Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Puchar Europy w Bielsku-Białej - Długosz i Wawrzyczek na trzecich miejscach

(22.05.2011r.)

W ten weekend w Bielsku-Białej odbył się coroczny Puchar Europy juniorek i juniorów młodszych, w którym wystartowało 62 Polaków i 50 Polek. Do medali doszło jedynie dwóch spośród nich. Paweł Wawrzyczek w kategorii do 55kg, zaczął turniej od wygranej z Estończykiem Karl-Erik Orgem, a następnie uległ Ukraińcowi Oleksandrowi Yemchenko. Po trafieniu do repasaży Polak wygrał jeszcze z trzema zagranicznymi rywalami, by w czwartym pojedynku wygrać o brązowy medal z Ukraińcem Mykolą Sayenko.

Od porażki z Turkiem Muratem Bektasem zaczął zawody nasz drugi medalista Maciej Długosz (66 kg). Przez repasaże przeszedł jak burza wygrywając 3 walki na ippon. W czwartym pojedynku, gdzie stawką był brązowy medal Długosz pokonał Ukraińca Olksandra Kuznietsova.

O brązowy medal biła się także Sandra Lickun (63 kg), niestety uległa Izraelce Bar Pharin. Zakończyła turniej z 3 wygranymi i 2 przegranymi pojedynkami. Także na 5 miejscu zakończył zawody Wiktor Mrówczyński (60 kg), który wygrał 4 i przegrał 2 walki.

>> Pełne wyniki z zawodów

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio