut. Tym razem uchi-mata nie była tak skuteczna i kontra Kamila Kozłowskiego zapewniła mu wejście do finału. W walce o brązowy medal znowu popełnił błąd co zakończyło się upadkiem na plecy (również na rzut uchi-mata).

Trzecia medalowa szansa przepadła dość szybko. Marcin Kusz w walce z Arturem Gramałą źle upadł na bark w wyniku czego doznał kontuzji. W drugiej walce wygał walkowerem z Estończykiem Jeanem Angerjanem. Z dalszych walk został wycofany i ostatecznie zajął miejsce piąte.

W zawodach nie startowali Paweł Wituś, Patryk Jamiński oraz Mateusz Rudnicki, którzy mają drobne urazy i przygotowują się do Mistrzostw Polski Seniorów.

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio