Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Adam Maj nowym trenerem kadr narodowych

(29.12.2010r.)

Adam Maj został wybrany trenerem głównym reprezentacji Polski w judo. Będzie odpowiadał za kadrę kobiet i mężczyzn. W latach dziewięćdziesiątych z powodzeniem startował jako zawodnik w barwach gdyńskiej Floty.

Maj jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, a tytuł uzyskał w gdańskiej AWFiS. W 1993 roku został wicemistrzem kraju w wadze 86 kg jako zawodnik Floty, a ponadto trzykrotnie stawał na najniższym stopniu mistrzostw Polski. Ostatnio mieszkał w Pucku i był m.in. trenerem koordynatorem Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku.

-Uważam, że wybór głównego szkoleniowca reprezentacji jest słusznym rozwiązaniem. Z pewnością dużą rolę odgrywać będzie codzienna praca w klubach - powiedział PAP Wiesław Błach, prezes Polskiego Związku Judo.

Nowy selekcjoner na pierwszym zgrupowaniu z podopiecznymi spotka się 8 stycznia. - Do 15 stycznia trenować będziemy w Austrii. W najbliższym czasie ogłoszę nazwiska asystentów. Liczę na ścisłą i efektywną współpracę z trenerami klubowymi - zapewnia Maj, który wcześniej w judockiej centrali pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

W kadrze z pewnością nie zabranie Darii Pogorzelec. 20-latka Wybrzeża Gdańsk wyrosła na liderkę trójmiejskiego judo. W kategorii 78 kilogramów zajęła m.in. piąte miejsce na mistrzostwach Europy oraz wygrała zawody Pucharu Świata w Tallinie i jest na dobrej drodze do startu w igrzyskach w Londynie 2012. Właśnie zdobycie jak najwięcej nominacji olimpijskich w rozpoczętych kwalifikacjach będzie zadaniem nowego selekcjonera.

źródło: trojmiasto.pl