Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Wywiad z Mateuszem Kwiatkowskim

(15.07.2011r.)

Poniżej przedstawiamy wywiad przeprowadzony z Mateuszem Kwiatkowskim, świeżo upieczonym brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów młodszych.

Dzjudo: Przede wszystkim serdeczne gratulacje od serwisu Dzjudo.org - dzielna postawa zaowocowała brązowym medalem Mistrzostw Europy U17. Z jakim nastawieniem pojechałeś na Mistrzostwa Europy ? Co było planem minimum?
Mateusz Kwiatkowski: Jechałem na ME z nastawieniem pozytywnym , żeby dobrze powalczyć i zająć odpowiednie miejsce punktowane , które umożliwiałoby mi start na Mistrzostwach Świata w Kijowie na Ukrainie.

Dz: Twój medal jest z pewnością dużą niespodzianką - gdyby spojrzeć na wyniki międzynarodowe w twojej wadze w tym roku, na Pucharach Europy nie szło ci najlepiej, a z drugiej strony przeciwnicy których pokonałeś regularnie na tych zawodach zdobywali medale. Jak myślisz - co zaważyło na tym, że to jednak ty sięgnąłeś po medal, a nie oni?
M.K: Uważam, że dużą rolę odniosła moja koncentracja. Starałem się w każdej walce nie popełniać błędów i wykorzystywać błędy mojego przeciwnika aby uzyskać zwycięstwo.

Dz: Miałeś okazję walczyć z którymkolwiek z zawodników, z którymi toczyłeś boje na Mistrzostwach Europy?
M.K: Nie miałem okazji na Pucharach Europy walczyć z żadnymi zawodnikiem z którymi spotkałem się na ME na Malcie

Dz: Która walka była dla Ciebie najtrudniejsza podczas Mistrzostw?
M.K: Najtrudniejszą walką była ta o medal brązowy, ponieważ była to walka o wszystko:) Podium lub nie.

Dz: W którym momencie zawodów poczułeś, że medal jest w twoim zasięgu?
M.K: W walce o wejście do finału z reprezentantem Rosji Olegiem Abaevem.

Dz: Od twojego trenera wiemy, że Attila Fabian, z którym walczyłeś o brązowy medal zdecydowanie przewyższa Ciebie warunkami fizycznymi - do tego wygrał w tym roku dwa Puchary Europy. Jaki miałeś Plan na tą walkę? Jaka była taktyka?
M.K: Trener ustalił mi prostą taktykę :) - ponieważ Atilla jest dużo cięższy i wyższy ode mnie, miałem go osłabić i zmęczyć prowadząc dynamiczną walkę z dużą częstotliwością ataków. Następnie zdobyć przewagę punktową.

Dz: Prawdopodobnie pojedziesz na Mistrzostwa Świata U-17 do Kijowa. Jak przepracujesz okres, który Cię od nich dzieli?
M.K: Ciężkim treningiem na obozach w Chłapowie – Władysławowie :)

Dz: Kto jest twoim największym idolem wśród judoków? Na kim się wzorujesz?
M.K: Moim idolem jest japoński judoka MUNETA. Bardzo dużo osiągnął pomimo swoich małych gabarytów fizycznych w kat. wag. +100kg oraz OPEN - jego wyniki mówią same za siebie. Judoka na światowym poziomie. A ja mam warunki fizyczne podobne do niego :)

Dz: Jakie są twoje plany na przyszłość? Te sportowe jak i poza sportowe.
M.K: Te poza sportowe. Od września zaczynam naukę we wrocławskim liceum oraz zamieszkam w internacie, żeby móc dalej trenować judo. A sportowe: …..hmmm muszę ciężko trenować bo chciałbym utrzymać taki poziom sportowy na jakim jestem w starszych grupach wiekowych tzn. junior oraz senior.

Dz: Czy wiążesz ze sportem swoją przyszłość i dorosłe życie? Wszakże pomału zbliżasz się do wieku, w którym będziesz podejmował kluczowe decyzje dla swojej przyszłości.
M.K: Tak chciałbym, ale to czas pokaże oraz wyniki sportowe :)

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio