Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Zwycięstwo Adamca i Eitela, podwójny finał polaków, łącznie 5 medali - Puchar Świata w Wenezueli

(10.07.2011r.)

W miniony weekend Polska reprezentacja zaliczyła fantastyczny start podczas Pucharu Świata w Wenezueli. Już pierwszego dnia Tomasz Adamiec oraz Krzysztof Wiłkomirski doszli wspólnie do finału w wadze do 73 kg - walkę o złoto wygrał Adamiec. Drugiego dnia po drugie złoto dla Polski sięgnął Grzegorz Eitel (+100 kg), który po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w finale pokonał Słoweńca Matjaza Ceraja.

Po wygraniu kolejno trzech walk na ippon do finału dotarła także Katarzyna Kłys (70 kg) - niestety ostatecznie zdobyła srebro, przegrywając ostatnią walkę z Kolumbijką Yuri Alvear.

Ostatni, brązowy medal wywalczył Krzysztof Węglarz (90 kg) - droga do niego wiodła przez repasaże, a w ostatecznej walce pokonał on Niemca Christopha Lamberta.

Polska z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem wygrała klasyfikację medalową.