Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Sukces Młodych Wrocławskich Judoczek

(20.06.2011r.)

Puchar Świata U15 to najbardziej prestiżowy turniej dla młodych zawodników i zawodniczek z całego świata. Co rok zawody te odbywają się w węgierskim Gyor, w tym roku do walki o medale stanęło ponad 400 młodych judoków. Aż dziewięciu zawodników Juvenii Wrocław wzięło udział w tej imprezie. Złoty medal zdobyła Anna Dąbrowska w kategorii do 57kg, a brązowy krążek wywalczyła Dominika Jankowiak w kategorii do 44kg. Walkę o medal przegrał decyzją sędziów Sebastian Marcinkiewicz kat. 60kg.

Pozostali nasi judocy niestety nie przebrnęli walk eliminacyjnych, ale sam start w takim turnieju był dla nich już ogromnym sukcesem. Przypomnijmy tylko, żeby wziąć udział w tych zawodach najpierw trzeba było przebrnąć przez ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne. Trenerami medalistek są Zbigniew Zamęcki i Maciej Kwiatkowski, którym składamy szczere gratulacje. Brawo !