Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Puchar Świta U15 Gyor (Węgry) - judo

(30.05.2011r.)

IV Puchar Świata U15 w Gyor na Węgrzech w dniach 18-19 czerwca. Aż siedmioro judoków Juvenii Wrocław wywalczyło minimum  kwalifikacyjne do tego startu i wystartują razem z 40 osobową Reprezentacją Narodową !

I tak Polskę i nasz klub będą reprezentować:

  • 1. Dominika Jankowiak w kategorii 44kg brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych z tego roku.
  • 2. Anna Dąbrowska w kategorii do 57kg, obecnie najlepsza młodziczka w kraju, choć jest młodszym rocznikiem U15 i w przyszłym roku też będzie startować w tej grupie wiekowej !
  • 3. Oliwia Paduch  w kategorii do 57kg. Trzecia zawodniczka ogólnopolskiego rankingu U15. W tym roku w bardzo mocnym międzynarodowym turnieju w Budapeszcie zdobyła brązowy medal !
  • 4. Karina Gliszczyńska w kategorii do 52kg, obecnie Karina jest też najlepszą judoczką w swojej kategorii wagowej w Polsce.
  • 5. Kamil Górecki w kategorii do 50kg. Ciężka praca i wytrwałość doprowadziła tego zawodnika w to miejsce. Rzutem na taśmę Kamil zdobył wymagane minimum kwalifikacyjne.
  • 6. Daniel Kuciej w kategorii do 73kg, na ta chwilę Daniel zajmuje pierwsze miejsce w rankingu U15 w Polsce. Będzie to już drugi start tego zawodnika w turnieju tej rangi.
  • 7. Sebastian Marcinkiewicz 60kg drugi zawodnik w ogólnopolskim rankingu U15. Tak samo jak poprzedni zawodnik będzie to też jego drugi start w Gyor w zeszłym roku odpadł w eliminacjach.

Zawodnicy na co dzień trenują u trenerów: Zbigniewa Zamęckiego, Macieja Kwiatkowskiego oraz Bartłomieja Zamęckiego. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Węgier !

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio