Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Powrót Kowalskiego do światowej czołówkie - srebro w Moskwie! (VIDEO)

(29.05.2011r.)

Pierwszego dnia Grand Slam w Moskwie Tomasz Kowalski wywalczył srebro w kategorii do 66 kg. Po trudnym okresie związanym z kontuzją, rehabilitacją i dochodzeniem do formy Polak wreszcie złapał wiatr w żagle i walczył z najlepszymi zawodnikami na świecie jak równy z równym. Kowalski w drodze do finału pokonał 5 zawodników - Nauryzbeka Mailasheva (Kazachstach), Miyaragchaa Sanjaasurena (Mongolia), Loic Korvala (Francja), Tsagaanbaatar  Hashbaatara (Mongolia) oraz Musę Mogushkova (Rosja). Zdecydowanie najbardziej utytułowanym z powyższych zawodników jest Mongoł Hashbaatar - mistrz świata i brązowy medalista olimpijski.

W finale Kowalski spotkał się z Rosjaninem Alimem Gadanovem - trzykrotnym brązowym medalistom mistrzostw europy seniorów i zwycięzcą 5 pucharów świata. Walka była bardzo wyrównana i nie została rozstrzygnięta w podstawowym czasie. W dogrywce Gadanov zaatakował mocnym kouchi-gari - Kowalski bronił się jak mógł, niestety upadł na wazari, choć można by dywagować czy nie było tam jedynie koki (czyli żadnego punktu). Walkę tą oraz inne pojedynki Polaka można obejrzeć poniżej: