Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Japonia gromi w Tokio!

(11.11.2010r.)

Pierwszego dnia Grand Slam Tokyo 2010 (niegdyś Turniej Jigoro Kano) Japonia ponownie zdominowała światowe tatami. Kiedy na mistrzostwach świata pozwolono walczyć dwóm reprezentantom tego samego kraju w jednej wadze, Japończycy zaczęli zdobywać po dwa krążki w wielu kategoriach. Jako, że na Grand Slam w Tokio startować mogło po czterech reprezentantów kraju kwitnącej wiśni, poszerzyli oni tylko grono swoich medalistów. W kategorii do 60kg Japonia wywalczyła wszystkie cztery medale, w wadze do 48kg trzy medale, natomiast w wagach  do 66kg oraz do 52kg po dwa medale. Co więcej - Japończycy zdobyli także wszystkie cztery złote medale jakie były do zdobycia tego dnia.

Jedynym Polakiem, który tego dnia wygrał walkę był junior Łukasz Kiełbasiński (-60kg, Ryś Warszawa) - pokonał od 2 lata starszego Mongoła Tumurkhuleg Davaadorj, dwukrotnego medalistę mistrzostw świata juniorów w wadze do 60kg. Ewa Konieczny (-48kg, Czarni Bytom) oraz Katarzyna Wilczyńska (-52kg, AZS Łódź) przegrały pierwsze pojedynki i odpadły z turnieju.