Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

Trzy medale ostatniego dnia MME!

(21.11.2010r.)

Trzeciego, ostatniego dnia Mistrzostw Europy Młodzieży Polacy wywalczyli 3 medale.

Srebrny medal w wadze do 78kg zdobyła Daria Pogorzelec, która wygrała dwa pierwsze pojedynki z Ukrainką Ivanną Makukhą oraz Holdenderką Iris Lemmen. W finale niestety przegrała z Węgierką Joo Abigel, która broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku i jest aktualną mistrzynią Europy seniorek.

Drugie srebro w wadze do 100kg wywalczył Tomasz Domański, który w eliminacjach wygrał trzy pierwsze walki. W półfinale stoczył wyrównany pojedynek z Ukraińcem Razmikiem Tonoyanem, który otrzymał dwie kary shido decydujące o wygranej Polaka. Walka finałowa z Niemcem Dino Pfeifferem również należała do wyrównanych - przez pięć minut zawodnicy aktywnie walczyli o uchwyt. Niestety przy podwójnym shido za pasywność, to Pfeiffer zdobył punkty, bowiem Polak wcześniej otrzymał jedną karę za skok na kolana bez uchwytu. W samej końcówce walki nasz reprezentant musiał zaryzykować - wykonał atak na kouchi-gake i niestety został skontrowany na ippon. Warto przypomnieć, że rok temu w tej samej kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Rafał Filek, podczas gdy Dino Pfeiffer był piąty.

Niespodzianką dnia z pewnością było piąte miejsce Tomasz Tałacha w kategorii +100kg. Tałach, który jeszcze jest juniorem prowadził niezwykle wyrównaną walkę o brązowy medal z Włochem Domenico Di Guidą (także juniorem). O przegranej Polaka zadecydowała kontrowersyjna akcja, w której Di Guida wykonał rzut na wazari chwytając go za podudzie. Szkoda tym bardziej, że miesiąc temu na Mistrzostwach Świata Juniorów to Tałach był górą.

Zawody te były bardzo udane dla naszej reprezentacji - przywieźliśmy 3 srebrne i 1 brązowy medal oraz po jednym 5 i 7 miejscu. Dzięki temu w klasyfikacji medalowej zajęliśmy 10 miejsce. Przy wykorzystaniu choć jednej szansy na złoto, uplasowalibyśmy się na 4 miejscu. Klasyfikację medalową wygrali Niemcy z 4 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem na koncie.

Pełne rezultaty i listy walk dostępne są do ściągnięcia w dziale "wyniki".