Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy bez medalu

(22.04.2011r.)

Pierwszego dnia Mistrzostw Europy, które odbywają się w Istambule żadna reprezentantka ani reprezentant Polski nie wywalczyli medalu. Swoje dwie pierwsze walki szybko i pewnie wygrał Tomasz Kowalski (-66 kg). Niestety w trzecim pojedynku uległ Rosjaninowi Musy Mogushkovi i odpadł z turnieju. Pojedynku tego szkoda tym bardziej, że Kowalski wygrał już z  Mogushkovem dwukrotnie na Pucharach Świata w Pradze (2007) oraz Rotterdamie (2008). W tej samej kategorii wystartował także Paweł Zagrodnik, srebrny medalista Pucharu Świata w Warszawie. W pierwszym pojedynku trafił na byłego mistrz świata (z wagi do 60 kg) Craiga Fallona, z którym wygrał na yuko. W drugim pojedynku niestety przegrał Miklosem Ungvarim z Węgier, który wywalczył później tytuł mistrzowski. Warto wspomnieć, że z Ungvarim w finale mistrzostw europy w 2009 roku przegrał na wskazówki Tomasz Kowalski.

Trzecim naszym reprezentantem pierwszego dnia był junior Łukasz Kiełbasiński (-60 kg). Kiełbasiński wygrał pierwszą walkę z Bułgarem Yanislavem Gerchevem. W drugiej przegrał z najmocniejszym w tej chwili zawodnikiem tej kategorii na świecie - Georgim Zantaraią z Ukrainy. Zantaraia tego dnia był bezkonkurencyjny - zdemolował wszystkich przeciwników wygrywając 5 walk na ippon i zostając pierwszy raz w karierze mistrzem europy (był już mistrzem i v-ce mistrzem świata). Nasi zawodnicy prezentowali się dobrze, zabrakło trochę szczęścia - zarówna na tatami jak i w losowaniu.

Wśród kobiet Ewa Konieczny (48 kg) wygrała pierwszą walkę z Portugalką Leandrą Freitas, a drugą przegrała z Rosjanką Nataliyą Kondratyevą odpadając z turnieju. Z takim samym bilansem walk zawody zakończyła Marta Kubań (52 kg) - zwyciężyła ona z reprezentantką gospodarzy Turczynką Kubrą Cengiz oraz uległa Portugalce Joanie Ramos. Agata Perenc (57 kg) przegrała z Portugalką Telmą Monteiro i odpadła z turnieju (Monteiro wywalczyła tytuł v-ce mistrzowski).

Jutro rozegrane zostaną kolejne kategorie, na macie stanie m.in. Łukasz Błach z Gwardii Wrocław.

>> Pełne wyniki z zawodów (na żywo)

>> Transmisja TV-online (na żywo)

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio